www.svetaudia.cz
>
>

MartinLogan MOTION XT: klasika místo elektrostatů

MartinLogan MOTION XT: klasika místo elektrostatů
, , aktualita
MartinLogan rozšiřuje svou nabídku reproduktorů o jeden sloupový, jeden regálový a jeden centrální reproduktor. Série cenově dostupných klasických reproduktorů Motion XT se tak dále rozrůstá.
K oblíbeným
reklama
MartinLogan je znám jako lídr v oblasti výroby elektrostatických reproduktorů, a tak je trochu překvapením, že výrobce rozšiřuje sérii klasických dynamických reproduktorů, která bude součástí ceněné Motion Series. Reproduktory mají označení Motion 60XT (sloupový model), Motion 50XT (centrální reproduktor) a Motion 35XT (regálový reproduktor). Výrobce od elektrostatů samozřejmě neustupuje, ale nové modely budou znamenat především alternativu pro ty, kdo elektrostatickým reproduktorům neholdují.

V případě nových modelů znamená zkratka XT Extreme a výrobce se dušuje, že nová série redefinuje to, co jsme zvyklí u reproduktorů v podobných cenových relacích vídat. Ve výsledku tedy větší přesnost a větší frekvenční rozsah, který je výsledkem většího objemu ozvučnice a také většího průměru měničů. Sympatické je, že se nám výrobce nesnaží tvrdit, že se super štíhlou ozvučnicí a reproduktorovými měniči o průměru 10 cm dokázal zázraky. Fyziku v tomto případě obelstít jednoduše nelze.
Série Motion XT v sobě kombinuje velmi kvalitní součástkovou základnu a velmi rigidní ozvučnici. Martin Logan zabudoval např. basové měniče s hliníkovou membránou, které by měly ve spojení se zadním basreflexem poskytovat velmi přesné basy bez zbytečného zkreslení a zabarvení. To samozřejmě znamená, že podobné reproduktory musíte umístit v rozumné vzdálenosti od stěny. Vývojem prošel také páskový výškový měnič, který má o 40 % větší plochu než jiné modely Motion Series a také nižší zkreslení a vyšší frekvenční rozsah.

Zlepšením prošly i středové reproduktorové měniče, které pomohou podle majitele a konstruktéra v jedné osobě k přenosu tohoto kritického pásma. Detaily o měničích samotných známy nejsou, ale je pravděpodobné, že jsou zřejmě vyráběny na zakázku některým ze specializovaných výrobců. Celý dojem z nové série dotváří elegantní provedení, které v černém pianovém laku dělá dojem luxusu. Provedení podle výrobce překračuje svou cenovou relaci.

Cenová relace Martin Logan Motion XT je zhruba následující. Motion 60XT by se měly vejít do 100 000 Kč s DPH, centrální reproduktor Motion 50XT stojí zhruba 40 000 Kč s DPH a konečně menší regálový model Motion 35XT by se měl vejít do 50 000 Kč s DPH. Tyto tři modely by v dealerské síti měly být dostupné již během tohoto léta. Zda tento čas zhruba odpovídá také dostupnosti v Evropě, prozatím nevíme.

Zdroj: Martin Logan
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek