www.svetaudia.cz
>
>
>

DUAL CS 600: nový gramofon s manuálním provozem

DUAL CS 600: nový gramofon s manuálním provozem
, , aktualita
Známý německý producent gramofonů DUAL po delší době vydává nový model, který tentokrát potěší i opravdové nadšence, jimž gramofon s automatickým provozem nesmí do domu přes práh ani nakouknout.
K oblíbeným
reklama
DUAL je známý německý výrobce gramofonů, který se soustřeďuje především na výrobu automatických nebo poloautomatických gramofonů, jež „vinylistům“ začátečníkům usnadňují život. DUAL se pyšní tím, že jeho gramofony jsou plně vyráběny v Německu a jsou vybaveny vším, co si můžete od gramofonu přát, což zahrnuje mimo jiné i volitelné přepínání rychlosti otáček (33/45/78 RPM).

Nový DUAL CS 600 by měl být vrcholem v nabídce značky a jeho parametry následují níže. Cena gramofonu ještě není známa a na svých stránkách mlčí i sám výrobce. Zvláštností pro DUAL má být plně manuální ovládání tohoto modelu. Současné modely DUAL CS 460 nebo CS 505 jsou plně automatické gramofony a výrobce zřejmě uznal za vhodné do svého portfolia doplnit i kvalitní manuální gramofon, který bude mít šanci i u náročnějších audiofilů.

DUAL CS 600 je postaven na masivním dřevě a spolu s talířem jeho hmotnost činí 8,3 kg. Model staví na řemenovém pohonu s plochým řemenem a elektronickou volbou rychlosti 33/45/78 U/min. Standardem je výškově stavitelné raménko s vložkou Ortofon OM 10 (MM), kde by si jistě model zasloužil po koupi mírný upgrade nějakou kvalitnější přenoskou MC. Bližší specifikace raménka výrobce prozatím neuvádí. Talíř gramofonu je odpružený a jeho hmotnost je slušných 1,05 kg.

DUAL CS 600 bude dostupný v černém piano laku, ale je možné, že výrobce zařadí i jiné alternativy podobně, jako je tomu u nižších modelů. Součástí gramofonu je adaptér na 12 V a akrylátový kryt mechaniky gramofonu. Rozměry (Š x V x H) přístroje jsou 440 x 135 x 370 mm.

Poznámka: Je zajímavé, že DUAL CS-600 byl otestován v německém časopise HiFi Test již v roce 2007. Zdroj ale hovoří o nové sériové produkci tohoto typu.

Zdroj: Alfredfehrenbacher.de
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek