Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Dieter Burmester: zemřela ikona high-endového audia

26.8.2015, Petr Štefek, aktualita
Po krátké, ale vážné nemoci opustila svět jedna z ikon high-endového audia, Dieter Burmester, který v sedmdesátých letech stál u vzniku firmy Burmester. Ta podniká dodnes nejen ve světě domácích audio komponent.
Poněkud později, ale přeci jen stojí zato zmínit, že po krátké, ale vážné nemoci odešel jeden z velikánu high-endového audia Dieter Burmester. Ten působil jako CEO a zakladatel firmy Burmester Audiosysteme GmbH, která je dodavatelem špičkových audio systémů pro automobily a rovněž také výrobcem high-endových audio komponent pro domácnosti. Dieter Burmester zemřel 15. srpna 2015 v Berlíně, ale o konkrétních příčinách se prozatím mlčí. Burmester řídil svou firmu až do své smrti, nyní samozřejmě firma pokračuje ve výrobě a svých dalších činnostech dále.

Burmester si vždy zakládal na tom, aby jeho výrobky byly perfektním mixem mezi technologickými inovacemi, svébytným designem a muzikalitou. Dieter Burmester se narodil v roce 1946 a po celý život byl krom svého podnikání v oboru audio techniky také aktivním muzikantem. Svým vzděláním byl Dieter Burmester elektro inženýr a často vstupoval do vývoje komponent. Jeho vzdělání i různé profese se tak promítaly do jeho chápaní reprodukce a návrhu audio komponent.

Zhruba před deseti lety se stal Burmester také dodavatelem pro exkluzivní sportovní automobily a začal hned v případě Bugatti Veyron, jehož audio systém nastavil laťku pro všechny další výrobce podobných automobilů. Podobných projektů má ovšem Burmester více a jeho audio systém je například volitelnou součástí různých modelů Mercedes-Benz nebo Porsche. Za tuto exkluzivitu nad rámec běžných audio systémů si je ovšem nutné velmi tučně připlatit. Jestli podobná investice opravdu stojí zato, není třeba se ptát.

Dieter Burmester byl ve světě znám svými dnes již legendárními přehrávači s řemínkovým pohonem nebo špičkovými předzesilovači. Poměr ceny k výkonu byl v této třídě vždy irelevantní a zákaznicí Burmeteru nikdy neměli příliš hluboko do kapsy. Firma vyvážela na trhy v USA, Evropě, Japonsku nebo Číně. Dieter Burmester byl vizionář a často si uskutečňoval své sny v oblasti návrhu nových komponent. Vzpomenout si můžeme na super drahé multi-mediální centrum Burmester 111.

Burmester Audio bude pokračovat i nadále pod vedením jeho ženy, Marianne Burmesterové, a zkušeného týmu. Všichni fanoušci značky se tedy nemusí bát o její pokračování i v budoucnu.

Zdroj: Burmester.de