Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Lumin T1 konečně k dostání v ČR

1.8.2014, Petr Štefek, aktualita
Odlehčená verze Lumin A1 pod označením Lumin T1 konečně dorazila do České republiky. Lumin T1 je sice odlehčenou verzí původního streameru, šetřilo se však hlavně na provedení. Obvodové řešení zůstalo zachováno.
Před časem jsme informovali, že společnost Pixel Magic, která se dosud zaměřovala téměř výhradně na profesionální zobrazovací technologie a nikoli na spotřební elektroniku, uvádí na trh nové streamery. Firma sídlí v Hong Kongu, ale v dnešním globalizovaném světě je to již bezpředmětné. Evropané si rádi kupují výrobky vyrobené v Evropě nebo USA či Japonsku, ale nad Čínou ohrnují většinou nos. Často neopodstatněně. Lumin je přesnou ukázkou toho, že i čistě čínské firmy již dnes umí a mohou se srovnávat se světovou špičkou.

Lumin T1 je ekonomickou variantou streameru Lumin A1 a podle výrobce je tento zbrusu nový model pouze „ošizený“ na svém šasi, které není tvořeno z jednoho kusu hliníku vyřezaného na CNC, což značně snižuje výslednou cenu. Obvodové řešení i externí zdroj by měly zůstat zachovány stejné jako u dražšího Luminu A1. Původní předpoklad, že dojde k ořezání na straně počtu převodníků, se podle všeho nepotvrdil a výrobce ponechal po jednom D/A převodníku Wolfson WM8741 na kanál.

Lumin T1 disponuje pouze předním hliníkovým panelem, který je doplněn o ocelový plech ve zbytku provedení. Zachovány zůstaly i výstupní transformátory Lundahl LL7401. Výrobce jak se zdá opravdu ponechal původní obvodové řešení zachováno, což by mělo znamenat, že zvuk by měl zůstat v podstatě nezměněn. Pokud si tedy někdo nepotrpí na zcela vypiplané řešení designu, může být úspora zhruba 50 tisíc pádným argumentem pro koupi levnějšího modelu T1.

Lumin T1 umí přehrávat gapless a disponuje zcela stejnou podporou všeho, co umí dražší model Lumin A1. Pojďme si ale vše poněkud zrekapitulovat. Díky implementovaným převodníkům Wolfson WM8741 podporuje LUMIN DSD 64 (2,8 MHz) a také PCM až do rozlišení 32 bit a samplovací frekvence 384 kHz. Pokud se týká samotných formátů, které LUMIN dokáže přehrávat, jsou to DSF (DSD), DIFF (DSD), DoP (DSD), FLAC, Apple Lossless (ALAC), WAV, AIFF, MP3 a AAC.

Další vymoženosti zůstávají zcela stejné a týkají se především velmi dobré aplikace pro iOS, která vám dovolí využít všechna nastavení streameru. Standardem je možnost připojení USB nebo klasické síťové rozhraní s konektorem RJ45. Výstupy reprezentují digitální BNC a HDMI, ale vše je v tomto případě ohraničené na 24-bit/192 kHz a DSD 64 (1-bit). Pokud se týká dalších vlastností Luminu T1, hmotnost přístroje je 3 kg a hmotnost zdroje 2 kg. Rozměry přístroje jsou 326 x 60 x 295 mm a rozměry zdroje 100 x 55 295 mm. Koncová cena je pěkných 99 000 Kč.

Zdroj: Hifi Studio Panský Dvůr