www.svetaudia.cz
>
>
>

Luxman D-08u/D-06u: přehrávače SACD dostaly USB s podporou DSD

Luxman D-08u/D-06u: přehrávače SACD dostaly USB s podporou DSD
, , aktualita
Luxman vybavil své špičkové přehrávače SACD/CD USB s podporou pro přehrávání hi-res audia do 384kHz/32-bit a DSD 64. Z přehrávačů se tak stávají plnohodnotné převodníky pro libovolný audio formát.
K oblíbeným
reklama
Původní přehrávače CD/SACD Luxman D-06/D-08 zde jsou s námi od roku 2009, ale ani po letech neztratily nic ze svého kouzla. Původní majitelé zřejmě nebudou mít jen tak potřebu tyto stroje měnit za novou řadu. Ta ale vylepšení přináší a dočkáme se napravení v recenzích často zmiňované absence USB a funkcionality přehrávače jako D/A převodníku z PC.

Luxman je značka, která si dává s uváděním nových výrobků velmi na čas, a tak je zřejmé, že implementace funkcionality USB DAC do přehrávače fyzických disků není na trhu úplná novinka a mnoho podstatně levnějších přehrávačů už podobnou „vychytávkou“ disponuje. Na druhou stranu pokud to znamená, že Luxman posunul zvukové možnosti přehrávačů zase o kousek dále, mohlo by se jednat o velmi zajímavou volbu.Luxman D-08u je vlajkovou lodí firmy, čemuž napovídá i její cenovka, která by po započítaní cla a dalších nákladů mohla činit něco okolo 400 000 Kč s daní. Jako základ byla použita dvojice převodníků Burr-Brown PCM1792A (každý z nich pro jeden kanál) a na palubě je také zbrusu nové obvodové řešení analogové části ODNF 4.0, které bylo prezentováno zatím pouze u nové vlajkové řady dělených zesilovačů Luxman C-900u/M-900u. Samozřejmostí je přítomnost firemní čtecí mechaniky LxDTM, která sama o sobě váží 5,5 kg. Provedení přístroje je stejné jako u předešlého modelu D-08 a nelze k němu mít sebemenších výhrad.Levnější, troch se mi příčí říci lidovější, model Luxman D-06u opět vychází ze staršího modelu Luxman D-06 a přidává funkcionalitu USB převodníku. Další detaily nejsou známy, ale v případě toho levnějšího modelu zřejmě zůstane vše původní. Těšit se ovšem můžeme na podporu DSD 64 po USB nebo PCM až do samplovací frekvence 384 kHz a rozlišení 32-bit. Čip TAS3152 přítomný u vlajkové lodi je na palubě také u levnější verze a má na starost up-samplování PCM až na 384 kHz. Jedná se v podstatě o obdobu Legato Linku od Pioneeru.

Cena této verze by se měla podle oficiálního dovozce pohybovat pod 200 tisícovou hranicí s daní, což je hozená rukavice pro Accuphase DP-550 s cenou okolo 300 tisíc. Lze předpokládat, že Luxman vybaví USB také svůj nejlevnější model CD/SACD D-05, ale toho se dočkáme nejspíše až na konci letošního roku. K dokonalosti těmto přehrávačům chybí už jen funkcionalita síťového streameru, kde by nebylo nutné řešit přehrávání skrze připojené PC, ale komfortně přes sdílený síťový disk. Přiznávám ovšem, že si zde již trochu vymýšlím, ale s podobným řešením by přišlo skutečné high-endové all-in-one.

Zdroj: Luxman
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek