Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Klipsch Reference: upgradované modely známeho výrobce

8.8.2014, Petr Štefek, aktualita
Klipsch je jedním z vedoucích výrobců reproduktorů i sluchátek a v současné době ohlásil příchod své nové produktové řady Reference Series, která zahrnuje 6 modelů pasivních reproduktorů a 2 aktivní subwoofery.
Klipsch Reference se skládá ze 2 podlahových modelů (R-28F and R-26F), 2 regálových konstrukcí (R-15M and R-14M), 1 středového reproduktoru (R-25C) a 1 efektového reproduktoru (R-14S). Doplněním celé řady Reference jsou 2 subwoofery R-10SW a R-12SW. Klipsch bude pokračovat v obměně modelových řad až do roku 2015.

Všechny reproduktory Klipsch Reference jsou dostupné v leštěné černé povrchového úpravě a standardně staví na osvědčené firemní technologii Tractrix® Horn a Linear Travel Suspension (LTS, což jsou hliníkové výškové měniče, které mají na starost nezkreslenou a přirozenou reprodukci nejvyšších tónů. Výškové měniče LTS jsou rovněž součástí vlajkové série Palladium. Dalším firemním tahákem pro zbytek měničů jsou membrány Injection Molded Graphite, které stojí za basovými a středovými měniči Reference Series.Subwoofery Klipsch Reference dostanete ve stejném provedení jako hlavní reprosoustavy a výrobce zde opět uplatnil u membrán basových měničů Injection Molded Graphite, což zajišťuje membránám výjimečnou lehkost, pevnost a ve výsledku i rychlost. Bleskurychlá odezva a nízké zkreslení je podle výrobce díky této technologii zajištěno. Vše v tomto případě pohání zesilovač pracující ve třídě D s vysokým výkonem, který pracuje efektivněji a dokáže dodat kvantum výkonu bez nežádoucího zkreslení.

Reference Series je podle Marka Casavanta z firmy Klipsch ideálním vstupem do světa těchto reproduktorů. Konstruktéři kladli důraz na přenos emocí z hudby na posluchače stejně jako na přesnost reprodukce. Klipsch Reference Series je naceněná velmi nízko a za reproduktory zaplatíte v přepočtu od zhruba 5 000 do 18 000 Kč. Subwoofery jsou naceněny na 7 000, resp. 9 000 Kč za větší model. Nutno podotknout, že jde o ceny přepočtené z dolaru, takže bude potřeba připočíst clo a DPH platné v našich končinách.

Zdroj: Klipsch