www.svetaudia.cz
>
>

Isol-8 MiniSub Chroma: nový pasivní filtr

Isol-8 MiniSub Chroma: nový pasivní filtr
, , aktualita
Britský Isol-8 uvedl zbrusu nový pasivní filtr, který obhospodaří váš celý AV řetězec. Novinka je zajímavá především dedikovanými filtry pro zobrazovače a projektory a digitální zdroje. Samozřejmostí bude tučná cenovka, která je pro filtrace dnes standardem.
K oblíbeným
reklama
Na trh přichází nový síťový pasivní filtr Isol-8 MiniSub Chroma. Novinka slučuje funkcionalitu dřívějších produktů firmy MiniSub Wave a VMC1080. Vše je nyní vylepšeno a přítomno na jediném šasi a v jednoduchém technicistním designu. Isol-8 je firmou, která vychází svým základem z dob, kdy hlavní představitel této firmy pracoval a byl spoluzakladatelem známé firmy Isotek. Isol-8 nabízel vždy robustnější alternativu a hlavně lepší poměr ceny ku obdrženému výkonu.

Isol-8 MiniSub Chroma disponuje šesti samostatnými zásuvkami, kde dvě z nich jsou určeny pro zařízení s vysokým odběrem a zbývající dvě pro zobrazovače a dvě digitální zdroje s nízkým odběrem, kde je potřeba nasadit jinak dimenzovanou filtraci pro dosažení co možná nejlepšího výsledku. Takto koncipované řešení je v této kategorii poměrně velkou vzácností, protože u konkurenčních výrobků není na zobrazovače myšleno téměř vůbec.

Výrobce bude za tento pasivní filtr poptávat v koncové ceně přes své prodejce zhruba 40 tisíc korun s daní. Za tuto investici byste již měli obdržet nejen jistotu ochrany drahé elektroniky proti proudovým špičkám, ale díky filtraci také zlepšení zvuku a obrazu celého AV řetězce. Levnější (jakkoli to v kontextu ceny zní absurdně) pasivní filtrace mají krom pozitivních dopadů na digitální zdroje a zobrazovače také negativní dopady na dynamiku celého audio řetězce především kvůli proudovému omezení pro koncové zesilovače nebo integrované zesilovače. Z toho konceptu se dokáží vymanit pouze velmi jednoduché filtry nebo naopak až ty velmi drahé s naddimenzovanými filtracemi.

Ochrana proti proudovým špičkám je v případě Isol-8 MiniSub Chroma realizována skrze jediný proudový jistič. Filtrace samotné jsou odděleny pro každou zásuvku zvlášť až na dvojici zásuvek pro vysoké odběry, které mají filtraci společnou. Pro video projektory a televizory je zařízení vybaveno originálním řešením transmodálního filtru, který pracuje v širokém pásmu a potlačuje rušení nasbírané v rozvodné síti domácnosti.

Cena zařízení zhruba reflektuje cenu konkurenčního Isotek Aquarius EVO3 nebo Gigawatt PC-1 Evo, které jsou ovšem méně univerzálním řešení vhodné spíše pro zdrojové digitální komponenty. MiniSub Chroma využívá poměrně solidní součástkovou základnu, která zahrnuje polypropylenové kondenzátory, cívky Mundorf z OFC mědi a zásuvky průmyslového standardu. Celé zařízení působí nadmíru solidně.

Isol-8 MiniSub Chroma – technické specifikace:

  • Rozměry: 444×85×305 mm (bez konektorů)
  • Hmotnost: 7,5 kg
  • Maximální proudový výdej na všech výstupech: 10 A
  • Maximální proudový výdej na výstupu vysoko-odběrových zařízení: 10 A
  • Maximální proudový výdej na výstupu digitálních zařízení: 6 A
  • Maximální proudový výdej na výstupu video: 4 A

Zdroj: Isol-8.co.uk
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek