
Integrovaný zesilovač Marantz PM-14S1 Special Edition má výkon 2×90 W (zátěž 8 Ω) / 2×140 W (zátěž 4 Ω). Firma jako obvykle využila své firemní obvody Marantz HDAM SA3. Šasi přístroje je z ocelových plechů, ale dílčí elementy obalu jsou z hliníkových slitin (např. horní kryt přístrojů je z hliníkového plechu o hrubosti 5 mm). Celé šasi je navrženo tak, aby dokázalo minimalizovat vliv mechanických vibrací. Předzesilovač pro gramofonové přenosky MM/MC je založen na obvodovém řešení CCFB (Constant Current Feedback).
Dalším prvkem konstrukce je toroidní transformátor, kvalitní kondenzátory použité v modelech KI Pearl a samozřejmě je využito také obligátních Schottkiho diod. Reproduktorové terminály Marantz SPKT-100 jsou vyrobeny z čisté mědi. Jaké jsou rozdíly oproti standardní verzi zesilovače PM-14S1 se výrobce doslovně nezmiňuje.

Marantz SA-14S1 Special Edition je přehrávačem fyzických médií CD/SACD, ale zároveň může fungovat jako externí D/A převodník. Modul D/A převodníku je shodný se síťovým modelem NA-11S1. Použité čipy jsou BB/TI DSD1792 spolu s vysoce precizními hodinami. Vstupy přehrávače Marantz SA-14S1 Special Edition tvoří optický/koaxiální digitální vstup a USB vstup, který umožní přehrávač připojit přímo k počítači.
Podporováno je kódování PCM 192 kHz/24 bitů také DSD 2,8 MHz/5,6 MHz. Zvláštní vstup USB-A na předním panelu podporuje maximální samplovací frekvenci 44,1 kHz a rozlišení 16 bitů a je vhodný pro připojení mobilních přehrávačů hudby s vlastním uložištěm a hudbou ve formátu MP3, WAV a AAC. Stejně jako u zesilovače tvoří základ přehrávače obvodové řešení Marantz HDAM-SA2, toroidní transformátor a komponenty slušné kvality. Třešničkou na dortu je sluchátkový výstup přehrávače, který ovšem postačí jen nenáročným posluchačům.
Design je zcela typický pro značku Marantz, oba komponenty můžete zakoupit v obligátním černém nebo zlatém provedení. Cena obou komponent prozatím není známa, ale lze předpokládat, že bude o něco vyšší než 69 990 korun s DPH v případě standardní verze 14S1.
Zdroj: Hifi.pl