Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Maserati Quattroporte vsadilo na Bowers & Wilkins

22.6.2014, Petr Štefek, aktualita
Výrobci prémiových automobilů se dnes snaží zaujmout potenciálního zákazníka i tím, že do svých vozů montují špičkové reproduktorové systémy pro kvalitní poslech i za volantem. Italské Maserati vsadilo na britské Bowers & Wilkins.
Maserati se v rámci své produkce spojila s firmou Bowers & Wilkins, která dodává do modelu Quattroporte své reproduktorové měniče. Tento krok je v případě Maserati poměrně očekávaný, neboť ty nejdražší značky automobilů začaly spolupracovat s výrobci high-endového audia, aby si tak vzájemně vypomohli v oblasti marketingu. Mercedes se svou S-klasse vsadil na Burmester a BMW už léta spolupracuje s Bang & Olufsen.


Maserati Quattroporte - interiér


Bowers & Wilkins je bezesporu prémiová značka, ale skoro by se chtělo říci, že taková italská ikona jako Maserati, mohla vsadit na některou z italských značek (např. Sonus Faber). Bohužel ve voze uvidíme spíše to, co by se dalo označit za mainstream z produkce a celkových možností Bowers & Wilkins, ale i to bude značně lepší než běžná produkce autoreproduktorů.


Maserati Quattroporte - interiér


Za výškové reproduktory bude přítomný tweeter s hliníkovou membránou a nikoli „diamantový“ měnič z vlajkových reproduktorů Bowers & Wilkins řady 800. Za středobasové reproduktory bude kopat měnič s patentovanou rohacellovou membránou. Zesilovače a DSP procesor dodává americký Harman, takže by v tomto ohledu mělo být vše na více než dostatečné úrovni.


Maserati Quattroporte - interiér


Podobné eskapády u Mercedesu dopadly ve spojení s Burmesterem poměrně dobře a výsledný zvuk je skutečně na velmi vysoké úrovni. V případě, že máte Quattroporte, můžete své běžné stereo zahodit, protože budete chtít poslouchat vaši oblíbenou muziku už pouze v autě. Služební cesty nebo výlety na dovolené budou ubíhat značně příjemněji. Cena za prémiový „sound system“ v podání Bowers & Wilkins nám prozatím není známa, ale lze předpokládat, že případný příplatek zájemce o Maserati Quattroporte určitě nerozhodí.

Zdroj: Bowers & Wilkins