www.svetaudia.cz
>
>
>

Grado má zbrusu nové portfolio sluchátek

Grado má zbrusu nové portfolio sluchátek
, , aktualita
Legendární producent sluchátek a gramofonových přenosek Grado pro nás připravil zbrusu nové modely sluchátek. Upgrade se týká celého portfolia firmy, byť na celém konceptu se nic nemění, což ostatně ani není na škodu.
K oblíbeným
reklama
Americká firma Grado, jež je dostatečně známá sluchátkovým nadšencům po celém světě, nyní připravila osvěžení své produktové řady sluchátek. Ty jsou označeny přídomkem "e" jako „evolved“ a tento upgrade se překvapivě týká celého portfolia sluchátek a nikoli pouze vybraných modelů. Kromě upgradu je zde další společný jmenovatel a tím je impedance sluchátek, která už všech modelů činí 32 Ohmů.

Výrobce tvrdí, že vylepšeny byly veškeré technologie od měničů, kabelů po povrchovou úpravu sluchátek. Výsledkem by tak měla být lepší detailnost a dynamika. Mušle sluchátek jsou ze speciálního materiálu SpaceBlack, který dokáže pohlcovat nadměrnou energii a redukovat druhotné impulsy. Výrobce se také dušuje, že nalezl novou metodu opracování mahagonu, který používá pro výrobu mušlí sluchátek. Výsledkem snažení je pak nižší zabarvení zvuku a také jeho vyrovnanější znění.

Všechny kontakty jsou rhodiové, aby se zabezpečila kontaktní plocha na dlouhá léta bez koroze a další degradace. Celková optimalizace stavby mušlí podle výrobce zabraňuje vzniku parazitních rezonancí, které mají vliv na funkci sluchátkového měniče. Vylepšení neušel ani samotný měnič, kde byla vylepšena efektivita práce reproduktorové cívky. Grado se chlubí, že vylepšili dokonce samotné lepidlo spojující určité části sluchátek.

Výrobce se nám tedy tímto obšírným sdělením snaží naznačit, že máme na tato sluchátka nahlížet jako na zbrusu nové modely, a to i přes skutečnost, že název a vzhled samotných sluchátek se téměř nezměnil. Pokud byste se podívali do ceníků distributora, u starších modelů najdete označení "i" a nové jsou označeny "e". Příkladem může být základní model Grado SR60e.

Kompletní výčet nabízených modelů následuje

Grado SR60e – cena zhruba 2900 Kč
Grado SR80e – cena zhruba 3600 Kč
Grado SR125e – cena zhruba 4500 Kč
Grado SR225e – cena zhruba 6900 Kč
Grado SR325e – cena zhruba 9000 Kč
Grado RS1e – cena zhruba 20 000 Kč
Grado RS2e – cena zhruba 17 000 Kč
Grado GS1000e – cena zhruba 29 000 Kč
Grado PS500e – cena zhruba 19 000 Kč
Grado PS1000e – cena zhruba 49 000Kč

Samotná firma Grado byla založena již v roce 1953 Josefem Grado. Společnost je tedy více než 60 let producentem sluchátek, gramofonových přenosek a také sluchátkových zesilovačů. Zajímavostí je také to, že tato firma je stále v rukou stejné rodiny již po 3 generace a má stále stejné sídlo, Brooklyn v New Yorku. Za současnou produkci je zodpovědný John Grado a jeho syn Jonathan Grado. Sympatické je, že firma nepodlehla pokušení přenést výrobu do Číny, nebo se stát součástí větší skupiny.

Zdroj: Hifi.pl
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek