www.svetaudia.cz
>
>
>

Marantz NA-8005: streamer je oficiálně venku

Marantz NA-8005: streamer je oficiálně venku
, , aktualita
Před časem jsme vás informovali o novém streameru Marantz NA-8005, který bude vybaven podstatně lépe než starší a levnější NA-7004. Na palubě je mimo obvyklého PCM také DSD, podpora internetových rádií a Spotify.
K oblíbeným
reklama
Streamer Marantz NA-8005 je konečně venku a tento měsíc bude také dostupný u distributorů napříč Evropou. Tento přehrávač hi-res audio souborů stojí na pomezí mezi levnějším NA-7004 a již poměrně drahým NA-11S1, ale stále nejde o úplný střed mezi těmito přístroji, protože u zbrusu nového NA-8005 se očekává cena něco málo přes 30 000 Kč s DPH. Tento streamer by měl pro běžného uživatele splnit to, co sliboval podobný streamer od Sony, který má ovšem poměrně značná omezení.

Levnější Marantz NA-7004 nebyl zvukově příliš vytříbený a představoval skutečně levné řešení, ale oproti dobrým CD přehrávačům příliš šancí neměl. Konstruktéři se tentokrát vydali dále a obvodové řešení je na podstatně vyšší úrovni, což platí i o součástkové základně. Kromě toho, že NA-8005 umí přehrávat soubory uložené na síti, dokáže také přehrávat internetová rádia a dokonce populární streamovací služby typu Spotify. Samozřejmostí je také Apple AirPlay pro přehrávání skrze iTunes z PC nebo Mac či alternativně z telefonů a tabletů.

Přístroj má zaručenu kompatibilitu s DLNA 1.5 a většina uživatelů zřejmě bude intenzivně využívat Network Attached Storage Devices (NAS) pro přehrávání hudebních souborů ve formátech WAV, WMA, MP3, MPEG-4 AAC, FLAC a ALAC. Podporovány jsou i formáty FLAC HD 192 kHz / 24 bitů a WAV 192 kHz / 24 bitů. To je samozřejmě dáno typem použitého převodníku. Gapless přehrávání, respektive přehrávání kontinuální bez mezer, se také hodí u některých živých nahrávek koncertů nebo klasické hudby.

Přední panel přístroje má standardní USB port, přes který lze připojit např. iPhone či iPod a přes tento digitální interface opět přehrávat hudbu přímo na streameru. USB není pro přenos hudby zcela ideálním rozhraním, ale je zřejmé, že díky rozšířenosti bude i nadále hrát prim. Zařízení má dva typy USB portů (USB-A a USB-B). Marantz NA-8005 se tak stává kvalitním externím převodníkem. Výrobce se explicitně nezmiňuje o typu převodníku, ale podle všech indicií by to mohl být převodník ESS Sabre 9016, který umí nativně dekódovat DSD 64/128 a zároveň u něj existuje omezení pro PCM na hranici 200 kHz pro samplovací frekvenci.

Pokud Marantz NA-8005 připojíte k PC, bude se chovat jako externí zvuková karta respektive převodník, takže na něj můžete posílat i hudbu z přehrávačů jako je Foobar nebo Cplay. Pokud jde o samotné ovládání přehrávání, Marantz má k dispozici aplikaci pro mobilní telefony a tablety s operačními systémy Apple iOS a Android. Je škoda, že výrobce neudělal také aplikací pro Windows. Displej zobrazuje informaci o přehrávané skladbě, vzorkovací frekvenci a audio formátu. Není známo, zda bude mít Marantz NA-8005 možnost zvolit up-sampling, nebo jej deaktivovat.


NA8005 Network Audio Player specifikace přístroje

:
  • DLNA 1.5 Network Audio Player s podporou Network Streaming
  • AirPlay, přehrávání internetových rádií a podpora Spotify Connect
  • Podpora formátů: DSD 64/128, FLAC 192/24, WAV 192/24, ALAC a Gapless přehrávání
  • Trojice digitálních vstupů (USB-B, Coaxial, Optical) a USB-A vstup na přední straně přístroje
  • USB-B port pracuje v asynchronním módu a podporuje PCM až do 192 kHz/24 bit a DSD2.8 & 5.6 MHz
  • Příkon přístroje je okolo 30 W
  • Hmotnost streameru je 7,2 kg
  • Rozměry 440 x 105 x 343 cm (ŠxVxH)

Zdroj: Marantz.com
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek