Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
CD/SACD přehrávače
DA převodníky
Streamery
Zesilovače
Reproduktory
Sluchátka
Ostatní
Facebook  |  Twitter
O nás  |  Napište nám
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Cambridge Audio Stream Magic 6 V2

, , aktualita
Cambridge Audio Stream Magic 6 V2
Cambridge Audio přichází s inovovaným streamerem hi-res audia pod označením Stream Magic 6 V2. Máme zde navíc podporu PCM do 192 kHz/24-bit a také symetrické analogové výstupy. Aplikace pro iPad je již samozřejmostí.
Cambridge Audio Stream Magic 6 V2
Cambridge Audio není potřeba asi nějak zvlášť představovat. Tato britská značka je známá tím, že se orientuje spíše na masový trh než na pár nadšenců v high-endu. Nyní Cambridge Audio přichází se svou další evoluční verzí streameru hi-res audia. Stream Magic 6 V2 přichází hlavně s funkčními vylepšeními, kam spadá především podpora formátů PCM s vyšším rozlišení. Mimo streamer se objeví i reproduktory Cambridge Audio C46.

Streamer je k dostání v černém a stříbrném provedení. Podle výrobce dostalo toto zařízení do vínku nový design DAC části, která nově podporuje WAV / FLAC / AIFF / ALAC až do 192 kHz/24-bitů. Podpora formátů je dostupná jak přes obligátní USB vstup, tak i přes optický a koaxiální digitální vstup. Stream Magic 6 V2 může být použit i jako externí D/A převodník pro další zařízení jako TV či multimediální přehrávač.

Na palubě jsou osvědčené převodníky Wolfson WM8740 po jednom na každý kanál a rovněž zde najdeme ATF2 up-sampling od Anagram Technologies, který každý příchozí signál převzorkuje na 384 kHz/24-bit. Zároveň je pak streamer vybaven třemi volitelnými filtry (LinearPhase, Minimum Phase, Steep), které umožní jemným způsobem doladit zvuk podle vašich představ. Jako analogové výstupy jsou přítomny symetrické XLR (nově) a také klasické RCA.

Samozřejmostí je podpora internetových rádií, kterých je v současné době okolo 20 000 a vy si z nich můžete zvolit dvacítku svých nejoblíbenějších. Služby jako Spotify podporovány nejsou, ale to bychom v této cenové relaci chtěli poněkud hodně. Pro obsluhu streameru je zde obligátní aplikace pro iOS, která vám umožní listovat ve své sbírce a ovládat přehrávání. Cambridge Audio Stream Magic 6 V2 má i digitální předzesilovač, ale ten lze vidět spíše jako nouzové řešení k regulaci hlasitosti, neboť digitální regulace z principu degraduje signál.

Zdroj: Cambridge Audio