www.svetaudia.cz
>
>

McIntosh C52: konečně pořádný předzesilovač?

McIntosh C52: konečně pořádný předzesilovač?
, , aktualita
Americký gigant McIntosh uvedl zbrusu nový tranzistorový předzesilovač, který by měl být partnerem firemním koncovým stereo zesilovačům a monoblokům z nejvyšších cenových vrstev. Model C52 je svým vzhledem i funkcionalitou typický McIntosh.
K oblíbeným
reklama
McIntosh uvedl zbrusu nový tranzistorový předzesilovač, který je podle výrobce tím nejlepším, který kdy vyrobili. Není tajemstvím, že McIntosh umí lépe koncové nebo lampové zesilovače než předzesilovače a zdrojové komponenty, takže snad v tomto ohledu došlo opravdu k výraznému posunu směrem kupředu. McIntosh C52 je tranzistorový předzesilovač, který v sobě integruje D/A převodník s podporou PCM a DSD.

Pro připojení analogových výstupů zdrojovým zařízení jsou 3 symetrické analogové XLR vstupy, 4 nesymetrické analogové vstupy a jeden analogový vstup předzesilovače MM/MC pro přenosky. Výčtem analogových vstupů ovšem možnosti nového předzesilovače McIntosh C52 zdaleka nekončí, protože zde máme skvadru digitálních vstupů, které reprezentuje trojice optických vstupů a dvojice koaxiálních SPDIF. Přítomno je také USB, přes které je k dispozici podpora DSD a PCM o vyšším rozlišení 192 kHz. Optické a koaxiální vstupy SPDIF jsou limitovány na 24 bit/192 kHz, což by většině uživatelů nemělo vadit. Zmiňovaný USB vstup podporuje samplovací frekvence do 384 kHz a v případě DSD se může případný majitel těšit z podpory DSD64, DSD128 a DSD256. Podporováno je rovněž DXD 352,8 kHz a DXD 384 kH, což je ovšem kódování PCM, a nikoli DSD, jak by se mohlo zdát. Předzesilovač disponuje také firemním vstupem MCT, který můžete využít například s transportem McIntosh MCT450, který podporuje disky SACD/CD.

Novinkou je v případě předzesilovače McIntosh C52 využitelnost všech fyzický vstupů najednou a jejich přiřazení konkrétnímu zařízení. Není zcela zřejmé, co je touto zprávou myšleno. Předzesilovač je praktičtější při využití několika koncových zesilovačů pro bi-amping nebo tri-amping. Pro doladění reprodukce je možné využít také 8pásmový analogový ekvalizér, který sice není vítaným u puristů, ale běžným posluchačům hudby může přijít vhod. Pro poslech přes sluchátka je zde nejen sluchátkový výstup, ale také podpora Headphone Crossfeed Director (HXD). Pro zařazení předzesilovače do systémů domácího kina je k dispozici „Pass Through“ funkce, která signál nechá projít bez dalšího zesílení na koncové zesilovače.

​​Co se týká vzhledu, tak se jedná opět o typický McIntosh se skleněným čelním panelem, modře podsvícenými VU metry a typickými otočnými potenciometry. Logo McIntosh je podsvíceno a vše doplňují prvky z hliníkových slitin. Celé šasi přístroje je ocelové a výrobce tvrdí, že má nadčasový design, s čímž by se dalo souhlasit. Předzesilovač se dá kombinovat s přístroji různých značek, ale jak znám typického vlastníka přístrojů McIntosh, tak je možnost zcela hypotetická. Jak už jsem uvedl na začátku, tak doufám, že tento předzesilovač posune kvality předchozích zesilovačů na zcela jinou úroveň, aby povedené tranzistorové výkonové zesilovače měly konečně pořádného firemního souputníka.

Zdroj: Monoandstereo.com
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek