www.svetaudia.cz
>
>
>

Krell Foundation dostal DSD a v přípravě je verze 4K

Krell Foundation dostal DSD a v přípravě je verze 4K
, , aktualita
Americký Krell se u svého nového firmware pro AV procesor Foundation honosí podporou DSD a možností nahrávání dekódovaného formátu na analogových výstupech zařízení. Na obzoru je i verze 4K podporující nejvyšší obrazové rozlišení.
K oblíbeným
reklama
Americký Krell přišel s novou verzí svého firmware AV procesoru 7.1 pod označením Foundation. Největší novinkou je podpora DSD dekódování, kdy nový firmware umožňuje nahrávání dekódovaného DSD skrze HDMI rozhraní, a to jak ve stereo režimu, tak v multikanálovém.

Uživatel má na výběr z možnosti DSD 2-ch Direct, DSD Stereo a DSD Multi. DSD 2-ch Direct převádí stereo DSD signál na analogový a přímo jej pouští na levý a pravý analogový výstup. DSD Stereo naproti tomu prvně aplikuje ještě tzv. channel crossover, který lez konfigurovat podle možností Foundation a teprve tento zpracovaný signál pouští na analogové výstupy.DSD Multi podporuje multikanálové DSD nahrávky a opět je aplikován crossover a až poté je schopen signál zaslat dále na HDMI. Všechny existující Foundation procesory mohou být upgradovány novým firmwarem a tím také podporou DSD. Majitelé si ale jednoduše svůj stroj neupgradují, protože Krell vyžaduje pro tento servisní zásah zaslání procesoru zpět do firmy, kde bude následně bezplatně upgradován.

Není bez zajímavosti, že na trh se koncem léta chystá i verze Foundation 4K, která bude stát v přepočtu zhruba 140 000 Kč. Upgrade na verzi 4K bude možný a Krell za něj požaduje zhruba 50 000 Kč při aktuálním kurzu. To znamená vcelku férový obchod. Součástí upgrade na Foundation 4K je i zmiňovaný firmware s podporou DSD.

Zdroj: Krell
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek