Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

DUAL CS 600: nový gramofon s manuálním provozem

1.7.2014, Petr Štefek, aktualita
Známý německý producent gramofonů DUAL po delší době vydává nový model, který tentokrát potěší i opravdové nadšence, jimž gramofon s automatickým provozem nesmí do domu přes práh ani nakouknout.
DUAL je známý německý výrobce gramofonů, který se soustřeďuje především na výrobu automatických nebo poloautomatických gramofonů, jež „vinylistům“ začátečníkům usnadňují život. DUAL se pyšní tím, že jeho gramofony jsou plně vyráběny v Německu a jsou vybaveny vším, co si můžete od gramofonu přát, což zahrnuje mimo jiné i volitelné přepínání rychlosti otáček (33/45/78 RPM).

Nový DUAL CS 600 by měl být vrcholem v nabídce značky a jeho parametry následují níže. Cena gramofonu ještě není známa a na svých stránkách mlčí i sám výrobce. Zvláštností pro DUAL má být plně manuální ovládání tohoto modelu. Současné modely DUAL CS 460 nebo CS 505 jsou plně automatické gramofony a výrobce zřejmě uznal za vhodné do svého portfolia doplnit i kvalitní manuální gramofon, který bude mít šanci i u náročnějších audiofilů.

DUAL CS 600 je postaven na masivním dřevě a spolu s talířem jeho hmotnost činí 8,3 kg. Model staví na řemenovém pohonu s plochým řemenem a elektronickou volbou rychlosti 33/45/78 U/min. Standardem je výškově stavitelné raménko s vložkou Ortofon OM 10 (MM), kde by si jistě model zasloužil po koupi mírný upgrade nějakou kvalitnější přenoskou MC. Bližší specifikace raménka výrobce prozatím neuvádí. Talíř gramofonu je odpružený a jeho hmotnost je slušných 1,05 kg.

DUAL CS 600 bude dostupný v černém piano laku, ale je možné, že výrobce zařadí i jiné alternativy podobně, jako je tomu u nižších modelů. Součástí gramofonu je adaptér na 12 V a akrylátový kryt mechaniky gramofonu. Rozměry (Š x V x H) přístroje jsou 440 x 135 x 370 mm.

Poznámka: Je zajímavé, že DUAL CS-600 byl otestován v německém časopise HiFi Test již v roce 2007. Zdroj ale hovoří o nové sériové produkci tohoto typu.

Zdroj: Alfredfehrenbacher.de