Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Marantz PM7005: dostal integrovaný USB DAC s DSD

18.7.2014, Petr Štefek, aktualita
Marantz šlape do pedálů a chrlí jednu novinku za druhou. Integrovaný zesilovač PM7005 dostal dodatek v podobně integrovaného USB převodníku s podporou DSD 64/124 a PCM 192/24. To vše za velmi rozumnou cenu.
Marantz se v poslední době velmi činí a v nepolevujícím zástupu novinek se také skrývá integrovaný zesilovač PM7005 s vestavěným USB D/A převodníkem. Cena by měla zůstat velmi rozumná. Integrovaný D/A převodník bude schopen přehrávat PCM do 192 kHz/24-bitů a na palubě bude také DSD 2.8 MHz/5.6 MHz. Samotný D/A převodník bude umístěný ve specializovaném modulu, který zajistí jeho odstínění od zbytku zesilovače. Celkově zesilovač nabídne klasických 2x80 W do 4 Ohmů a 2x60 W do 6 Ohmů, což nejsou oslnivé hodnoty, ale většině nenáročných reproduktorů postačí pro ozvučení i větších místností.
Pro využití USB D/A musíte mít nainstalovaný dedikovaný ovladač, jinak budete ošizeni o PCM 192 kHz/24-bitů a DSD 64/128. Podporovány budou systémy Windows 7/8/Vista a také Mac OS X 10.6.3 a pozdější. Samotný převodník bude mít implementovaný čip Cirrus Logic CS4398. Díky přítomnosti optických a koaxiálních vstupů bude možné připojit téměř cokoli od televize po herní konzolu. Samozřejmě zůstanou i analogové linkové vstupy, které poslouží pro firemní přehrávače CD/SACD, nebo alternativně streamery hi-res audia.
Marantz praktikuje s železnou pravidelností pravidlo, které říká, že to, co bylo užito v minulé generaci o třídu výše, se u nové inkarnace hodí o třídu níže. Integrovaný zesilovač je tak svou topologií a součástkami velmi podobný předchozímu Marantz PM8004. Podobně to je také u nové série 5005, která se nápadně podobá odcházející sérii 6004. Na tomto samozřejmě není špatného a gigant jako Marantz si podobné kroky může dovolit a zároveň si tak bez větších problémů udržuje své portfolio konkurenceschopné.

V případě zesilovací části Marantz PM7005 použil kvalitní transformátory typu EI (pro japonskou produkci jsou typické) a tranzistory značky Fairchild Semiconductor. Marantz má velmi propracovány součástkové základny, které označuje marketingově HDAM SA3 a znamenají určitou kvalitu použitých kondenzátorů a jiných součástek použitých v rámci stavby zesilovače. Přiznám se, že jsem nikdy nezjišťoval, co přesně se pod těmito označeními skrývá, protože marketingové proslovy nám toho většinou moc neřeknou.

Marantz PM7005 ovšem může být velmi zajímavou volbou pro ty, kteří nechtějí nebo nemohou utratit za zesilovač s DAC příliš velkou částku, ale zároveň chtějí pěkně vypadající přístroj s velmi dobrým zvukem. Cenovka PM7005 s USB D/A převodníkem se bude pohybovat o zhruba 30 % výše než u standardního modelu.

Zdroj: Phileweb