Jadis i50: integrovaný francouz na ruských lampách

Jadis i50: integrovaný francouz na ruských lampách
, , aktualita
Jadis je známým francouzských producentem lampových zesilovačů vyšší třídy, který nyní přichází s modelem integrovaného zesilovače založeného na lampách Tung-Sol KT-150, jež se v tomto případě starají o 2x 50 W výkonu v čisté třídě A.
K oblíbeným
reklama
Známý producent špičkových lampových zesilovačů Jadis uvedl omlazený model svého integrovaného zesilovače i50. Využito bylo poslední novinky (KT-150) z dílen Tung-Sol, které Jadis využil ve výkonové části v zapojení push-pull. Nové lampy vyžadovaly úpravu topologie původního modelu a také nové výstupní transformátory. Každý transformátor je odstíněn a uzavřen ve vlastním obalu, aby bylo zajištěno maximální odrušení a také termální stabilita.

Zesilovač je vybaven automatickou funkcí bias a není tedy potřeba u lamp jakkoli zasahovat a nastavovat jej manuálně. Zajímavostí je digitální vstup USB s podporou 16bit a samplovací frekvence 48 kHz. Tento vstup je spíše určen jako nouzové řešení pro přehrávač filmů nebo televizi. Kvalitnější zdroje mají stále možnost využít jeden ze 4 linkových analogových vstupů. K dispozici je rovněž výstup pro případ, že byste rádi využili i50 jako předzesilovač pro další výkonový zesilovač.

Možná nejdůležitější informací je, že tento integrovaný zesilovač bude i nadále poskytovat 50 W na kanál v čisté třídě A. Výroba zůstává ve Francii a stejný rovněž zůstává pro Jadis typický design, který má své fanoušky ale i odpůrce. Cenu nového modelu i50 Jadis stanovil na 7995 Euro (v přepočtu asi 219 000 Kč). Masovým se tak Jadis i50 rozhodně nestane.

Zdroj: Monoandstereo
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek