www.svetaudia.cz
>
>

HiFiMAN HM901S/U a HM802U: nové přenosné přehrávače

HiFiMAN HM901S/U a HM802U: nové přenosné přehrávače
, , aktualita
HiFiMAN přispěchal v posledním čtvrtletí tohoto roku s novými modely přenosných přehrávačů pod označením HM901S, HM901U a HM802U. Všechny se samozřejmě liší nejen svou cenou, ale také úrovní výbavy a kvalitou zvuku.
K oblíbeným
reklama
Předchozí přehrávače HiFiMAN pod poznačením HM901 a HM802 jsou na trhu již nějakou dobu, a bylo tedy potřeba je obměnit za nové modely. HiFiMAN byl vždycky zajímavý tím, že u svých přehrávačů dokázal nabídnout něco navíc. Řeč je zde především o modulech pro sluchátkové zesilovače, kde si uživatel má možnost podle svého vkusu a sluchátek vybrat ten nejzajímavější modul.
HiFiMAN HM802u


HiFiMAN HM802u je nejlevnějším z nových přehrávačů a integruje v sobě osvědčený D/A převodník Wolfson WM8740 v duálním režimu (pro každý kanál jeden) a jako operačních zesilovačů využívá vynikajících OPA627AU. Podpora formátů zahrnuje až 24bitové soubory WAV, FLAC, ALAC (M4A, AIFF, AAC, APE - 16bit/44,1 a 48 KHz). Podpora DSD sice chybí, ale pokud ji nutně potřebujete, pak ji poskytnout vyšší modely. Životnost baterie je 11 hodin a předpokládaná cena okolo 20 tisíc korun s daní.
HiFiMAN HM801u


Vyšším modelem v řadě nově příchozích je HiFiMAN HM901u. Ten v sobě integruje špičkový D/A převodník ESS ES9018K2M v duálním režimu (pro každý kanál jeden) a jako operačních zesilovačů využívá vynikajících OPA627AU(x2) a OPA2107(x2). Podpora formátů zahrnuje soubory MP3, AAC, WMA, OGG, APE, WAV, FLAC, AIFF, ALAC (M4A), DSD (DFF). Podpora DSD se zde nabízí ve formátu DSD64, což zajistí možnost přehrávání kopií vašich SACD nebo rovnou DSF souborů zakoupených od vydavatelů. Životnost baterie je 9 hodin a předpokládaná cena okolo 30 tisíc korun s daní.
HiFiMAN HM801S


Nejvyšším nově příchozím modelem je HiFiMAN HM901S, který z velké části staví na v předchozím odstavci představeném modelu HM901u, ale přeci je nabízí několik vylepšení navíc. Velká změna je v oblasti D/A modulu, který využívá stále dvojici D/A čipů ES9018K2M, ale byly k nim přidány precizní hodiny, což by mělo podle výrobce dopomoci k lepším výsledkům u přehrávání hi-res audio záznamů. Analogová sekce je vybavena větším množstvím operačních zesilovačů OPA2107 a na palubě je rovněž rychlejší procesor pro práci s operačním systémem přehrávače (zapnutí a vypnutí by nemělo trvat déle než 3 sekundy). Očekávaná cena je zhruba 45 tisíc korun.

Jako obvykle bude možno všechny modely HiFiMAN doplnit o dokovací stanicí, která nabídne přehrávačům lepší napájení a přinese rovněž digitální vstupy (USB/koaxiál) a analogové výstupy (RCA). Za tento komfort si ovšem musíte připlatit dalších sumu zhruba odpovídající ceně samotného přehrávače HiFiMAN HM901S. Na trhu se tyto přehrávače objeví snad již počátkem následujícího roku. Distributor je prozatím na stránkách nemá, ale výrobce již ano, takže se to dá s úspěchem očekávat.

Zdroj: Hifi.pl
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek