Musical Fidelity M6si: integrovaný zesilovač dostal D/A převodník

Musical Fidelity M6si: integrovaný zesilovač dostal D/A převodník
, , aktualita
Musical Fidelity má v případě zesilovačů velmi dobrou reputaci a firma je téměř vždy schopna v dané cenové relaci dodat velmi zajímavý zesilovač. Tentokrát je řada na novém integrovaném zesilovači M6si vybaveném USB převodníkem a gramofonovým předzesilovačem.
K oblíbeným
reklama
Na trh nám konečně dorazil již jednou na našem serveru zmiňovaný integrovaný zesilovač Musical Fidelity M6si, který je nástupcem dnes již letitého integrovaného zesilovače Musical Fidelity M6i. Podle zástupců značky došlo ke značnému vylepšení zvukových kvalit ale také funkcionality integrovaného zesilovače. Svým výkonem 220W na kanál při 8 Ohmech se jedná v této cenové relaci o opravdového siláka.

Největší devizou nového zesilovače je integrovaný USB převodník. Jeho kvality nejsou prozatím známy, protože výrobce se obvykle implementovaným převodníkem respektive jeho typem nechlubí. Podle maximální podporované samplovací frekvence 96 kHz a rozlišení 24-bitů se bude jednat spíše o doplňkové řešení pro přehrávání z počítače, neboť je podporováno pouze rozhraní USB, což je poněkud škoda (televize nebo přehrávače tak příjdou zkrátka).

Další stěžejní vylepšení přináší samotná konstrukce zesilovače. Podle specifikací výrobce se se v případě výkonové části jedná o zcela samostatné monobloky a předzesilovač, kde obě tyto části mají své vlastní napájení. Podle výrobce je konstrukce koncové části zesilovače největší rozdílem oproti odchozí generaci tohoto integrovaného zesilovače M6i. Výrobce také uvádí, že je případně M6si možno využít také jako separátní předzesilovač pro jiné koncové zesilovače. Jsme ovšem odsouzeni k využití nesymetrických analogových výstupů.

Celkové harmonické zkreslení (THD) uváděné výrobcem je 0.005 %. Zajímavé ovšem také je, že toto zkreslení se v celém frekvenčním rozsahu příliš nemění. Při 10 kHz je 0.006 % a při 20 kHz dosahuje stejně skvělých 0.007 %. Podobné je to také u přeslechů mezi kanály, které obvykle u integrovaných zesilovačů nejsou podle konstruktérů M6si nijak oslnivé. V tomto případě se nový integrovaný zesilovač Musical Fidelity může pochlubit při 20kHz hodnotou 82 dB.

Nový „integráč“ by měl udělat radost také vyznavačům vinylu svým integrovaným gramofonovým předzesilovačem, který ve frekvenčním pásmu 20 Hz až 20 kHz poskytuje velmi precizní křivku RIAA s tolerancí +-0,5 dB. Odstup signál šum pro přenosky typu MM je velmi dobrých 93 dB a pro přenosky typu MC je to stále dobrých 87 dB. Zkreslení gramofonového předzesilovače je 0,01%. Fajnšmekři se asi nikdy nespokojí s integrovaným gramofonovým předzesilovačem, ale většině gramofonů s levnějšími přenoskami (řekněme do 10 tisíc) může postačovat. Koncová cena Musical Fidelity M6si je 84 990 korun s daní.


Musical Fidelity M6si - specifikace


Zesilovač
 • Výstupní výkon: 220 Wattů na kanál při 8 Ohmech
 • THD (+ šum): <0.007 % typicky v rozsahu 20 Hz - 20 kHz
 • Poměr signál/šum: >107dB ‘A’ – váženo
 • Frekvenční odezva : +0, –0.1dB, 10Hz až 20 kHz

Vstupy zařízení
 • 4x Line Level RCA / Phono
 • 1x Line Level XLR Balanced
 • USB input – soket typu “B” pro signál 24-bit/96 kHz

Gramofonový vstup
 • Citlivost: 3 mV nominál (MM), 0.4mV nominál (MC)
 • Poměr signál/šum: >84 dB ‘A’- váženo
 • Vstupní impedance: 47k Ohmů (MM a MC)
 • Frekvenční odezva: RIAA/IEC ±0.5dB 20 Hz-20 kHz

Obecné vlastnosti
 • Rozměry – ŠxVxH (mm): 440 x 125 x 400
 • Hmotnost (vybaleno / zabaleno): 16.6 kg/ 21.3 kg
Zdroj: Musical Fidelity
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek