
Následující prohlášení Dave Naubera z Classé podtrhuje kolorit dnešní doby a vývoj hifi a high-endu jako takového. „Uvedení dostupnějších produktů, které jsou v našich očích stále high-endem, byla skutečná výzva a chtěli jsme také zaplnit mezeru na trhu, jež byla vytvořena mezi masovými značkami a výrobci high-endových zařízení. Využili jsme k tomu naše postavení v rámci B&W Group, které nám dovolilo snížit náklady na vývoj a výrobu těchto nových a opravdu výjimečných produktů“. Koho by před 10 až 15 lety napadlo hovořit o produktech v rozmezí 100 000 až 150 000 Kč jako o dostupných komponentech?
Classé Sigma SSP bylo optimalizováno pro úkoly, které jsou kladeny na špičkový předzesilovač a signálový procesor vícekanálového zvuku nejen pro domácí kino. K dispozici je bass management, připojení k Ethernetu, rozhraní USB a HDMI a také koaxiální a optické vstupy. Potěší i symetrické analogové vstupy pro jednotlivé kanály a volitelný gramofonový předzesilovač. Je tedy zřejmé, že Classé Sigma SSP může být opravdu univerzálním zařízením, které dokáže plnit roli špičkového předzesilovače pro stereo i domácí kino.

Classé Sigma staví na mírně zjednodušené topologii špičkové firemní Delta series CA-200 a podle slov konstruktérů se jim v tomto případě podařilo překonat Achillovu patu zesilovačů ve třídě D, která spočívá v tzv. „dead-band-time“, což je stav kdy jsou obě poloviny zesilovače ve stavu vypnuto. Classé tento „dead-band-time“ dokázalo srazit až na 3 nanosekundy, což podle konstruktérů Classé vedlo k dramatického snížení zkreslení a mnoha dalším pozitivům. Je tedy zřejmé, že společnost se vydala naplno směrem zesilovačů ve třídě D, které mají mnoho pozitiv, mezi něž patří např. velká účinnost a s tím spojené malé odpadní teplo a velmi kompaktní rozměry.
Zdroj: Monoandstereo.com