www.svetaudia.cz
>
>

HIFIMAN HE1000: planáry za osmdesát

HIFIMAN HE1000: planáry za osmdesát
, , aktualita
HIFIMAN uvedl nová planární sluchátka pod označením HE1000, která jsou prozatimním vrcholem v nabídce firmy. Cena tohoto modelu mnoho z nás nepotěší, neboť za něj výrobce chce bezmála 80 tisíc korun.
K oblíbeným
reklama
V současné době je již možné si za bezmála 80 tisíc korun objednat vlajkový model magnetostatických planárních sluchátek HE-1000. Firma prohlašuje, že vývoj těchto sluchátek trval celých 7 let. Konvenční planární sluchátka využívají měničů, které fungují tak, že zvuk vzniká v několika místech měniče současně, což často způsobuje parazitní zvukové odrazy uvnitř mušle sluchátka. To ve výsledku znamená zkreslení zvuku. HIFIMAN vyvinul specializované nesymetrické planární měniče, které mají značně zmenšenou magnetickou síťku, jež blokuje volné šíření zvuku z membrány. Nové měniče ve spolupráci s patentovaným systémem pro potlačení vnitřních odrazů způsobují lepší zaostření na zdroje zvuku. Sluchátka by tak měla poskytovat detailní a nezkreslený zvuk ve srovnání s libovolnými staršími modely sluchátek HIFIMAN.

Podle výrobce se HIFIMAN HE-1000 mohou u svých měničů pochlubit také nejtenčí membránou na světě. Firma uvádí, že využila k výrobě membrány nanotechnologie, a dosáhla tak na tenkost zhruba jedné miliontiny milimetru. Membrána je prakticky neviditelná okem, je tedy vysoce transparentní a její hmotnost je logicky také velmi nízká. HIFIMAN prohlašuje, že frekvenční rozsah sluchátek je výrazně větší než u konkurenčních planárních modelů. Jak si povede HIFIMAN HE-1000 proti nejlepším typům dynamických sluchátek, si můžeme jen domýšlet, ale vzhledem k požadované ceně by raději sluchátka HIFIMAN HE-1000 měla patřit k tomu vůbec nejlepšímu na světě.

Provedení sluchátek je exemplární, výrobce použil masivní dřevo, slitiny hliníku a kůži. Konstrukce sluchátek je plně otevřená, což je u špičkových modelů dnes standardem. Sluchátka mají díky své konstrukci akceptovatelnou hmotnost (480 gramů), ale v porovnání se sluchátky Sennheiser HD-800 je to dobrých 200 gramů navíc. Kdy budou sluchátka dostupná u nás, prozatím není jasné, ale několik obchodů je již má v nabídce za cenu 74 990 korun s daní. Špičkový sluchátkový zesilovač s dostatečným výkonem je samozřejmostí. Ideálním partnerem pro tato sluchátka by měl být hybridní zesilovač EF-1000 kombinující sílu tranzistorů a elektronek v jednom balení.

Zdroj: hifiman.com
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek