Luxman M-700u a C-700u: nový dělenec na obzoru

Luxman M-700u a C-700u: nový dělenec na obzoru
, , aktualita
Tradiční japonský výrobce audio komponent po 5 letech obměňuje svůj úspěšný koncový zesilovač M-600f a předzesilovač C-600f za zbrusu novou sérii 700, která ovšem na rozdíl od předchůdců pracuje v třídě AB.
K oblíbeným
reklama
Japonští výrobci high-endu se poslední dobou opravdu činí a po novinkových koncových zesilovačích Accuphase A-70 a A-36 přichází s novou řadou zesilovačů i Luxman. Firma přichází s náhradou své série 600, která je na trhu již nějakých 5 let. V poslední době přišlo omlazení i na vlajkový dělený zesilovač Luxman M-800A a Luxman C-800F, který nahradil koncový zesilovač Luxman M-900u a předzesilovač C-900u ze série Ultimate. Chystáme pro vás první dojmy z poslechu této high-endové kombinace.

Na trh ale nyní přichází koncový zesilovač Luxman M-700u a předzesilovač Luxman C-700u, které mají posunout možnosti současné série 600 zase o kousek dále. Designem se snaží navázat Luxman u své zbrusu nové série 700 na dražší dělenec série 900. Vše je ale v menším kompaktnějším balení a samozřejmě i podstatně levnější. Nejvíce zaujme přechod od čisté třídy A na třídu AB, kde takovým přerodem prošel i vlajkový koncový zesilovač. Nutno podotknout, že si na starší koncový zesilovač při poslechu M-900u ani nevzpomenete.

Luxman M-700u disponuje výkonem 120 W na kanál při 8 Ohmech a rovnými 240 W na kanál při 4 Ohmech. Příznivci zesilovačů v třídě A nemusí být tak úplně zklamaní, protože výkonový zesilovač pracuje do výkonu 6 W na kanál právě v třídě A. U dražšího kolegy M-900u je to 12 W na kanál v třídě A. Luxman zde ustupuje mírně od třídy A, ovšem musíme připomenout, že špičkové monobloky B-1000f pracovaly také v třídě AB. Pokud udělal Luxman stejný pokrok jako u dražší série, pak se případní zájemci nemusí ničeho bát. Na palubě najdeme firemní obvodové řešení ODNF 4.0.

Předzesilovač C-700u je rovněž velmi podobný dražšímu modelu C-900u, ale samozřejmě jeho zvukových kvalit s poloviční cenou tak úplně dosahovat nebude. K dispozici je 5 linkových stereo vstupů a 2 páry symetrických XLR, které jsou pro propojení se zdrojovými komponenty jednoznačně lepší volbou. V případě výstupů máte možnost skrze symetrické výstupy propojit jeden nebo dva koncové zesilovače M-700u v BTL mono módu. Oproti firemním integrovaným zesilovačům zde ovšem chybí gramofonový předzesilovač a sluchátkový zesilovač. Nicméně, v této kategorii už se předpokládá, že při nákupu těchto dodatečných komponent jednoduše nebudete dělat cavyky. Nesmíme rovněž zapomenout na precizní obvodové řešení regulace hlasitosti LECUA s 88 kroky.

Ceny tohoto děleného zesilovače by se měly pohybovat na úrovni 200 000 Kč za jeden komponent. Cena je stejná pro předzesilovač i koncový zesilovač. Sérii doplňuje SACD/CD přehrávač Luxman D-06u s USB a podporou DSD 64/128 a PCM 32/384. Je velmi pravděpodobné, že čeští zájemci o tento dělený zesilovač si budou muset počkat až do nového roku.

Zdroj: Phileweb
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek