www.svetaudia.cz
>
>

M2TECH Evo Two: převodník, hodiny a zdroj

M2TECH Evo Two: převodník, hodiny a zdroj
, , aktualita
Italská značka M2TECH má zbrusu nové přírůstky do svého portfolia. M2TECH Evo Two nahrazuje dnes již letitou sérii mini audio komponentů pod označením M2TECH Evo. Jako novinky přibudou také dva nové produkty v podobě sluchátkového zesilovače a D/A převodníku.
K oblíbeným
reklama
Italský M2TECH je velmi dobře znám svými externími převodníky a také dodal na trh jeden z prvních převodníků USB na SPDIF. Letitý model M2TECH HiFace EVO má stále co říci, ale ostatní výrobci nelenili a také přispěchali s vlastním řešením a často konkurovali zmíněnému převodníku nižší cenou nebo lepšími užitnými vlastnostmi. S novou sérií M2TECH Evo Two má opět atraktivita výrobků těchto šikovných Italů růst.
M2TECH Evo - odcházející série


M2TECH osvěžuje celou nabídku kompaktních produktů včetně externích hodin a dedikovaného lineárního zdroje pro převodník a hodiny. Prvním nově příchozím je HiFace Evo Two, což je asynchronní D/A převodník z USB na SPDIF nebo I2S. Druhou novinkou jsou precizní hodiny Evo Clock Two a třetí novinkou Evo Suply Two, což externí zdroj, který nahradí spínané zdroje dodávané standardně k zařízením M2TECH HiFace. Nová série se může chlubit rovněž novým designem předních panelů, velikostně jsou si zařízení podobná jako vejce vejci.

HiFace Evo Two zachovává velkou univerzálnost svého předchůdce a nabízí mnoho typů digitálních výstupů, což byla nesporně jedna z jeho hlavních výhod. Najdeme zde standardní koaxiální SPDIF, optický SPDIF, profesionální AES/EBU a také výstup I2S. Největší novinkou je prolomení limitu PCM 192/24, který byl odvislý od limitů samotného SPDIF. Přes USB tedy můžete dostat na výstupu I2S DSD nebo PCM o vyšším rozlišení než 192 kHz/24 bitů. Pro DSD je limitem formát DSD128 a pro PCM je to samplovací frekvence 384 kHz. Pro provozování HiFace Evo Two potřebujete v případě Windows ovladač ASIO a v případě OSX nebo Linux dokáže tento převodník pracovat bez ovladače v „integer“ módu.
M2TECH Evo Two - HiFace, Supply a Clock


Napájení převodníku je možné skrze USB nebo přes externí zdroj, a co bude lepší, netřeba dodávat. Poměrně velkou novinkou je také vstup SPDIF, který by měl sloužit k přenášení digitální dat do počítače, což v praxi umožní například nahrávání nebo bitovou konverzi či změnu samplovací frekvence. HiFace Evo Two tedy bude mířit i do menších poloamatérských či domácích nahrávacích studií. Novinkou je také informační displej a dálkové ovládání. Rozměry jsou 110×55×100 mm a hmotnost činí 0,5 kg.

M2TECH Evo Clock Two je vylepšeným generátorem taktu WordClock/MasterClock. Tyto externí „hodiny“ jsou určeny především ke spolupráci s výše představeným HiFace Evo Two, ale není vyloučeno i využití s jinými převodníky, které dokáží pracovat s externími „hodinami“. Výrobce využil v rámci možného ty nejlepší krystalové oscilátory (TXCO). Opravdu velmi praktickým vylepšením je absence přepínače samplovací frekvence a bitového rozlišení, protože samotný HiFace EVO vysílá nutné informace přímo do Evo Clock Two přes dedikované optické rozhraní. Tímto M2TECH vyřešil jednu z kritizovaných vlastností původního produktu. Spojení „hodin“ s původním převodníkem USB/SPDIF přinášelo vynikající výsledky, ale nutnost přepínání na „hodinách“ při změně rozlišení přehrávaného materiálu byla značně otravná.
M2TECH Evo Clock - starší hodiny s přepínačem


Poslední novinkou je Evo Supply Two, který disponuje třemi 9voltovými bateriemi a diskrétním řešením pro stabilizaci napájení. Výrobcem byly vylepšeny některé parametry (vysokofrekvenční šumy), které většinou trápí tradiční lineární zdroje. Tím ale novinky nekončí, neboť výrobce plánuje představit rovněž další zařízení této miniaturní série. Bude se jednat o Evo PhoneDAC, což je kombinace externího D/A převodníku a sluchátkového zesilovače a Evo Headphone jako dedikovaný sluchátkový zesilovač. Ceny nejsou prozatím známy, ale je pravděpodobné, že se nebudou zásadně lišit od předchozí série. S jistým zdražením se ovšem počítat jako obvykle musí.

Zdroj: Hifi.pl
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek