Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Marantz 14S1 Special Edition: přehrávač a zesilovač

7.9.2015, Petr Štefek, aktualita
Marantz osvěžil svou osvědčenou řadu audio komponent 14S1 a nechal na ní zapracovat svého dvorního konstruktéra, Kena Ishiwatu. Výsledkem snažení je Marantz 14S1 Special Edition, která se nyní dostává na pulty obchodů.
Marantz představil novou sérii svých komponent po označením 14S1 Special Edition. Samotná řada Marantz 14S1 není už až tak horkou novinkou a řadí se v portfoliu firmy pod sérii 11S3, která je zde již v několikáté generaci. Marantz jako novinky zmiňované série představil integrovaný zesilovač Marantz PM-14S1 Special Edition a přehrávač Marantz SA-14S1 Special Edition.

Integrovaný zesilovač Marantz PM-14S1 Special Edition má výkon 2×90 W (zátěž 8 Ω) / 2×140 W (zátěž 4 Ω). Firma jako obvykle využila své firemní obvody Marantz HDAM SA3. Šasi přístroje je z ocelových plechů, ale dílčí elementy obalu jsou z hliníkových slitin (např. horní kryt přístrojů je z hliníkového plechu o hrubosti 5 mm). Celé šasi je navrženo tak, aby dokázalo minimalizovat vliv mechanických vibrací. Předzesilovač pro gramofonové přenosky MM/MC je založen na obvodovém řešení CCFB (Constant Current Feedback).

Dalším prvkem konstrukce je toroidní transformátor, kvalitní kondenzátory použité v modelech KI Pearl a samozřejmě je využito také obligátních Schottkiho diod. Reproduktorové terminály Marantz SPKT-100 jsou vyrobeny z čisté mědi. Jaké jsou rozdíly oproti standardní verzi zesilovače PM-14S1 se výrobce doslovně nezmiňuje.

Marantz SA-14S1 Special Edition je přehrávačem fyzických médií CD/SACD, ale zároveň může fungovat jako externí D/A převodník. Modul D/A převodníku je shodný se síťovým modelem NA-11S1. Použité čipy jsou BB/TI DSD1792 spolu s vysoce precizními hodinami. Vstupy přehrávače Marantz SA-14S1 Special Edition tvoří optický/koaxiální digitální vstup a USB vstup, který umožní přehrávač připojit přímo k počítači.

Podporováno je kódování PCM 192 kHz/24 bitů také DSD 2,8 MHz/5,6 MHz. Zvláštní vstup USB-A na předním panelu podporuje maximální samplovací frekvenci 44,1 kHz a rozlišení 16 bitů a je vhodný pro připojení mobilních přehrávačů hudby s vlastním uložištěm a hudbou ve formátu MP3, WAV a AAC. Stejně jako u zesilovače tvoří základ přehrávače obvodové řešení Marantz HDAM-SA2, toroidní transformátor a komponenty slušné kvality. Třešničkou na dortu je sluchátkový výstup přehrávače, který ovšem postačí jen nenáročným posluchačům.

Design je zcela typický pro značku Marantz, oba komponenty můžete zakoupit v obligátním černém nebo zlatém provedení. Cena obou komponent prozatím není známa, ale lze předpokládat, že bude o něco vyšší než 69 990 korun s DPH v případě standardní verze 14S1.

Zdroj: Hifi.pl