Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

HiFiMAN HE-400S: outdoorová sluchátka pro náročné

29.10.2015, Petr Štefek, aktualita
Značka HiFiMAN je dnes na trhu již pěkných pár let a její renomé, jak se zdá, stále stoupá. Po uvedení exkluzivního modelu HE1000 nyní přichází řada na lidovější model, který je určen širokým masám audiofilů s kvalitními přenosnými přehrávači hudby.
HiFiMAN přispěchal s novým modelem své oblíbené řady sluchátek, HE-400. Není divu, protože je to právě řada HE-400, která je nejprodávanější v prozatím krátké historii firmy. To je samozřejmě způsobeno velmi dobrým poměrem ceny ku výkonu u modelů této řady. Původní model HiFiMAN HE-400 se prodával skvěle a jeho nástupce pod označením HE-400i, který přišel na trh minulý rok, to pouze potvrdil. Nyní firma přichází s horkou novinkou pod označením HE-400S. Původní model se bude z nabídky postupně stahovat až do vyčerpání skladových zásob.

Výrobce se snažil o to, aby nový model reflektoval potřeby současného trhu mobilních zařízení, které většinou nemají dostatečný výkon pro náročná sluchátka. Sluchátka HiFiMAN HE-400S se od planárních modelů téže značky odlišují především podstatně vyšší citlivostí (blízko 100 dB) a také nižší hmotností (350 g). Nominální impedance nového modelu činí 22 ohmů. Pro polstrování mušlí použil výrobce polyuretan a velur, což má zajistit velmi dobrý komfort při každodenním využívání a také snadné čištění. Konstrukce sluchátek tvoří kombinace hliníkové slitiny a oceli (most sluchátek).

Konstrukce rovněž umožňuje výměnu kabelů a logicky také provoz s různým typem zařízení bez ohledu na typ jejich výstupního konektoru. K dispozici v balení je kabel s 3,5mm stereo „jackem“ a také konvertor na 6,3mm konektor. Ten, kdo má k dispozici zařízení se symetrickým 4pinovým XLR výstupem, si již musí kabel zakoupit zvlášť. Samozřejmostí je díky dvěma 2,5mm linkovým vstupům na mušlích možnost zakoupení kabelu od libovolného výrobce. Výrobce tvrdí, že model HE-400S je odolnější než běžná sluchátka HiFiMAN právě díky jejich „outdoorovému“ určení. Cena těchto sluchátek by se měla pohybovat na úrovni zhruba 10 tisíc korun bez DPH, ale s jistotou to říci nemůžeme, protože kupříkladu model HE-400i se cenově pohybuje o něco výše, na úrovni zhruba 11 tisíc korun bez daně.

Zdroj: Hifi.pl