www.svetaudia.cz
>
>
>

Esoteric HR Audio Player: software pro přehrávání hi-res

Esoteric HR Audio Player: software pro přehrávání hi-res
, , aktualita
Esoteric je známý jako výrobce špičkové elektroniky pro přehrávání hudby. Tento japonský high-endový gigant ale chce držet krok s dobou, a tak přispěchal s vlastním softwarem pro přehrávání hi-res audia na svých produktech.
K oblíbeným
reklama
ESOTERIC jako producent D/A převodníků a přehrávačů SACD vydává software pro přehrávání hi-res audia, který má dopomoci k maximálnímu využití možností přehrávání audia na PC nebo MACu. Podporovány jsou tedy Windows 7/8 i Apple OS X. Vše směřuje k tomu, aby již nebylo nutné instalovat aplikace třetích stran, jako je Fubar2000 nebo Cplay a další dodatečné plug-iny, které mají eliminovat vměšování kernelu do transportu  signálu na USB výstup. Esoteric chce svým zákazníkům ulehčit situaci tím, že si jednoduše nainstalují HR Audio Player a mohou rovnou přehrávat pomocí svého převodníku nebo přehrávače s USB vstupem DSD nebo PCM.


Firma má za to, že jiné aplikace a instalace dodatečných pluginů jsou natolik složité, že bylo potřeba, aby s podobným řešením přispěchala. Celý přehrávač je nápadně podobný řešení Luxmanu. Esoteric HR Audio umožňuje po zvolení zařízení respektive konkrétního přehrávače nebo převodníku již bez dalších nastavení a instalací pluginů přehrávat všechny podporované formáty, což znamená  DSF 2.8/5.6 MHz, DIFF 2.8/5.6 MHz, PCM 44.1k - 384 kHz/16-32 bit, FLAC 44.1k - 384 kHz/16-32 bit a MP3 32k - 320 kbps.
 
Aplikace je poměrně jednoduchá a nelze od ní očekávat stejné možnosti nastavení nebo personalizace jako např. u Foobar2000, ale podle společnosti jednoduchým návrhem a mimem nastavení dosáhli na optimální kvalitu přehrávání. V případě Windows a nativního přehrávání DSD je možné zvolit mód DoP nebo ASIO 2.1 podle vlastních preferencí. Přehrávač také podporuje funkci audio bufferu v RAM počítače, což by mělo zajistit podle Esotericu ještě lepší kvalitu výsledného zvuku (není zcela jasné, co tím společnost má na mysli a kolik z této informace je pouhý marketingový balast - v případě přehrávání je RAM užívána poměrně běžně ve všech přehrávačích).

Podporované modely jsou Grandioso D1, D-02, D-07X, K-01, K-03, K-05, K-07 a kompatibilní operační systémy by měly být podle výrobce Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 a také Mac OS X Lion/Mountain Lion/Mavericks. Pro vyzkoušení Esoteric HR Audio Playeru ale musíte mít jedno z podporovaných zařízení fyzicky k dispozici.

Zdroj: Esoteric.jp
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek