Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

HiFiMAN HM901S/U a HM802U: nové přenosné přehrávače

10.12.2015, Petr Štefek, aktualita
HiFiMAN přispěchal v posledním čtvrtletí tohoto roku s novými modely přenosných přehrávačů pod označením HM901S, HM901U a HM802U. Všechny se samozřejmě liší nejen svou cenou, ale také úrovní výbavy a kvalitou zvuku.
Předchozí přehrávače HiFiMAN pod poznačením HM901 a HM802 jsou na trhu již nějakou dobu, a bylo tedy potřeba je obměnit za nové modely. HiFiMAN byl vždycky zajímavý tím, že u svých přehrávačů dokázal nabídnout něco navíc. Řeč je zde především o modulech pro sluchátkové zesilovače, kde si uživatel má možnost podle svého vkusu a sluchátek vybrat ten nejzajímavější modul.
HiFiMAN HM802u


HiFiMAN HM802u je nejlevnějším z nových přehrávačů a integruje v sobě osvědčený D/A převodník Wolfson WM8740 v duálním režimu (pro každý kanál jeden) a jako operačních zesilovačů využívá vynikajících OPA627AU. Podpora formátů zahrnuje až 24bitové soubory WAV, FLAC, ALAC (M4A, AIFF, AAC, APE - 16bit/44,1 a 48 KHz). Podpora DSD sice chybí, ale pokud ji nutně potřebujete, pak ji poskytnout vyšší modely. Životnost baterie je 11 hodin a předpokládaná cena okolo 20 tisíc korun s daní.
HiFiMAN HM801u


Vyšším modelem v řadě nově příchozích je HiFiMAN HM901u. Ten v sobě integruje špičkový D/A převodník ESS ES9018K2M v duálním režimu (pro každý kanál jeden) a jako operačních zesilovačů využívá vynikajících OPA627AU(x2) a OPA2107(x2). Podpora formátů zahrnuje soubory MP3, AAC, WMA, OGG, APE, WAV, FLAC, AIFF, ALAC (M4A), DSD (DFF). Podpora DSD se zde nabízí ve formátu DSD64, což zajistí možnost přehrávání kopií vašich SACD nebo rovnou DSF souborů zakoupených od vydavatelů. Životnost baterie je 9 hodin a předpokládaná cena okolo 30 tisíc korun s daní.
HiFiMAN HM801S


Nejvyšším nově příchozím modelem je HiFiMAN HM901S, který z velké části staví na v předchozím odstavci představeném modelu HM901u, ale přeci je nabízí několik vylepšení navíc. Velká změna je v oblasti D/A modulu, který využívá stále dvojici D/A čipů ES9018K2M, ale byly k nim přidány precizní hodiny, což by mělo podle výrobce dopomoci k lepším výsledkům u přehrávání hi-res audio záznamů. Analogová sekce je vybavena větším množstvím operačních zesilovačů OPA2107 a na palubě je rovněž rychlejší procesor pro práci s operačním systémem přehrávače (zapnutí a vypnutí by nemělo trvat déle než 3 sekundy). Očekávaná cena je zhruba 45 tisíc korun.

Jako obvykle bude možno všechny modely HiFiMAN doplnit o dokovací stanicí, která nabídne přehrávačům lepší napájení a přinese rovněž digitální vstupy (USB/koaxiál) a analogové výstupy (RCA). Za tento komfort si ovšem musíte připlatit dalších sumu zhruba odpovídající ceně samotného přehrávače HiFiMAN HM901S. Na trhu se tyto přehrávače objeví snad již počátkem následujícího roku. Distributor je prozatím na stránkách nemá, ale výrobce již ano, takže se to dá s úspěchem očekávat.

Zdroj: Hifi.pl