www.svetaudia.cz
>
>

HiFiMAN HE-400S: outdoorová sluchátka pro náročné

HiFiMAN HE-400S: outdoorová sluchátka pro náročné
, , aktualita
Značka HiFiMAN je dnes na trhu již pěkných pár let a její renomé, jak se zdá, stále stoupá. Po uvedení exkluzivního modelu HE1000 nyní přichází řada na lidovější model, který je určen širokým masám audiofilů s kvalitními přenosnými přehrávači hudby.
K oblíbeným
reklama
HiFiMAN přispěchal s novým modelem své oblíbené řady sluchátek, HE-400. Není divu, protože je to právě řada HE-400, která je nejprodávanější v prozatím krátké historii firmy. To je samozřejmě způsobeno velmi dobrým poměrem ceny ku výkonu u modelů této řady. Původní model HiFiMAN HE-400 se prodával skvěle a jeho nástupce pod označením HE-400i, který přišel na trh minulý rok, to pouze potvrdil. Nyní firma přichází s horkou novinkou pod označením HE-400S. Původní model se bude z nabídky postupně stahovat až do vyčerpání skladových zásob.

Výrobce se snažil o to, aby nový model reflektoval potřeby současného trhu mobilních zařízení, které většinou nemají dostatečný výkon pro náročná sluchátka. Sluchátka HiFiMAN HE-400S se od planárních modelů téže značky odlišují především podstatně vyšší citlivostí (blízko 100 dB) a také nižší hmotností (350 g). Nominální impedance nového modelu činí 22 ohmů. Pro polstrování mušlí použil výrobce polyuretan a velur, což má zajistit velmi dobrý komfort při každodenním využívání a také snadné čištění. Konstrukce sluchátek tvoří kombinace hliníkové slitiny a oceli (most sluchátek).

Konstrukce rovněž umožňuje výměnu kabelů a logicky také provoz s různým typem zařízení bez ohledu na typ jejich výstupního konektoru. K dispozici v balení je kabel s 3,5mm stereo „jackem“ a také konvertor na 6,3mm konektor. Ten, kdo má k dispozici zařízení se symetrickým 4pinovým XLR výstupem, si již musí kabel zakoupit zvlášť. Samozřejmostí je díky dvěma 2,5mm linkovým vstupům na mušlích možnost zakoupení kabelu od libovolného výrobce. Výrobce tvrdí, že model HE-400S je odolnější než běžná sluchátka HiFiMAN právě díky jejich „outdoorovému“ určení. Cena těchto sluchátek by se měla pohybovat na úrovni zhruba 10 tisíc korun bez DPH, ale s jistotou to říci nemůžeme, protože kupříkladu model HE-400i se cenově pohybuje o něco výše, na úrovni zhruba 11 tisíc korun bez daně.

Zdroj: Hifi.pl
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek