www.svetaudia.cz
>
>
>

Harbeth Super HL5 Plus: nová výhybka a středobasový měnič

Harbeth Super HL5 Plus: nová výhybka a středobasový měnič
, , aktualita
Harbeth upgraduje své modely pouze sporadicky, a pokud se pro nějaký rozhodnete, můžete si být téměř jisti, že se v následujících 7 až 10 letech nic razantního v portfoliu firmy nezmění. V těchto dnech máme možnost zachytit příchod modelu Super HL5 Plus.
K oblíbeným
reklama
Harbeth je dnes světově uznávaná značka reproduktorů, která má na své straně hodně fanoušků holdujících neunavujícímu přirozenému poslechu bez nechtěných pozlátek nebo dech beroucího hyper-rozlišení. Své modely uvádí s velkým odstupem a v podstatě stále vylepšuje koncept klasických BBC monitorů. Nově uvedené reproduktory Harbeth Super HL5 Plus navazují na svého předchůdce pod označením Super HL5, který byl velmi ceněný a na trhu je již 10 let.Celkový koncept zůstal nezměněný, a tak je po vizuální stránce velmi těžké odlišit nový model od starého. Nový model se nehonosí zcela novým přístupem ani měniči. Hlavní devizou Super HL5 Plus je středobasový reproduktor, jehož membrána dostala materiál RADIAL2, jak nazývá Harbeth svou plastovou membránu. RADIAL2 známe už z novějších modelů M40.1 a M30.1 a v tomto případě má průměr 200 mm. Výškový a super výškový zůstávají stejné a podle konstruktéra nebyl důvod měnit něco, co už optimálně pracuje.

Vývojem prošla i výhybka Super HL5 Plus, ale bližší detaily prozatím neznáme. Celkově by se charakter neměl nijak zásadně lišit od předešlého modelu a vylepšeny budou pouze detaily, což by se dalo kvitovat s povděkem. Cena Harbeth Super HL5 Plus by se měla v závislosti na provedení tenkostěnné ozvučnice pohybovat od 80 do 100 000 Kč.

Zdroj: Hifi.pl
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek