www.svetaudia.cz
>
>
>

Dynaudio Confidence Platinum: trochu více luxusu

Dynaudio Confidence Platinum: trochu více luxusu
, , aktualita
Dynaudio Confidence Platinum je osvěžení produktové nabídky dánského výrobce špičkových reproduktorů. Řadě Confidence není příliš ani po letech co vytýkat, a tak není divu, že se výrobce zaměřil spíše na provedení.
K oblíbeným
reklama
Dynaudio Confidence netřeba představovat, protože ta současná řada si vydobyla za léta svého prodeje cestu do mnoha obýváků. Nyní společnost uvádí sérii Confidence Platinum, která se ovšem od svých souputníků liší především luxusnějším provedením, protože součástková základna zůstává nezměněna od klasické série Confidence II, která přišla na trh v roce 2011. Provedení Confidence Platinum bude dostupné jako provedení pro všechny modely série tedy C1, C2 a C4. Ceny prozatím nejsou známy, ale nějaký příplatek za exkluzivní provedení určitě bude.

Výrobce využil provedení prvků satin black pro hliníkové plochy, aby všemu dodal o poznání luxusnější nádech. Původní design přední části ozvučnice nebyl až tak oku lahodící, a tak se výrobce rozhodl, že je potřeba poněkud změkčit design luxusnějšími prvky, které "rozbijí" jednolitou plochu, kde jsou umístěny měniče. Celkově tak všechny modely alespoň na fotkách působí subjektivně lépe než klasická série Confidence. Provedení ozvučnice jinak můžete dostat ve všech barvách a provedeních dýhy, které jsou dostupné u současné série Confidence II.

Dynaudio ale přináší i několik provedení ze série Evidence, která je ještě o třídu výše. Bude se jednat o provedení Bordeaux, Rosewood a Piano Black. Na palubě všech variant je přítomna firemní technologie DDC (Dynaudio Directivity Control), která umožňuje přizpůsobit reprosoustavy konkrétním místnostem, aniž by bylo nutné využívat externí procesor pro korekce zvuku. Všechny reproduktory mají špičkový výškový měnič Esotar2 (28mm), který dělá Dynaudia tím, čím jsou. Potěší také, že veškerá produkce je stále situována v Dánsku s velkým podílem ruční práce.

Zdroj: Dynaudio
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek