Marantz PM7005: dostal integrovaný USB DAC s DSD

Marantz PM7005: dostal integrovaný USB DAC s DSD
, , aktualita
Marantz šlape do pedálů a chrlí jednu novinku za druhou. Integrovaný zesilovač PM7005 dostal dodatek v podobně integrovaného USB převodníku s podporou DSD 64/124 a PCM 192/24. To vše za velmi rozumnou cenu.
K oblíbeným
reklama
Marantz se v poslední době velmi činí a v nepolevujícím zástupu novinek se také skrývá integrovaný zesilovač PM7005 s vestavěným USB D/A převodníkem. Cena by měla zůstat velmi rozumná. Integrovaný D/A převodník bude schopen přehrávat PCM do 192 kHz/24-bitů a na palubě bude také DSD 2.8 MHz/5.6 MHz. Samotný D/A převodník bude umístěný ve specializovaném modulu, který zajistí jeho odstínění od zbytku zesilovače. Celkově zesilovač nabídne klasických 2x80 W do 4 Ohmů a 2x60 W do 6 Ohmů, což nejsou oslnivé hodnoty, ale většině nenáročných reproduktorů postačí pro ozvučení i větších místností.
Pro využití USB D/A musíte mít nainstalovaný dedikovaný ovladač, jinak budete ošizeni o PCM 192 kHz/24-bitů a DSD 64/128. Podporovány budou systémy Windows 7/8/Vista a také Mac OS X 10.6.3 a pozdější. Samotný převodník bude mít implementovaný čip Cirrus Logic CS4398. Díky přítomnosti optických a koaxiálních vstupů bude možné připojit téměř cokoli od televize po herní konzolu. Samozřejmě zůstanou i analogové linkové vstupy, které poslouží pro firemní přehrávače CD/SACD, nebo alternativně streamery hi-res audia.
Marantz praktikuje s železnou pravidelností pravidlo, které říká, že to, co bylo užito v minulé generaci o třídu výše, se u nové inkarnace hodí o třídu níže. Integrovaný zesilovač je tak svou topologií a součástkami velmi podobný předchozímu Marantz PM8004. Podobně to je také u nové série 5005, která se nápadně podobá odcházející sérii 6004. Na tomto samozřejmě není špatného a gigant jako Marantz si podobné kroky může dovolit a zároveň si tak bez větších problémů udržuje své portfolio konkurenceschopné.

V případě zesilovací části Marantz PM7005 použil kvalitní transformátory typu EI (pro japonskou produkci jsou typické) a tranzistory značky Fairchild Semiconductor. Marantz má velmi propracovány součástkové základny, které označuje marketingově HDAM SA3 a znamenají určitou kvalitu použitých kondenzátorů a jiných součástek použitých v rámci stavby zesilovače. Přiznám se, že jsem nikdy nezjišťoval, co přesně se pod těmito označeními skrývá, protože marketingové proslovy nám toho většinou moc neřeknou.

Marantz PM7005 ovšem může být velmi zajímavou volbou pro ty, kteří nechtějí nebo nemohou utratit za zesilovač s DAC příliš velkou částku, ale zároveň chtějí pěkně vypadající přístroj s velmi dobrým zvukem. Cenovka PM7005 s USB D/A převodníkem se bude pohybovat o zhruba 30 % výše než u standardního modelu.

Zdroj: Phileweb
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek