McIntosh MCT450 a D150: transport CD/SACD a digitální předzesilovač

McIntosh MCT450 a D150: transport CD/SACD a digitální předzesilovač
, , aktualita
McIntosh představil rovnou dva nové produkty. Jedním z nich je nový vlajkový transport CD/SACD pod označením MCT450 a druhým nově příchozím je digitální předzesilovač D150. Obě novinky budou dostupné nejdříve v květnu tohoto roku.
K oblíbeným
reklama

McIntosh MCT450


McIntosh nelení a na trh v pravidelných intervalech posílá jednu novinku za druhou. Na řadu tentokrát přišel zbrusu nový vlajkový transport SACD/CD McIntosh MCT450, který udělá radost především milcům stříbrných kotoučků CD a SACD. Tímto transportem můžete doplnit libovolný firemní D/A převodník nebo předzesilovač s integrovaným D/A převodníkem. Na trh přijde McIntosh MCT450 v květnu tohoto roku. Ovšem našinec dostane zřejmě šanci až o pár měsíců později, neboť naše končiny nejsou pro tuto značku úplnou prioritou.McIntosh MCT450 má digitální výstupy rovnou ve 4 verzích. Prvním výstupem je symetrická XLR (5 V@110 Ohmů), druhým pak koncentrický RCA koaxiální výstup (0,5 V @110 Ohmů), třetím je optický výstup Toslink a čtvrtým DIN digitální výstup (3 V@110 Ohmů) pro kompatibilní firemní zařízení. Všechny digitální výstupy jsou omezeny možnostmi SPDIF a skrze firemní DIN můžete ven „vytáhnout“ i signál DSD. V podstatě tak pro přehrávání SACD musíte chtě nechtě sáhnout po převodníku McIntosh.McIntosh se chlubí tím, že v tomto transportu nainstaloval dvojici laserů pro čtení, kde každý z nich má na starost čtení rozdílné hustoty dat (rozuměj CD a SACD). Podporovány jsou lisované disky a rovněž vypálené disky CD-R/CD-RW. Podporovány jsou i disky s obsahem ve formě MP3 a WMA. Transport je rovněž schopen číst disky dvěma různými rychlostmi, což by mělo zajistit větší odolnost celého procesu čtení k chybám při čtení poškozených disků. Samozřejmostí je v případě McIntoshe dálkové ovládání a vzhled, který přesně kopíruje dosud zažité zvyky. Rozměry transportu McIntosh MCT450 jsou 44.5 cm × 15.3 cm × 48.3 cm.


McIntosh D150


Mimo již výše zmíněný transport se do prodeje dostává i zbrusu nový digitální zesilovač McIntosh D150. Předzesilovač má 6 samostatných vstupů (2 x koaxiální, 2 x optické, 1 x USB a jeden firemní DIN). McIntosh D150 je schopen zpracovávat signály ve formátech DSD i DXD (DSD64, DSD128, DXD 352,8 kHz a DXD 384 kHz). Samozřejmostí je i PCM, a to až do rozlišení 32-bit/384 kHz přes rozhraní USB s podporou asynchronních přenosů. Zvláštní je, že podle všech dosavadních informací rozhraní USB nedovoluje přehrávání DSD. Pro tento formát je k dispozici výhradně firemní digitální vstup DIN. McIntosh D150 jako digitální předzesilovač může posloužit jako partner pro McIntosh MCT450.Analogové výstupy jsou reprezentovány 4 výstupy, kde najdeme obligátní nesymetrické RCA a symetrické XLR výstupy. Výrobce zabudoval i velmi výkonný sluchátkový zesilovač, který podporuje sluchátka s impedancí 20 až 600 Ohmů. Je zřejmé, že McIntosh chce, aby tento předzesilovač byl skutečně univerzální. Jak se výrobci podaří vyrovnat se s negativy digitálního zesilovače, je prozatím velká neznámá. Class D má větší smysl pro výkonné koncové stupně než pro samotný předzesilovač, kde se mnohem lépe hodí lampové nebo tranzistorové konstrukce.Specifikace McIntosh D150:
  • Výstupní napětí na fixovaném výstupu RCA: 2 V
  • Výstupní napětí na fixovaném výstupu XLR: 4 V
  • Výstupní napětí na regulovatelném výstupu RCA: 0-8 V
  • Výstupní napětí na regulovatelném výstupu XLR: 0-16 V
  • Odstup signál/šum: 110 dB
  • Rozměry zařízení: 45 x 9,8 x 41 cm
  • Hmotnost: 6,1 kg

Zdroj: Hifi.pl
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek