Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

ELAC posílá na trh zbrusu nové řady Line 70 a 260

4.6.2014, Petr Štefek, aktualita
Známý německý výrobce reproduktorů ELAC přichystal nové řady reproduktorů pro osvěžení nabídky. Levnější nabídku reprezentuje Line 70. Na náročnější zákazníky cílí řada Line 260 s firemním JET tweeterem.
Německý výrobce reproduktorů ELAC přišel s novými řadami reproduktorů, které reprezentuje mainstreamová řada Line 70 a také vyšší řada, cílená už spíše na audiofily, Line 260, která již disponuje tím nejlepším, co ELAC dokáže v současné době nabídnout (výškový měnič JET a speciálně navrhnutou ozvučnici).
ELAC BS 263 a FS 267

ELAC je klasický německý výrobce reproduktorů, který již 25 let prodává ze svého logistického centra v Kielu do celého světa. Současný objem produkce je zhruba 50 000 reproduktorů ročně, což je řadí k opravdu velkým výrobcům i ve světovém měřítku. Vyšší modely ELAC jsou snadno rozpoznatelné díky firemním basovým měničům AS-XR s polygonálním povrchem membrány a také výškovým všesměrovým páskovým 4Pi měničem.


Dostupná a moderní řada Line 70


Pokud se v případě levnějších reproduktorů dožadujete solidního provedení a zvuku, je už třeba, aby měl takový producent přístup k příslušnému know-how a součástkové základně. ELAC má v tomto případě předpoklady pro to zvládnout obojí. V portfoliu se objeví nové ultra-kompaktní regály dvoupásmové BS 72, trojpásmové sloupové FS78 s dvojitým středobasovým měničem a nebude chybět ani centr pod označením CC71. Celou skvadru doplňuje dvojice subwooferů SUB 2025 a SUB 2030, jejichž dvě koncové číslice označují průměr basového měniče. Na výběr bude jako obvykle mnoho provedení ozvučnice od lesklého laku po matné odstíny. ELAC u této série preferuje především vynikající poměr ceny ku výkonu.


Mainstreamová řada Line 260 s JET tweeterem na palubě


Nová řada Line 260 má už na palubě většinu vymožeností, které zázemí firmy ELAC nabízí, a to včetně páskového JET tweeteru, který je zárukou poměrně slušného podání vysokých frekvencí, i když za absolutní špičkou mírně zaostává. Důležité je ovšem spíše to, jak se všechny měniče podaří výrobci sladit.ELAC BS 263 a FS 267

V nabídce řady Line 260 budou modely BS 263 a FS 267. Levnější a menší je regálový model BS 263 a větší je sloupový model FS 267. ELAC kromě firemního tweeteru zakomponoval i vlastní basový a středový měnič s typickou membránou. Vnitřní kabelář reproduktorů poskytl známý výrobce kabelů Van den Hul.