Denon PMA-50:malý zesilovač s D/A převodníkem

Denon PMA-50:malý zesilovač s D/A převodníkem
, , aktualita
Denon PMA-50 je malý stolní zesilovač pracující v třídě D s integrovaným D/A převodníkem. Může vám dělat společnost na pracovním stole a postarat se o všechny příchozí digitální signály v PCM nebo DSD. Jako přídavek je zde slušný sluchátkový zesilovač.
K oblíbeným
reklama
Denon nelení a posílá na trh jednu novinku za druhou. Většinou jde o cenově velmi přístupnou elektroniku. Denon PMA-50 není výjimkou. Tento nový malý zesilovač představuje zároveň začátek nové produktové série. Další produkty se dají očekávat. Mezi nimi podle prvních informací nebude chybět hudební streamer nebo reprosoustavy na míru tomuto zesilovači.

Denon PMA-50 je malý zesilovač, který pracuje ve třídě D a zároveň je schopen obsluhovat digitální zdroje zvuku. Mimo digitálních vstupů je k dispozici také analogový linkový vstup (RCA). Digitální vstupy reprezentuje dvojice optických vstupů, jeden koaxiální vstup a jeden vstup USB typu B. Poněkud netradičně je zastoupen i Bluetooth. Tak může být zesilovač spárován konvenčním způsobem nebo přes NFC s dalším zařízením. Zesilovač má také podporu kodeku aptX.

Jak napovídají malé rozměry tohoto zesilovače, jedinou možností, jak dodat dostatečný výkon, byla pro konstruktéry třída D. 2×25 W do 8 Ohmů není mnoho, ale pro malé citlivé reprosoustavy pro blízký poslech je to více než dost. Denon využil pro svůj zesilovač technologii DDFA, která spadá do portfolia firmy CSR. Na palubě najdeme ovšem rovněž firemní řešení AL32, což není nic jiného up-sampling, který má vtisknout běžným digitálním záznamům o nízkém rozlišení punc analogu. Firma nezapomněla ani na redukci jitteru díky svému modulátoru PWM.

Kromě klasických výstupů pro reproduktory tu najdeme i analogový výstup pro subwoofer (RCA). Denon PMA-50 disponuje také sluchátkovým zesilovačem, který má 3 odlišná přednastavení pro sluchátka o různé impedanci. Sluchátkový výstup je klasický 6,3mm jack, takže připojíte téměř libovolná sluchátka. Denon se dušuje, že sluchátkových zesilovač bude partnerem i pro dražší modely audiofilských sluchátek.

Nyní si ale pojďme představit možnosti USB vstupu, který je určen především stolním počítačům a notebookům. Denon v tomto ohledu překvapil a implementoval podporu PCM i DSD. PCM má své limity na 192 kHz/24-bit a DSD je podporováno až do samplovací frekvence 5,6 MHz (DSD128). Z prvních zpráv není jasné, zda je USB asynchronní, ale zato už víme, že USB je galvanicky odděleno. Další digitální vstupy jsou limitovány pouze na PCM do 192 kHz/24-bit podle standardu SPDIF.

Provedení tohoto malého Denonu je velmi pečlivé a je užito velmi kvalitních materiálů (na danou cenovou relaci). Obal z hliníkových elementů v kombinaci s černými plasty vypadá na produktových fotografiích velmi pěkně. Velmi dobrou vlastností Denonu PMA-50 je možnost postavit jej horizontálně nebo vertikálně podle toho, jak se vám to na vašem pracovním stole hodí. Displej zařízení je OLED a ukazuje všechny důležité parametry, mezi které patří úroveň hlasitosti, zvolený vstup nebo samplovací frekvence příchozího digitálního signálu. Samozřejmostí je dálkové ovládání. Hmotnost zesilovače je 2,5 kg a jeho přesné rozměry 200 × 86 × 258 mm. Cena je v přepočtu asi 13 000 Kč s DPH.

Zdroj: Denon
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek