www.svetaudia.cz
>
>
>

Hegel HD30: DSD převodník s podporou UpnP a AirPlay

Hegel HD30: DSD převodník s podporou UpnP a AirPlay
, , aktualita
Hegel se poslední dobou snaží, seč může, aby na trh uváděl zajímavé výrobky, které nejsou dostupné pouze pro pár vyvolených. Nový převodník HEGEL HD30 sice není svou cenou pro úplný mainstream, ale v kontextu dnešní doby drží ještě cenu v rozumných mezích.
K oblíbeným
reklama
HEGEL je dnes již poměrně známou firmou, která se snaží nabízet produkty s velmi dobrým poměrem ceny ku výkonu v poněkud minimalistickém kabátku. Tentokráte ovšem HEGEL míří nad „magickou“ hranici 100 tisíc se svým D/A převodníkem HD30. Jako obvykle bude dostupný ve stříbrném nebo černém provedení. Nyní ale pojďme k důležitějším věcem.

HEGEL ve svých marketingových materiálech prohlašuje, že celá konstrukce zařízení výrazně posunuje hranice, na něž jsme byli v rámci firemního portfolia zvyklí. Zároveň má nový převodník HD30 velmi nízkou úroveň šumu ku signálu, který díky pečlivě rozplánovanému designu dosahuje skoro hranice150dB. Bryston se ovšem nezmiňuje o metodice měření.

Podle výrobce byl významným způsobem zredukován také fázový šum (skirting), což je ve své podstatě jitter, který způsobuje nárůst šumu okolo užitečného signálu. Podle výrobce se to projevuje při poslechu nedostatkem preciznosti a „mazáním“ detailů. Detailnost ovšem není to, co současným převodníkům chybí, tedy alespoň podle našeho názoru.

HEGEL HD30 profituje také z nového řešení „hodin“, pro které speciálně HEGEL vybíral tranzistory a krystal oscilátoru. HEGEL HD30 má digitální vstupy AES/EBU, BNC, koaxiální RCA, tři optické Toslink, Ethernet a samozřejmě také asynchronní USB. Bryston podporuje AirPlay a také streamování z UpnP síťový disků (NAS). To z něj samozřejmě nedělá plnohodnotný streamer, ale tato funkce se může některých hodit. USB podporuje signály DSD do rozlišení DSD128 a PCM do rozlišení 192 kHz/24 bitů.

Na palubě převodníku HEGEL HD30 je dvojice D/A čipů AKM4490 v dual-mono režimu. Design zařízení nijak nevybočuje ze zajetých kolejí, ale provedení je díky použití hrubých plechů z hliníkových slitin příkladné. Hmotnost převodníku je 10 kg a jeho rozměry 43×10×31 cm. Cena by se měla pohybovat okolo 110 tisíc korun s daní.

Zdroj: Hifi.pl
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek