Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Luxman M-700u a C-700u: nový dělenec na obzoru

30.9.2014, Petr Štefek, aktualita
Tradiční japonský výrobce audio komponent po 5 letech obměňuje svůj úspěšný koncový zesilovač M-600f a předzesilovač C-600f za zbrusu novou sérii 700, která ovšem na rozdíl od předchůdců pracuje v třídě AB.
Japonští výrobci high-endu se poslední dobou opravdu činí a po novinkových koncových zesilovačích Accuphase A-70 a A-36 přichází s novou řadou zesilovačů i Luxman. Firma přichází s náhradou své série 600, která je na trhu již nějakých 5 let. V poslední době přišlo omlazení i na vlajkový dělený zesilovač Luxman M-800A a Luxman C-800F, který nahradil koncový zesilovač Luxman M-900u a předzesilovač C-900u ze série Ultimate. Chystáme pro vás první dojmy z poslechu této high-endové kombinace.

Na trh ale nyní přichází koncový zesilovač Luxman M-700u a předzesilovač Luxman C-700u, které mají posunout možnosti současné série 600 zase o kousek dále. Designem se snaží navázat Luxman u své zbrusu nové série 700 na dražší dělenec série 900. Vše je ale v menším kompaktnějším balení a samozřejmě i podstatně levnější. Nejvíce zaujme přechod od čisté třídy A na třídu AB, kde takovým přerodem prošel i vlajkový koncový zesilovač. Nutno podotknout, že si na starší koncový zesilovač při poslechu M-900u ani nevzpomenete.

Luxman M-700u disponuje výkonem 120 W na kanál při 8 Ohmech a rovnými 240 W na kanál při 4 Ohmech. Příznivci zesilovačů v třídě A nemusí být tak úplně zklamaní, protože výkonový zesilovač pracuje do výkonu 6 W na kanál právě v třídě A. U dražšího kolegy M-900u je to 12 W na kanál v třídě A. Luxman zde ustupuje mírně od třídy A, ovšem musíme připomenout, že špičkové monobloky B-1000f pracovaly také v třídě AB. Pokud udělal Luxman stejný pokrok jako u dražší série, pak se případní zájemci nemusí ničeho bát. Na palubě najdeme firemní obvodové řešení ODNF 4.0.

Předzesilovač C-700u je rovněž velmi podobný dražšímu modelu C-900u, ale samozřejmě jeho zvukových kvalit s poloviční cenou tak úplně dosahovat nebude. K dispozici je 5 linkových stereo vstupů a 2 páry symetrických XLR, které jsou pro propojení se zdrojovými komponenty jednoznačně lepší volbou. V případě výstupů máte možnost skrze symetrické výstupy propojit jeden nebo dva koncové zesilovače M-700u v BTL mono módu. Oproti firemním integrovaným zesilovačům zde ovšem chybí gramofonový předzesilovač a sluchátkový zesilovač. Nicméně, v této kategorii už se předpokládá, že při nákupu těchto dodatečných komponent jednoduše nebudete dělat cavyky. Nesmíme rovněž zapomenout na precizní obvodové řešení regulace hlasitosti LECUA s 88 kroky.

Ceny tohoto děleného zesilovače by se měly pohybovat na úrovni 200 000 Kč za jeden komponent. Cena je stejná pro předzesilovač i koncový zesilovač. Sérii doplňuje SACD/CD přehrávač Luxman D-06u s USB a podporou DSD 64/128 a PCM 32/384. Je velmi pravděpodobné, že čeští zájemci o tento dělený zesilovač si budou muset počkat až do nového roku.

Zdroj: Phileweb