Marantz PM5005 + CD5005: nová základní řada

Marantz PM5005 + CD5005: nová základní řada
, , aktualita
Marantz je masovým výrobcem audio techniky a obsluhuje také zákazníky, kteří nechtějí nebo nemohou utratit za audio více, než je nezbytně nutné. Nová základní řada přináší mnohá vylepšení a součástkovou základnu z řady 6005.
K oblíbeným
reklama
Nyní se podíváme na novinku z nejspodnějších cenových pater a řeč bude o nových základních komponentech Marantz řady 5005. Marantz inovuje své produktové řady jako na běžícím pásu, což je ve světě levné spotřební elektroniky poměrně běžné. Nové modely jsou do značné míry postaveny na součástkové základně vyšší série 6005, která již je na trhu. Největším lákadlem pro případný upgrade nebo koupi CD5005 je implementovaný DAC převodník 24-bit/192kHz (CS4398), mechanika z modelu CD6005 a stejné obvodové řešení digitálně analogové části.
Zesilovač pod označením Marantz PM5005 vychází z obvodového řešení HDAM-SA3 a nejedná se o společný základ s dražším PM6005. Výrobce tvrdí, že osadil ty nejlepší možné součástky, ale je to nutné brát s rezervou. Takto levné komponenty výběrové součástky nemají, ale nenáročným uživatelům dobře poslouží pro občasný poslech či jako hudební kulisa v kanceláři či na chalupě. Cena prozatím není známa, ale bude se pohybovat na podobné úrovni jako předešlá řada, což znamená zhruba 10 000 Kč za jeden komponent. Zesilovač má být o nějakou tu korunu dražší.

Předešlá generace Marantz 5004 byla možná až příliš ořezaná a zvukově nezajímavá, tak doufejme, že si tímto krokem výrobce chce v tomto ohledu vylepšit reputaci. Konkurenční Denon nebo NAD totiž nespí a nově zatápí v těchto levných vodách také Pioneer.

Zdroj: Monoandstereo.com
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek