www.svetaudia.cz
>
>
>

Cambridge Audio Stream Magic 6 V2

Cambridge Audio Stream Magic 6 V2
, , aktualita
Cambridge Audio přichází s inovovaným streamerem hi-res audia pod označením Stream Magic 6 V2. Máme zde navíc podporu PCM do 192 kHz/24-bit a také symetrické analogové výstupy. Aplikace pro iPad je již samozřejmostí.
K oblíbeným
reklama
Cambridge Audio není potřeba asi nějak zvlášť představovat. Tato britská značka je známá tím, že se orientuje spíše na masový trh než na pár nadšenců v high-endu. Nyní Cambridge Audio přichází se svou další evoluční verzí streameru hi-res audia. Stream Magic 6 V2 přichází hlavně s funkčními vylepšeními, kam spadá především podpora formátů PCM s vyšším rozlišení. Mimo streamer se objeví i reproduktory Cambridge Audio C46.

Streamer je k dostání v černém a stříbrném provedení. Podle výrobce dostalo toto zařízení do vínku nový design DAC části, která nově podporuje WAV / FLAC / AIFF / ALAC až do 192 kHz/24-bitů. Podpora formátů je dostupná jak přes obligátní USB vstup, tak i přes optický a koaxiální digitální vstup. Stream Magic 6 V2 může být použit i jako externí D/A převodník pro další zařízení jako TV či multimediální přehrávač.

Na palubě jsou osvědčené převodníky Wolfson WM8740 po jednom na každý kanál a rovněž zde najdeme ATF2 up-sampling od Anagram Technologies, který každý příchozí signál převzorkuje na 384 kHz/24-bit. Zároveň je pak streamer vybaven třemi volitelnými filtry (LinearPhase, Minimum Phase, Steep), které umožní jemným způsobem doladit zvuk podle vašich představ. Jako analogové výstupy jsou přítomny symetrické XLR (nově) a také klasické RCA.

Samozřejmostí je podpora internetových rádií, kterých je v současné době okolo 20 000 a vy si z nich můžete zvolit dvacítku svých nejoblíbenějších. Služby jako Spotify podporovány nejsou, ale to bychom v této cenové relaci chtěli poněkud hodně. Pro obsluhu streameru je zde obligátní aplikace pro iOS, která vám umožní listovat ve své sbírce a ovládat přehrávání. Cambridge Audio Stream Magic 6 V2 má i digitální předzesilovač, ale ten lze vidět spíše jako nouzové řešení k regulaci hlasitosti, neboť digitální regulace z principu degraduje signál.

Zdroj: Cambridge Audio
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek