www.svetaudia.cz
>
>

Klipsch Reference: upgradované modely známeho výrobce

Klipsch Reference: upgradované modely známeho výrobce
, , aktualita
Klipsch je jedním z vedoucích výrobců reproduktorů i sluchátek a v současné době ohlásil příchod své nové produktové řady Reference Series, která zahrnuje 6 modelů pasivních reproduktorů a 2 aktivní subwoofery.
K oblíbeným
reklama
Klipsch Reference se skládá ze 2 podlahových modelů (R-28F and R-26F), 2 regálových konstrukcí (R-15M and R-14M), 1 středového reproduktoru (R-25C) a 1 efektového reproduktoru (R-14S). Doplněním celé řady Reference jsou 2 subwoofery R-10SW a R-12SW. Klipsch bude pokračovat v obměně modelových řad až do roku 2015.

Všechny reproduktory Klipsch Reference jsou dostupné v leštěné černé povrchového úpravě a standardně staví na osvědčené firemní technologii Tractrix® Horn a Linear Travel Suspension (LTS, což jsou hliníkové výškové měniče, které mají na starost nezkreslenou a přirozenou reprodukci nejvyšších tónů. Výškové měniče LTS jsou rovněž součástí vlajkové série Palladium. Dalším firemním tahákem pro zbytek měničů jsou membrány Injection Molded Graphite, které stojí za basovými a středovými měniči Reference Series.Subwoofery Klipsch Reference dostanete ve stejném provedení jako hlavní reprosoustavy a výrobce zde opět uplatnil u membrán basových měničů Injection Molded Graphite, což zajišťuje membránám výjimečnou lehkost, pevnost a ve výsledku i rychlost. Bleskurychlá odezva a nízké zkreslení je podle výrobce díky této technologii zajištěno. Vše v tomto případě pohání zesilovač pracující ve třídě D s vysokým výkonem, který pracuje efektivněji a dokáže dodat kvantum výkonu bez nežádoucího zkreslení.

Reference Series je podle Marka Casavanta z firmy Klipsch ideálním vstupem do světa těchto reproduktorů. Konstruktéři kladli důraz na přenos emocí z hudby na posluchače stejně jako na přesnost reprodukce. Klipsch Reference Series je naceněná velmi nízko a za reproduktory zaplatíte v přepočtu od zhruba 5 000 do 18 000 Kč. Subwoofery jsou naceněny na 7 000, resp. 9 000 Kč za větší model. Nutno podotknout, že jde o ceny přepočtené z dolaru, takže bude potřeba připočíst clo a DPH platné v našich končinách.

Zdroj: Klipsch
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek