www.svetaudia.cz
>
>

Magico M Project: 50 párů k desátému výročí

Magico M Project: 50 párů k desátému výročí
, , aktualita
Magico jsou skuteční mágové, pokud jde o výrobu a návrh reprosoustav. Za tuto snahu si samozřejmě nechávají náležitě zaplatit. M Project je krycí jméno pro 50 párů superdrahých reprosoustav pro ty nejnáročnější zákazníky.
K oblíbeným
reklama
Magico je americká firma, která se soustředí na výrobu reproduktorů, kde používá výdobytky nejmodernějších materiálových počinů dnešní doby, jako jsou uhlíková vlákna, beryllium pro výškové reproduktory, nebo polymerové membrány basových a středových měničů. Samozřejmostí je u této firmy i promyšlená konstrukce ozvučnice včetně simulace proudění vzduchu uvnitř ozvučnice pro eliminování parazitních rezonancí nebo vzájemného ovlivňování měničů reprosoustav.

Za celou „magii“ okolo výrobků této firmy ale zaplatíte nemalé peníze. Někteří se však dušují, že jde o ty opravdu nejlepší reprosoustavy na světě. Podobné prohlášení je dobré brát s rezervou, ale jisté je, že si Magico za 10 let své existence vybudovalo poměrně slušnou zákaznickou základnu, která nedočkavě hltá každý nový počin této firmy.

K 10. výročí společnosti je připravena limitovaná edice 50 párů Magico „M project“, co spojuje vše, čeho za poslední dekádu konstruktéři z Magico dosáhli. Pokud znáte současnou produkci této společnosti, velmi snadno identifikujete společné rysy série Q nebo nové série S, ale vše je zabaleno do mírně jinak tvarované ozvučnice, která má zabraňovat parazitnímu vlnění a díky promyšlené vnitřní konstrukci respektive šasi z hliníku bez ostrých úhlů uvnitř ozvučnice je navíc možné použít skutečně minimum tlumicí výplně.

Magico slibuje, že jejich specializovaný Diamond-Coated Beryllium Tweeter je díky optimalizovanému povrchu membrány zase o malinký kousek blíže k dokonalosti. Průměr membrány se zvětšil na 28 mm (původně 26 mm) a zlepšena byla i komora pro výškový měnič a celkově se snížilo zkreslení při vyšších výkonech.

Středy má na starost firemní měnič Magico Nano-Tec s průměrem 6“ a kmitací cívkou (z titanu) o průměru 55 mm. Vše dokresluje magnet o průměru 120 mm, který stabilizuje polohu membrány s téměř neměnnou intenzitou magnetického pole měniče v rozsahu asi 15 mm. Podobně je tomu u 10“ basového měniče Nano-Tec. Vše za velmi nízkého zkreslení a vysoké úrovně SPL (120 dB@50 Hz na 1 metr).

Specifikace udávají citlivost reprosoustavy 91 dB a jmenovitou impedanci 4 Ohmy. Třípásmová konstrukce integruje 3x 10“ basový Nano-Tec (MP1005) reproduktor, 1x 6“středový Nano-tec (MP6004) a výškový reproduktor MBD28. Doporučený výkon zesilovače je v neobvykle velkém rozmezí 50-1000 W. Stejně neobvyklé jsou i rozměry 145x57x37 cm, které jsou korunovány hmotností 180 kg. Cena je ještě exotičtější než samotné vlastnosti, neboť činí v přepočtu téměř 2,5 mil. Kč bez DPH. Pánové z Magico se s tím vůbec nemažou a většina párů z limitované edice „M Project“ je již prodána.

Zdroj: Monoandstereo.com
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek