www.svetaudia.cz
>
>

Dieter Burmester: zemřela ikona high-endového audia

Dieter Burmester: zemřela ikona high-endového audia
, , aktualita
Po krátké, ale vážné nemoci opustila svět jedna z ikon high-endového audia, Dieter Burmester, který v sedmdesátých letech stál u vzniku firmy Burmester. Ta podniká dodnes nejen ve světě domácích audio komponent.
K oblíbeným
reklama
Poněkud později, ale přeci jen stojí zato zmínit, že po krátké, ale vážné nemoci odešel jeden z velikánu high-endového audia Dieter Burmester. Ten působil jako CEO a zakladatel firmy Burmester Audiosysteme GmbH, která je dodavatelem špičkových audio systémů pro automobily a rovněž také výrobcem high-endových audio komponent pro domácnosti. Dieter Burmester zemřel 15. srpna 2015 v Berlíně, ale o konkrétních příčinách se prozatím mlčí. Burmester řídil svou firmu až do své smrti, nyní samozřejmě firma pokračuje ve výrobě a svých dalších činnostech dále.

Burmester si vždy zakládal na tom, aby jeho výrobky byly perfektním mixem mezi technologickými inovacemi, svébytným designem a muzikalitou. Dieter Burmester se narodil v roce 1946 a po celý život byl krom svého podnikání v oboru audio techniky také aktivním muzikantem. Svým vzděláním byl Dieter Burmester elektro inženýr a často vstupoval do vývoje komponent. Jeho vzdělání i různé profese se tak promítaly do jeho chápaní reprodukce a návrhu audio komponent.

Zhruba před deseti lety se stal Burmester také dodavatelem pro exkluzivní sportovní automobily a začal hned v případě Bugatti Veyron, jehož audio systém nastavil laťku pro všechny další výrobce podobných automobilů. Podobných projektů má ovšem Burmester více a jeho audio systém je například volitelnou součástí různých modelů Mercedes-Benz nebo Porsche. Za tuto exkluzivitu nad rámec běžných audio systémů si je ovšem nutné velmi tučně připlatit. Jestli podobná investice opravdu stojí zato, není třeba se ptát.

Dieter Burmester byl ve světě znám svými dnes již legendárními přehrávači s řemínkovým pohonem nebo špičkovými předzesilovači. Poměr ceny k výkonu byl v této třídě vždy irelevantní a zákaznicí Burmeteru nikdy neměli příliš hluboko do kapsy. Firma vyvážela na trhy v USA, Evropě, Japonsku nebo Číně. Dieter Burmester byl vizionář a často si uskutečňoval své sny v oblasti návrhu nových komponent. Vzpomenout si můžeme na super drahé multi-mediální centrum Burmester 111.

Burmester Audio bude pokračovat i nadále pod vedením jeho ženy, Marianne Burmesterové, a zkušeného týmu. Všichni fanoušci značky se tedy nemusí bát o její pokračování i v budoucnu.

Zdroj: Burmester.de
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek