www.svetaudia.cz
>
>
>

McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří

McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
, , aktualita
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
K oblíbeným
reklama
Tento měsíc by měl do prodeje dorazit novinkový streamer McIntosh MB50. Toto zařízení je navrženo svými rozměry a vzhledem jako doplněk k systému MXA70 nebo alternativně ke sluchátkovému zesilovači MHA100. Na poměry McIntoshe překvapí i vcelku lidská cena v přepočtu zhruba 65 000 Kč. S hudebními streamery se v posledních měsících a letech a opravdu roztrhl pytel. Mezi nejzajímavější novinky patří např. Auralic Altair nebo Lumin D1 (ten tak nový úplně není, protože jsme si jej už mohli vyzkoušet i u nás). Konkurence je vysoká a asijské firmy dokáží dodat více než konkurenceschopné produkty po hardwarového stránce, o kvalitě provedení nemluvě. Jednou z nejdůležitějších vlastností streameru je ovšem jeho řídící aplikace a zde opět zcela kraluje asijská produkce.


Mcintosh MB50 to tedy nebude mít lehké, ale jeho případné slabé stránky mu jistě fanoušci značky odpustí. Novinka bude mít k dispozici dva digitální vstupy (koaxiální a optický) a zkrátka nepřijdou ani fanoušci bezdrátových přenosů (Wi-Fi), jež může najít využití při streamování z lokálních uložišť připojených do domácí sítě. K dispozici je také vstup USB a trochu netradičně i adaptér USB-RJ45. Zajímavostí je pak linkový analogový vstup (RCA). Výstupy jsou reprezentovány dvojicí analogových symetrických (XLR) a nesymetrických (RCA) výstupů.

McIntosh MB50 je kompatibilní s přenosy DTS Play-Fi. Tento standard dovoluje tvořit systémy z komponentů různých výrobců. Přenosy jsou limitovány na 16-bit/48 kHz ovšem v bezztrátovém formátu. Aplikace pro ovládání zařízení je dostupná pro tablety s operačním systémem Android a Apple iOS. Funkcionalita aplikace není příliš slavná, ale pro základní ovládání reprodukce to dostačuje. Výrobce by ovšem mohl ubrat efektů a soustředit se spíše na očištění uživatelského rozhraní. Dobrou vlastností streameru MB50 je podpora služeb Tidal, Spotify, Pandora, Deezer, Amazon Prime Music, KKBox, QQMusic, SiriusXM, Rhapsody, Songza.


Limitem pro streamer je 192 kHz/24 bitů v kódování PCM. Nečekejte tedy žádné Quad-DSD a podobné výstřelky, kterými se chlubí ostatní výrobci malých streamerů. Z marketingového hlediska je to vada na kráse, ale v praktickém životě, kde je většina hudby dostupná v PCM o nízkém rozlišení, vám podpora DSD zřejmě chybět nebude. McIntosh se chlubí tím, že pokud máte v jednom místě nainstalováno více zařízení typu MB50, je možné z jediné aplikace respektive mobilního zařízení řídit reprodukci na všech nainstalovaných streamerech. Rozměry zařízení jsou 292 x 89 x 394 mm a hmotnost činí 3,9 kg.

Vzhledem je McIntosh MB50 prostě klasický McIntosh. Nutno zde ovšem říci, že konkurence za podobné peníze je svým provedením poněkud v jiné lize. Přední panel MB50 nemá žádný informační displej, ale pouze pětici plastových tlačítek, kde dvě regulují hlasitost sluchátkového výstupu, jedno zapíná a vypíná bezdrátové přenosy, další mění aktivní vstupy a konečně poslední zapíná a vypíná zařízení. Provedení šasi je z ocelových plechů. Pokud vezmu v úvahu vzhled a provedení novinkového Auralic Altair, který bude stát o něco méně anebo zalovím k běžným komerčním značkám jako je Pioneer se svým streamerem N-70A, tak nezbývá než popřát novinkovému McIntoshi MB50 hodně štěstí v prodejích.

Zdroj: Hifi.pl
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek
Pro retrofily i high tech fanoušky: tipy na domácí gramofon Pro retrofily i high tech fanoušky: tipy na domácí gramofon
Kdo má dnes doma gramofon? Buď příslušník starší generace, kterému prostě zbyl z mládí gramofon a sbírka desek (nejspíš) s českou pop music. Nebo fajnšmekr, audiofil, který dobře ví, že přirozenosti zvuku z gramofonu se nic digitálního nevyrovná.
15.4.2016, inzerce, PR článek