Marantz 14S1 Special Edition: přehrávač a zesilovač

Marantz 14S1 Special Edition: přehrávač a zesilovač
, , aktualita
Marantz osvěžil svou osvědčenou řadu audio komponent 14S1 a nechal na ní zapracovat svého dvorního konstruktéra, Kena Ishiwatu. Výsledkem snažení je Marantz 14S1 Special Edition, která se nyní dostává na pulty obchodů.
K oblíbeným
reklama
Marantz představil novou sérii svých komponent po označením 14S1 Special Edition. Samotná řada Marantz 14S1 není už až tak horkou novinkou a řadí se v portfoliu firmy pod sérii 11S3, která je zde již v několikáté generaci. Marantz jako novinky zmiňované série představil integrovaný zesilovač Marantz PM-14S1 Special Edition a přehrávač Marantz SA-14S1 Special Edition.

Integrovaný zesilovač Marantz PM-14S1 Special Edition má výkon 2×90 W (zátěž 8 Ω) / 2×140 W (zátěž 4 Ω). Firma jako obvykle využila své firemní obvody Marantz HDAM SA3. Šasi přístroje je z ocelových plechů, ale dílčí elementy obalu jsou z hliníkových slitin (např. horní kryt přístrojů je z hliníkového plechu o hrubosti 5 mm). Celé šasi je navrženo tak, aby dokázalo minimalizovat vliv mechanických vibrací. Předzesilovač pro gramofonové přenosky MM/MC je založen na obvodovém řešení CCFB (Constant Current Feedback).

Dalším prvkem konstrukce je toroidní transformátor, kvalitní kondenzátory použité v modelech KI Pearl a samozřejmě je využito také obligátních Schottkiho diod. Reproduktorové terminály Marantz SPKT-100 jsou vyrobeny z čisté mědi. Jaké jsou rozdíly oproti standardní verzi zesilovače PM-14S1 se výrobce doslovně nezmiňuje.

Marantz SA-14S1 Special Edition je přehrávačem fyzických médií CD/SACD, ale zároveň může fungovat jako externí D/A převodník. Modul D/A převodníku je shodný se síťovým modelem NA-11S1. Použité čipy jsou BB/TI DSD1792 spolu s vysoce precizními hodinami. Vstupy přehrávače Marantz SA-14S1 Special Edition tvoří optický/koaxiální digitální vstup a USB vstup, který umožní přehrávač připojit přímo k počítači.

Podporováno je kódování PCM 192 kHz/24 bitů také DSD 2,8 MHz/5,6 MHz. Zvláštní vstup USB-A na předním panelu podporuje maximální samplovací frekvenci 44,1 kHz a rozlišení 16 bitů a je vhodný pro připojení mobilních přehrávačů hudby s vlastním uložištěm a hudbou ve formátu MP3, WAV a AAC. Stejně jako u zesilovače tvoří základ přehrávače obvodové řešení Marantz HDAM-SA2, toroidní transformátor a komponenty slušné kvality. Třešničkou na dortu je sluchátkový výstup přehrávače, který ovšem postačí jen nenáročným posluchačům.

Design je zcela typický pro značku Marantz, oba komponenty můžete zakoupit v obligátním černém nebo zlatém provedení. Cena obou komponent prozatím není známa, ale lze předpokládat, že bude o něco vyšší než 69 990 korun s DPH v případě standardní verze 14S1.

Zdroj: Hifi.pl
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek