www.svetaudia.cz
>
>
>

Nová série KEF Reference a menší Blade

Nová série KEF Reference a menší Blade
, , aktualita
KEF se pochlubil na High Endu 2014 v Mnichově novou sérií Reference, kterou reprezentuje kompletní set reproduktorů pro ozvučení 5.1. Novinkou je i menší inkarnace modelu Blade s jednoduchým označením Blade Two.
K oblíbeným
reklama
Britský výrobce reproduktorů KEF uvedl nové reproduktory řady Reference a také zbrusu nový model Blade Two. Nová řada Reference se dala očekávat, protože ta stará s námi byla drahně let a za úplnou špičkou v daných kategoriích už začala pokulhávat, a to nejen vzhledem, ale také zvukem. KEF je zvyklý být na špici, takže od nové řady Reference se dá očekávat, že opět zahýbe tolik oblíbenými žebříčky časopisů.

V portfoliu nebudou chybět regálové reproduktory Reference 1 a dva sloupové modely Reference 3 a Reference 5, které se od sebe liší především počtem reproduktorů a výslednou velikostí ozvučnice. Do party nebude chybět ani centrální reproduktor pro domácí kino a špičkový subwoofer. KEF má tedy vše, aby mohl případným movitým zákazníkům nabídnout špičkové ozvučení domácího kina.

Najdeme zde staré známé technologie, na kterých už KEF léta staví a postupně je samozřejmě vylepšuje. Řeč je především o unikátním spojení výškového (25 mm) a středového (125 mm) měniče Uni-Q. Pozadu nezůstává ani nový 165mm basový měnič s hliníkovou membránou, který je osazen v rigidní ozvučnici složené MDF a hliníku. KEF využívá ve vývoji poměrně hodně výpočetní techniku při navrhování designu a simulacích chování ozvučnice a měničů v praxi.

Další novinkou pro fajnšmekry je KEF Blade Two, což je menší kopie legendárního modelu Blade. Nový model je zhruba o 20 cm nižší a ve výsledku má i menší objem ozvučnice a logicky omezené podání nejnižších oktáv oproti většímu modelu Blade. Osazena je rovněž čtveřice výrazně menších basových měničů 165 mm (původní Blade má 225 mm). Opět zde najdeme firemní měnič Uni-Q a nový basový měnič s hliníkovou membránou. Do menších poslechových prostor se ale upravená velikost může hodit a potěší i nižší cenovka.

Dovozce v České republice prozatím nemá na svém webu informace o nových cenách, ale lze předpokládat, že v případě série Reference budou ceny malinko vyšší než v případě dosluhující série. Na cenu KEF Blade Two můžeme zatím pouze sázet, ale bylo by úspěch cokoli do 500 000 Kč za pár. To by mohla být dobrá zpráva pro ty, kdo šetřili na větší model Blade a udělali by ústupek z velikosti, ale nikoli z kvality zvuku.

Zdroj: Phileweb
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek