Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak
23.2.2015, Petr Štefek, návod
Ozvučení počítače nemusí mít nutně a za každých okolností kompromisní kvalitu. Dnes si pro inspiraci ukážeme pár tipů, jak vyřešit ozvučení počítače tak, aby byl spokojen i skutečně rozmlsaný hifista. Vše samozřejmě podle stavu peněženky.
merhaut (6) | 5.4.201512:17
z čehož v rámci daného tématu vyplývá, že u pracovního koutů nemá smysl řešit kvalitu zvuku nad určitou základní úroveň, a hlavně: je absolutním nesmyslem používat při práci na pc sluchátka!
Odpovědět0  0
merhaut (6) | 5.4.201512:19
"pracovního koutu­" samozřejmě – lze editovat příspěvek?
Odpovědět0  0
Petr Štefek (43) | 5.4.201513:50
Posloucháte výhradně v křesle a výhradně se zavřenýma očima? Znám mnoho lidí, co sluchátka používají právě u počítače s převodníkem nebo mají třeba kvalitní aktivní reprosoustavy. Proč by to by nesmysl? Pořídit s k PC třeba Leben CS­-300 + převodník + sluchátka a reprosoustavy je extrém, ale proč absolutní nesmysl? Pokud poslech baví a jak říkáte je to o ­"emocích­", tak proč ne.
Odpovědět0  0
tesla15 (2) | 13.3.201511:55
Ač technika jde rychle kupředu, základy jsou stále stejné. Zvykli jsme si na levné ­" ŠUNKY ­", neustále je měníme
. Zásluhou je i ­" MODERNÍ HUDBA ­" kterou nynější generace přes špunty do uší většinu času používá. Pro člověka z dřívějších let neposlouchatelné. V našich podmínkách byla náročnost v 80tých až r. 2000 skutečně vyšší. Na propadu krom jiného má zásluhu digitalizace. Mé porovnání bylo: CD = dobrá závodní jídelna, vinyl = nedělní oběd od manželky. Mám MARANTZ 4 400 ­( tehdejší cena přes 3000 DM, 4 X 50 W, NEBO 2 X 125 W, R repro MARANTZ 2 X 300 W + 2 X 250 W ­) a KAŽDÁ návštěva slyšitelný rozdíl poznala. Delší dobu jsem měl možnost poslouchat repro CABASSE v ceně 3 500 000 Kč., každý repro SVŮJ zesilovač. Vážení, ty opravdu hrály, mám je stále zaposlouchané. Nej prodej byly B&W řada 600 000 Kč. Takže nemohu souhlasit s názorem o neprodejnosti dražších zařízení.
Odpovědět3  0
nagger (4) | 16.3.201513:04
A opět oblíbený nesmysl ­- vinyl je lepší, než CD :D ­- No pokud rád polsoucháte šum, tak je vinyl určitě ok.
50W zasilovač na 350W repro ­- pošušňání :­)
Každá návštěva pozná, že to hraje nahlas ­- to každopádně.
Že něco hraje jinak ­(basověji, vyrovnaně,....­) ­- tedy rozdíl v charakteristice zvuku pozná i osel ­- ale s kvalitou to nemusí nijak souviset. A po chvíli poslechu...
Odpovědět1  1
tesla15 (2) | 16.3.201514:07
­" NAŠTĚSTÍ ­" jsem opomněl SACD. Jeho kvalita výrazně slyšitelně lepší CD. Máte splněno bezšumové přání a já spokojen slušnou kvalitou. Jenom maličkost, ten zesilovač při stereu 2 x 125 W. Výkonná zařízení se nepoužívají pro rámus, naopak pro vyšší čistotu a menší zkreslení. Též jsem se v odborné literatuře dočetl : obsah repro beden pro téměř dokonalý zvuk by měl mít 2,5 X větší obsah samotného nástroje. Pamatuji dobu ­( je mi 80 sát ­), kdy hifisté jako ­" bedny ­" použili metrové odpadní betonové roury. Nedá e nic dělat, mladé generaci stačí špunty do uší.
Odpovědět2  0
nagger (4) | 16.3.201515:07
Pokud Vám nestačí CD, ani SACD, máte tu ještě DVD­-Audio ­- jako zasloužilý důchodce ve svých 80 letech určitě slyšíte i těch 192KHz, že ? ;­) Já slyším jen cca 17KHz ­- ale že bych v téhle frekvenci chtěl něco poslouchat, to zase ne...
Ok ­- 125W zesilovač, 300W repro ­- na ozvučení střední místnosti stačí 2*10W ­(reálných­- aby to nebyl jak říkáte rámus­) tedy 300W repro bude využito na 3% svého výkonu...
Gramofon je prostě historie ­- i stereo je v případě gramodesky jen ­"stereo­"..ehm ­- no vlastně mono
víc kanálů ? :D realistický zvuk ? :D gramofon je jak pískovcová destička pro záznam textu ­- kdysi ok, dnes...
Že většina výrobců CD zvukový záznam na nich vyloženě mrší ­(tedy ­"zlepšují­" pro náctiletý, aby to mělo víc basů, hrálo hlasitěj....­- tedy ořežou signál ­"na kost­") není problém technologie digitálního záznamu.
Nebo jaký rozsah zvládne Váš gramofon ? Hz až kHz ? běžný tak 100Hz až 8kHz ­- proti nezmršenýmu CD slabota ­- a toho šumu se taky prakticky nezbavíte.
Betonový repro jsem si taky dělal ­(však se dají i koupit za nehorázný peníze­) ­- ale odpadní roura není moc vhodný druh betonu.
Přece nechcete, aby mladí chodili po ulici s odpadními rourami u uší ;­) :D ­- stačí ten odpad v hlavách...
Na skoro dokonalý zvuk je jediná možnost ­- jít na koncert do akusticky skoro dokonalé prostory ­-> dokonalost neexistuje. Já si na ulici v klidu pustím hudbu z nějakých nedokonalých špuntů a doma
Odpovědět1  0
nagger (4) | 24.2.20157:30
Vlhký sen ­"hifisty­" :­) nic víc ­- Cena za všechny ty představený naleštěný ­"nesmysly­" je o tisíce procent předražena, protože to nikdo nekupuje ­- a dnešní manager vždy uvažuje stejně ­- neprodává se ­- zdražit ­- vyšší cena rovnou = exklusivita, high end... :D
Absolutní většina nepozná rozdíl v poslechu z těchto ­"superduperhyperhifimašinek­" nebo z integrované zvukovky z PC. Nejdůležitější je alespoň trochu solidní repro­/sluchátka ­- a i tam opět většině stačí jen nevybrat úplný šmejd ­- víc je jen o přesvědčování sama sebe ­- stálo to víc, musí to hrát líp :D
př.: http:­/­/www.tomshardware.com­/reviews­/high­-end­-pc­-audio,3733.html
Odpovědět5  3
Petr Štefek (43) | 24.2.20158:18
Proč hned tak negativně? Pro běžného českého člověka jsou drahé ... to nikdo nepopírá. Pokud člověk poslouchá Jacksona, Daft Punk nebo soundtracky z her, tak je koupě skutečně bezpředmětná. Pokud se ovšem dostanete do stádia, kdy posloucháte klasiku a jazz a jiné vesměs kvalitní nahrávky, tak dražší sestavu oceníte. Nevěřte tomu, že lidé jsou hloupí, když ­"vyhodí­" za něco podobného peníze.
Odpovědět3  1
Zajímá Vás tato diskuze? Začněte ji sledovat a když přibude nový komentář, pošleme Vám e-mail.
 
Nový komentář k článku
Pro přidání komentáře se přihlaste (vpravo nahoře). Pokud nemáte profil, zaregistrujte se pro využívání dalších funkcí.