Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Grado má zbrusu nové portfolio sluchátek

16.7.2014, Petr Štefek, aktualita
Legendární producent sluchátek a gramofonových přenosek Grado pro nás připravil zbrusu nové modely sluchátek. Upgrade se týká celého portfolia firmy, byť na celém konceptu se nic nemění, což ostatně ani není na škodu.
Americká firma Grado, jež je dostatečně známá sluchátkovým nadšencům po celém světě, nyní připravila osvěžení své produktové řady sluchátek. Ty jsou označeny přídomkem "e" jako „evolved“ a tento upgrade se překvapivě týká celého portfolia sluchátek a nikoli pouze vybraných modelů. Kromě upgradu je zde další společný jmenovatel a tím je impedance sluchátek, která už všech modelů činí 32 Ohmů.

Výrobce tvrdí, že vylepšeny byly veškeré technologie od měničů, kabelů po povrchovou úpravu sluchátek. Výsledkem by tak měla být lepší detailnost a dynamika. Mušle sluchátek jsou ze speciálního materiálu SpaceBlack, který dokáže pohlcovat nadměrnou energii a redukovat druhotné impulsy. Výrobce se také dušuje, že nalezl novou metodu opracování mahagonu, který používá pro výrobu mušlí sluchátek. Výsledkem snažení je pak nižší zabarvení zvuku a také jeho vyrovnanější znění.

Všechny kontakty jsou rhodiové, aby se zabezpečila kontaktní plocha na dlouhá léta bez koroze a další degradace. Celková optimalizace stavby mušlí podle výrobce zabraňuje vzniku parazitních rezonancí, které mají vliv na funkci sluchátkového měniče. Vylepšení neušel ani samotný měnič, kde byla vylepšena efektivita práce reproduktorové cívky. Grado se chlubí, že vylepšili dokonce samotné lepidlo spojující určité části sluchátek.

Výrobce se nám tedy tímto obšírným sdělením snaží naznačit, že máme na tato sluchátka nahlížet jako na zbrusu nové modely, a to i přes skutečnost, že název a vzhled samotných sluchátek se téměř nezměnil. Pokud byste se podívali do ceníků distributora, u starších modelů najdete označení "i" a nové jsou označeny "e". Příkladem může být základní model Grado SR60e.

Kompletní výčet nabízených modelů následuje

Grado SR60e – cena zhruba 2900 Kč
Grado SR80e – cena zhruba 3600 Kč
Grado SR125e – cena zhruba 4500 Kč
Grado SR225e – cena zhruba 6900 Kč
Grado SR325e – cena zhruba 9000 Kč
Grado RS1e – cena zhruba 20 000 Kč
Grado RS2e – cena zhruba 17 000 Kč
Grado GS1000e – cena zhruba 29 000 Kč
Grado PS500e – cena zhruba 19 000 Kč
Grado PS1000e – cena zhruba 49 000Kč

Samotná firma Grado byla založena již v roce 1953 Josefem Grado. Společnost je tedy více než 60 let producentem sluchátek, gramofonových přenosek a také sluchátkových zesilovačů. Zajímavostí je také to, že tato firma je stále v rukou stejné rodiny již po 3 generace a má stále stejné sídlo, Brooklyn v New Yorku. Za současnou produkci je zodpovědný John Grado a jeho syn Jonathan Grado. Sympatické je, že firma nepodlehla pokušení přenést výrobu do Číny, nebo se stát součástí větší skupiny.

Zdroj: Hifi.pl