Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Dynaudio Confidence Platinum: trochu více luxusu

26.8.2014, Petr Štefek, aktualita
Dynaudio Confidence Platinum je osvěžení produktové nabídky dánského výrobce špičkových reproduktorů. Řadě Confidence není příliš ani po letech co vytýkat, a tak není divu, že se výrobce zaměřil spíše na provedení.
Dynaudio Confidence netřeba představovat, protože ta současná řada si vydobyla za léta svého prodeje cestu do mnoha obýváků. Nyní společnost uvádí sérii Confidence Platinum, která se ovšem od svých souputníků liší především luxusnějším provedením, protože součástková základna zůstává nezměněna od klasické série Confidence II, která přišla na trh v roce 2011. Provedení Confidence Platinum bude dostupné jako provedení pro všechny modely série tedy C1, C2 a C4. Ceny prozatím nejsou známy, ale nějaký příplatek za exkluzivní provedení určitě bude.

Výrobce využil provedení prvků satin black pro hliníkové plochy, aby všemu dodal o poznání luxusnější nádech. Původní design přední části ozvučnice nebyl až tak oku lahodící, a tak se výrobce rozhodl, že je potřeba poněkud změkčit design luxusnějšími prvky, které "rozbijí" jednolitou plochu, kde jsou umístěny měniče. Celkově tak všechny modely alespoň na fotkách působí subjektivně lépe než klasická série Confidence. Provedení ozvučnice jinak můžete dostat ve všech barvách a provedeních dýhy, které jsou dostupné u současné série Confidence II.

Dynaudio ale přináší i několik provedení ze série Evidence, která je ještě o třídu výše. Bude se jednat o provedení Bordeaux, Rosewood a Piano Black. Na palubě všech variant je přítomna firemní technologie DDC (Dynaudio Directivity Control), která umožňuje přizpůsobit reprosoustavy konkrétním místnostem, aniž by bylo nutné využívat externí procesor pro korekce zvuku. Všechny reproduktory mají špičkový výškový měnič Esotar2 (28mm), který dělá Dynaudia tím, čím jsou. Potěší také, že veškerá produkce je stále situována v Dánsku s velkým podílem ruční práce.

Zdroj: Dynaudio