www.svetaudia.cz
>
>
>

Maserati Quattroporte vsadilo na Bowers & Wilkins

Maserati Quattroporte vsadilo na Bowers & Wilkins
, , aktualita
Výrobci prémiových automobilů se dnes snaží zaujmout potenciálního zákazníka i tím, že do svých vozů montují špičkové reproduktorové systémy pro kvalitní poslech i za volantem. Italské Maserati vsadilo na britské Bowers & Wilkins.
K oblíbeným
reklama
Maserati se v rámci své produkce spojila s firmou Bowers & Wilkins, která dodává do modelu Quattroporte své reproduktorové měniče. Tento krok je v případě Maserati poměrně očekávaný, neboť ty nejdražší značky automobilů začaly spolupracovat s výrobci high-endového audia, aby si tak vzájemně vypomohli v oblasti marketingu. Mercedes se svou S-klasse vsadil na Burmester a BMW už léta spolupracuje s Bang & Olufsen.


Maserati Quattroporte - interiér


Bowers & Wilkins je bezesporu prémiová značka, ale skoro by se chtělo říci, že taková italská ikona jako Maserati, mohla vsadit na některou z italských značek (např. Sonus Faber). Bohužel ve voze uvidíme spíše to, co by se dalo označit za mainstream z produkce a celkových možností Bowers & Wilkins, ale i to bude značně lepší než běžná produkce autoreproduktorů.


Maserati Quattroporte - interiér


Za výškové reproduktory bude přítomný tweeter s hliníkovou membránou a nikoli „diamantový“ měnič z vlajkových reproduktorů Bowers & Wilkins řady 800. Za středobasové reproduktory bude kopat měnič s patentovanou rohacellovou membránou. Zesilovače a DSP procesor dodává americký Harman, takže by v tomto ohledu mělo být vše na více než dostatečné úrovni.


Maserati Quattroporte - interiér


Podobné eskapády u Mercedesu dopadly ve spojení s Burmesterem poměrně dobře a výsledný zvuk je skutečně na velmi vysoké úrovni. V případě, že máte Quattroporte, můžete své běžné stereo zahodit, protože budete chtít poslouchat vaši oblíbenou muziku už pouze v autě. Služební cesty nebo výlety na dovolené budou ubíhat značně příjemněji. Cena za prémiový „sound system“ v podání Bowers & Wilkins nám prozatím není známa, ale lze předpokládat, že případný příplatek zájemce o Maserati Quattroporte určitě nerozhodí.

Zdroj: Bowers & Wilkins
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek