www.svetaudia.cz
>
>
>

Lumin T1 konečně k dostání v ČR

Lumin T1 konečně k dostání v ČR
, , aktualita
Odlehčená verze Lumin A1 pod označením Lumin T1 konečně dorazila do České republiky. Lumin T1 je sice odlehčenou verzí původního streameru, šetřilo se však hlavně na provedení. Obvodové řešení zůstalo zachováno.
K oblíbeným
reklama
Před časem jsme informovali, že společnost Pixel Magic, která se dosud zaměřovala téměř výhradně na profesionální zobrazovací technologie a nikoli na spotřební elektroniku, uvádí na trh nové streamery. Firma sídlí v Hong Kongu, ale v dnešním globalizovaném světě je to již bezpředmětné. Evropané si rádi kupují výrobky vyrobené v Evropě nebo USA či Japonsku, ale nad Čínou ohrnují většinou nos. Často neopodstatněně. Lumin je přesnou ukázkou toho, že i čistě čínské firmy již dnes umí a mohou se srovnávat se světovou špičkou.

Lumin T1 je ekonomickou variantou streameru Lumin A1 a podle výrobce je tento zbrusu nový model pouze „ošizený“ na svém šasi, které není tvořeno z jednoho kusu hliníku vyřezaného na CNC, což značně snižuje výslednou cenu. Obvodové řešení i externí zdroj by měly zůstat zachovány stejné jako u dražšího Luminu A1. Původní předpoklad, že dojde k ořezání na straně počtu převodníků, se podle všeho nepotvrdil a výrobce ponechal po jednom D/A převodníku Wolfson WM8741 na kanál.

Lumin T1 disponuje pouze předním hliníkovým panelem, který je doplněn o ocelový plech ve zbytku provedení. Zachovány zůstaly i výstupní transformátory Lundahl LL7401. Výrobce jak se zdá opravdu ponechal původní obvodové řešení zachováno, což by mělo znamenat, že zvuk by měl zůstat v podstatě nezměněn. Pokud si tedy někdo nepotrpí na zcela vypiplané řešení designu, může být úspora zhruba 50 tisíc pádným argumentem pro koupi levnějšího modelu T1.

Lumin T1 umí přehrávat gapless a disponuje zcela stejnou podporou všeho, co umí dražší model Lumin A1. Pojďme si ale vše poněkud zrekapitulovat. Díky implementovaným převodníkům Wolfson WM8741 podporuje LUMIN DSD 64 (2,8 MHz) a také PCM až do rozlišení 32 bit a samplovací frekvence 384 kHz. Pokud se týká samotných formátů, které LUMIN dokáže přehrávat, jsou to DSF (DSD), DIFF (DSD), DoP (DSD), FLAC, Apple Lossless (ALAC), WAV, AIFF, MP3 a AAC.

Další vymoženosti zůstávají zcela stejné a týkají se především velmi dobré aplikace pro iOS, která vám dovolí využít všechna nastavení streameru. Standardem je možnost připojení USB nebo klasické síťové rozhraní s konektorem RJ45. Výstupy reprezentují digitální BNC a HDMI, ale vše je v tomto případě ohraničené na 24-bit/192 kHz a DSD 64 (1-bit). Pokud se týká dalších vlastností Luminu T1, hmotnost přístroje je 3 kg a hmotnost zdroje 2 kg. Rozměry přístroje jsou 326 x 60 x 295 mm a rozměry zdroje 100 x 55 295 mm. Koncová cena je pěkných 99 000 Kč.

Zdroj: Hifi Studio Panský Dvůr
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek