Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Denon Music Maniac AH-MMX00: nová sluchátka

17.12.2014, Petr Štefek, aktualita
Denon vypouští na trh trojici nových sluchátek Music Maniac. Nejdražší model AH-MM400 je vybaven exkluzivním provedením v americkém ořechu, ale ani levnější modely AH-MM300 a AH-MM200 nejsou zcela nezajímavé.
Denon vyrukoval ke konci roku s novými modely stylových sluchátek Music Maniac. V této sérii výrobků sice firma neukazuje celé své know-how v oblasti audiofilských sluchátek, ale podstatně ze svých technologií vychází, což by mělo, jak už bývá u Denonu zvykem, zajistit velmi příjemný zvuk.

Nejvyšší model sluchátek je označen AH-MM400 a disponuje mušlemi vyrobenými z pravého amerického ořechu. Denon tvrdí, že vliv materiálu mušle respektive ozvučnice má zásadní vliv na výslednou kvalitu reprodukce. Dřevěné provedení působí i z ilustračních fotografií poměrně luxusním dojmem. Sluchátka AH-MM400 jsou vybavena reproduktorovými měniči o průměru 40 mm a jsou postaveny na firemní technologii Denon Free Edge, která zajišťuje membráně precizní pohyb podél osy pohybu tak, aby měnič celkově dosahoval co možná nejnižšího zkreslení.

Membrána měniče je vyrobena z uhlíkového kompozitu, a to zajišťuje velmi nízkou hmotnost a zároveň vysokou pevnost membrány. Konstrukce sluchátek je velmi bytelná a je u ní použito mnoho hliníkových prvků, které jsou užity u spojovacího mostu mezi mušlemi. Sluchátka jsou vybavena dvěma samostatnými signálovými kabely. První signálový kabel obsahuje u těchto sluchátek také možnost využít integrovaného mikrofonu, což se bude hodit např. v kombinaci se smartphone. Druhý kabel je naproti tomu čistě stereofonní a bude lepší volbou k dedikovaným přehrávačům hudby. Standardně jsou oba kabely vybaveny 3,5mm jackem a k dispozici je také redukce na 6,3mm jack.

Levnější model sluchátek AH-MM300 sice neprofituje z takových materiálů jako americký ořech, ale využívají umělou hmotu vyztuženou skelným vláknem. To má opět pozitivní vlastnosti jako je pevnost a nízká hmotnost. Konstrukce mušlí zabraňuje vzniku parazitních rezonancí. Finální provedení mušlí je ovšem hladké a trochu připomíná keramiku. Sluchátka jsou vybavena opět 40mm měniči s technologií Denon Free Edge, která je rovněž u dražšího modelu. Měnič je také v tomto případě vybaven membránou z uhlíkového kompozitu, která je lehká a pevná zároveň.

Most sluchátek je vybaven hliníkovými elementy, které jsou dostatečně odolné, aby vydržely časté nastavování sluchátek a nějaké to méně šetrné nakládání při přenášení ve venkovních prostorách. Stejně jako u předešlého modelu i v tomto případě najdeme ve výbavě sluchátek dvojici signálových kabelů, které jsou určeny k využití sluchátek s mikrofonem a v druhém případě k čistému stereo poslechu. K výbavě patří i redukce na 6,3mm jack.

Třetím do party je nejlevnější model AH-MM200, který staví na stejných materiálech v případě mušlí a také u mechanismu sluchátkového mostu. Prvním zásadním rozdílem jsou měniče sluchátek o průměru 30 mm, které již nedisponují membránou z uhlíkového kompozitu, ale jsou stále vybaveny neodymovými magnety. Dobrou zprávou je, že Denon ani u svého nejlevnějšího modelu nešetřil a vybavil jej dvojicí signálových kabelů stejně jako dražší modely. Sluchátka jsou dostupná v bílém i černém provedení. Cena prozatím nebyla pro český trh stanovena, ale lze předpokládat, že se bude pohybovat v jednotkách tisíc korun u všech třech představených modelů.

Zdroje: Hifi.pl