www.svetaudia.cz
>
>
>

ELAC posílá na trh zbrusu nové řady Line 70 a 260

ELAC posílá na trh zbrusu nové řady Line 70 a 260
, , aktualita
Známý německý výrobce reproduktorů ELAC přichystal nové řady reproduktorů pro osvěžení nabídky. Levnější nabídku reprezentuje Line 70. Na náročnější zákazníky cílí řada Line 260 s firemním JET tweeterem.
K oblíbeným
reklama
Německý výrobce reproduktorů ELAC přišel s novými řadami reproduktorů, které reprezentuje mainstreamová řada Line 70 a také vyšší řada, cílená už spíše na audiofily, Line 260, která již disponuje tím nejlepším, co ELAC dokáže v současné době nabídnout (výškový měnič JET a speciálně navrhnutou ozvučnici).
ELAC BS 263 a FS 267

ELAC je klasický německý výrobce reproduktorů, který již 25 let prodává ze svého logistického centra v Kielu do celého světa. Současný objem produkce je zhruba 50 000 reproduktorů ročně, což je řadí k opravdu velkým výrobcům i ve světovém měřítku. Vyšší modely ELAC jsou snadno rozpoznatelné díky firemním basovým měničům AS-XR s polygonálním povrchem membrány a také výškovým všesměrovým páskovým 4Pi měničem.


Dostupná a moderní řada Line 70


Pokud se v případě levnějších reproduktorů dožadujete solidního provedení a zvuku, je už třeba, aby měl takový producent přístup k příslušnému know-how a součástkové základně. ELAC má v tomto případě předpoklady pro to zvládnout obojí. V portfoliu se objeví nové ultra-kompaktní regály dvoupásmové BS 72, trojpásmové sloupové FS78 s dvojitým středobasovým měničem a nebude chybět ani centr pod označením CC71. Celou skvadru doplňuje dvojice subwooferů SUB 2025 a SUB 2030, jejichž dvě koncové číslice označují průměr basového měniče. Na výběr bude jako obvykle mnoho provedení ozvučnice od lesklého laku po matné odstíny. ELAC u této série preferuje především vynikající poměr ceny ku výkonu.


Mainstreamová řada Line 260 s JET tweeterem na palubě


Nová řada Line 260 má už na palubě většinu vymožeností, které zázemí firmy ELAC nabízí, a to včetně páskového JET tweeteru, který je zárukou poměrně slušného podání vysokých frekvencí, i když za absolutní špičkou mírně zaostává. Důležité je ovšem spíše to, jak se všechny měniče podaří výrobci sladit.ELAC BS 263 a FS 267

V nabídce řady Line 260 budou modely BS 263 a FS 267. Levnější a menší je regálový model BS 263 a větší je sloupový model FS 267. ELAC kromě firemního tweeteru zakomponoval i vlastní basový a středový měnič s typickou membránou. Vnitřní kabelář reproduktorů poskytl známý výrobce kabelů Van den Hul.
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek