www.svetaudia.cz
>
>
>

Denon Music Maniac AH-MMX00: nová sluchátka

Denon Music Maniac AH-MMX00: nová sluchátka
, , aktualita
Denon vypouští na trh trojici nových sluchátek Music Maniac. Nejdražší model AH-MM400 je vybaven exkluzivním provedením v americkém ořechu, ale ani levnější modely AH-MM300 a AH-MM200 nejsou zcela nezajímavé.
K oblíbeným
reklama
Denon vyrukoval ke konci roku s novými modely stylových sluchátek Music Maniac. V této sérii výrobků sice firma neukazuje celé své know-how v oblasti audiofilských sluchátek, ale podstatně ze svých technologií vychází, což by mělo, jak už bývá u Denonu zvykem, zajistit velmi příjemný zvuk.

Nejvyšší model sluchátek je označen AH-MM400 a disponuje mušlemi vyrobenými z pravého amerického ořechu. Denon tvrdí, že vliv materiálu mušle respektive ozvučnice má zásadní vliv na výslednou kvalitu reprodukce. Dřevěné provedení působí i z ilustračních fotografií poměrně luxusním dojmem. Sluchátka AH-MM400 jsou vybavena reproduktorovými měniči o průměru 40 mm a jsou postaveny na firemní technologii Denon Free Edge, která zajišťuje membráně precizní pohyb podél osy pohybu tak, aby měnič celkově dosahoval co možná nejnižšího zkreslení.

Membrána měniče je vyrobena z uhlíkového kompozitu, a to zajišťuje velmi nízkou hmotnost a zároveň vysokou pevnost membrány. Konstrukce sluchátek je velmi bytelná a je u ní použito mnoho hliníkových prvků, které jsou užity u spojovacího mostu mezi mušlemi. Sluchátka jsou vybavena dvěma samostatnými signálovými kabely. První signálový kabel obsahuje u těchto sluchátek také možnost využít integrovaného mikrofonu, což se bude hodit např. v kombinaci se smartphone. Druhý kabel je naproti tomu čistě stereofonní a bude lepší volbou k dedikovaným přehrávačům hudby. Standardně jsou oba kabely vybaveny 3,5mm jackem a k dispozici je také redukce na 6,3mm jack.

Levnější model sluchátek AH-MM300 sice neprofituje z takových materiálů jako americký ořech, ale využívají umělou hmotu vyztuženou skelným vláknem. To má opět pozitivní vlastnosti jako je pevnost a nízká hmotnost. Konstrukce mušlí zabraňuje vzniku parazitních rezonancí. Finální provedení mušlí je ovšem hladké a trochu připomíná keramiku. Sluchátka jsou vybavena opět 40mm měniči s technologií Denon Free Edge, která je rovněž u dražšího modelu. Měnič je také v tomto případě vybaven membránou z uhlíkového kompozitu, která je lehká a pevná zároveň.

Most sluchátek je vybaven hliníkovými elementy, které jsou dostatečně odolné, aby vydržely časté nastavování sluchátek a nějaké to méně šetrné nakládání při přenášení ve venkovních prostorách. Stejně jako u předešlého modelu i v tomto případě najdeme ve výbavě sluchátek dvojici signálových kabelů, které jsou určeny k využití sluchátek s mikrofonem a v druhém případě k čistému stereo poslechu. K výbavě patří i redukce na 6,3mm jack.

Třetím do party je nejlevnější model AH-MM200, který staví na stejných materiálech v případě mušlí a také u mechanismu sluchátkového mostu. Prvním zásadním rozdílem jsou měniče sluchátek o průměru 30 mm, které již nedisponují membránou z uhlíkového kompozitu, ale jsou stále vybaveny neodymovými magnety. Dobrou zprávou je, že Denon ani u svého nejlevnějšího modelu nešetřil a vybavil jej dvojicí signálových kabelů stejně jako dražší modely. Sluchátka jsou dostupná v bílém i černém provedení. Cena prozatím nebyla pro český trh stanovena, ale lze předpokládat, že se bude pohybovat v jednotkách tisíc korun u všech třech představených modelů.

Zdroje: Hifi.pl
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek