MDAT2 DSD: upgrade pro stroje EMM Labs a Meitner Audio

MDAT2 DSD: upgrade pro stroje EMM Labs a Meitner Audio
, , aktualita
Ed Meitner je známá figura high-endového audia a také profesionální audio techniky. Nyní jeho vývojový přichází s vylepšením firemní technologie MDAT. Upgrade bude dostupný zdarma pro všechny majitele přístrojů EMM Labs a Meitner Audio.
K oblíbeným
reklama
Eda Meitnera asi nemusíme příliš představovat, neboť jde o jednoho z otců formátu DSD, respektive algoritmů, které byly na zakázku vytvořeny pro Sony. Jméno tohoto konstruktéra je spojeno i se značkami EMM Labs a Meitner Audio, které produkují profesionální i spotřební, respektive high-endovou audio techniku. Přehrávače SACD/CD a převodníky těchto značek jsou obecně považovány za špičku v této oblasti. Ed Meitner ale nespí a přichází s vylepšenou verzí své firemní technologie MDAT, což je v podstatě programovatelné DSP produktů jako EMM Labs DAC2X, XDS1 V2 či Meitner Audio MA-1/MA-2.

Vylepšené MDAT DSD je jednoduše nazváno MDAT2 DSP, které (podle slov výrobce) aplikuje „real-time transient filtering“ a konverzi všech digitálních signálů (PCM/DSD 64) do DSD 128, respektive 2xDSD (5,6 MHz/6,1 MHz). To vše se uskutečňuje před odesláním signálu D/A části MDAC pro konverzi na analogový signál, který je na výstupu pro další zesílení. Mnoho procesování digitálního signálu většinou znamená menší či větší odklonění od původního originálu (a to i přes fakt, že uchu může znít liběji), ale zde se výrobce dušuje, že výsledný MDAT nemění fázi, frekvenci ani dynamickou integritu původního průběhu signálu.Meitner Audio MA-2

Pokud se ptáte, co prošlo konkrétním upgradem, jsou to algoritmy, které mají na starost zmiňovanou konverzi na DSD 128 (2xDSD - 5,6 MHz/6,1 MHz). Výsledkem pak má být ještě více detailů, než jsme u Meitnera zvyklí slýchávat. Vylepšeny byly i digitální filtry. V případě softwarových optimalizací je vše otázkou času a pokud má výrobce programovatelné jednotky, dokáže své produkty vylepšovat v průběhu času. Důkazem toho je nejen EMM Labs nebo Meitner Audio, ale také např. Devialet.

Velice dobrou zprávou je, že vlastníci produktů EMM Labs (DAC2X, XDS1 V2) či Meitner Audio (MA-1, MA-2) mají nárok na upgrade svých strojů zcela zdarma. Je ovšem nutné kontaktovat dealera nebo distributora, aby vám upgrade provedl. Jaký bude reálný dopad MDAT2 na zvukové kvality produktů si netroufám odhadovat, ale i kdyby to znamenalo malou píď, rozhodně se to pro klid duše vyplatí udělat. Jak bude možné upgradovat produkty EMM Labs a Metiner Audio v našich končinách zatím není zřejmé, ale podle prvních informací bude upgrade dostupný během srpna tohoto roku.

Zdroj: Monoandstereo.com
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek