www.svetaudia.cz
>
>

Classé Sigma: multikanálový high-end

Classé Sigma: multikanálový high-end
, , aktualita
Classé se delší dobu neprezentovalo žádnou novinkou, ale nyní to napravuje a uvádí zbrusu novou sérii produktů pod označením Sigma. Potěší všechny maximalisty prostorového zvuku, kteří požadují to nejlepší.
K oblíbeným
reklama
Classé ohlásilo, že do světa vypouští nové produkty pod označením Sigma. Radovat se budou především ti, kdo holdující špičkovému vícekanálovému zvuku. K dispozici totiž bude předzesilovač a signálový procesor 7.1 pod označením Sigma SSP a také dvojice výkonových zesilovačů Sigma AMP2 a Sigma AMP5. Sigma AMP2 představuje 2kanálový zesilovač s výkonem 2x 200 W do 8 Ohmů a Sigma AMP5 představuje 5kanálový zesilovač s výkonem 5x 200 W do 8 Ohmů. Předzesilovač vás vyjde na bezmála 100 000 Kč a stejnou cenovku má i dvoukanálový výkonový stupeň. O poznání dražší je Sigma AMP5, který si výrobce cení na přibližně 140 000 Kč.

Následující prohlášení Dave Naubera z Classé podtrhuje kolorit dnešní doby a vývoj hifi a high-endu jako takového. „Uvedení dostupnějších produktů, které jsou v našich očích stále high-endem, byla skutečná výzva a chtěli jsme také zaplnit mezeru na trhu, jež byla vytvořena mezi masovými značkami a výrobci high-endových zařízení. Využili jsme k tomu naše postavení v rámci B&W Group, které nám dovolilo snížit náklady na vývoj a výrobu těchto nových a opravdu výjimečných produktů“. Koho by před 10 až 15 lety napadlo hovořit o produktech v rozmezí 100 000 až 150 000 Kč jako o dostupných komponentech?

Classé Sigma SSP bylo optimalizováno pro úkoly, které jsou kladeny na špičkový předzesilovač a signálový procesor vícekanálového zvuku nejen pro domácí kino. K dispozici je bass management, připojení k Ethernetu, rozhraní USB a HDMI a také koaxiální a optické vstupy. Potěší i symetrické analogové vstupy pro jednotlivé kanály a volitelný gramofonový předzesilovač. Je tedy zřejmé, že Classé Sigma SSP může být opravdu univerzálním zařízením, které dokáže plnit roli špičkového předzesilovače pro stereo i domácí kino.

Classé Sigma staví na mírně zjednodušené topologii špičkové firemní Delta series CA-200 a podle slov konstruktérů se jim v tomto případě podařilo překonat Achillovu patu zesilovačů ve třídě D, která spočívá v tzv. „dead-band-time“, což je stav kdy jsou obě poloviny zesilovače ve stavu vypnuto. Classé tento „dead-band-time“ dokázalo srazit až na 3 nanosekundy, což podle konstruktérů Classé vedlo k dramatického snížení zkreslení a mnoha dalším pozitivům. Je tedy zřejmé, že společnost se vydala naplno směrem zesilovačů ve třídě D, které mají mnoho pozitiv, mezi něž patří např. velká účinnost a s tím spojené malé odpadní teplo a velmi kompaktní rozměry.

Zdroj: Monoandstereo.com
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek