Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Cambridge Audio Stream Magic 6 V2

22.8.2014, Petr Štefek, aktualita
Cambridge Audio přichází s inovovaným streamerem hi-res audia pod označením Stream Magic 6 V2. Máme zde navíc podporu PCM do 192 kHz/24-bit a také symetrické analogové výstupy. Aplikace pro iPad je již samozřejmostí.
Cambridge Audio není potřeba asi nějak zvlášť představovat. Tato britská značka je známá tím, že se orientuje spíše na masový trh než na pár nadšenců v high-endu. Nyní Cambridge Audio přichází se svou další evoluční verzí streameru hi-res audia. Stream Magic 6 V2 přichází hlavně s funkčními vylepšeními, kam spadá především podpora formátů PCM s vyšším rozlišení. Mimo streamer se objeví i reproduktory Cambridge Audio C46.

Streamer je k dostání v černém a stříbrném provedení. Podle výrobce dostalo toto zařízení do vínku nový design DAC části, která nově podporuje WAV / FLAC / AIFF / ALAC až do 192 kHz/24-bitů. Podpora formátů je dostupná jak přes obligátní USB vstup, tak i přes optický a koaxiální digitální vstup. Stream Magic 6 V2 může být použit i jako externí D/A převodník pro další zařízení jako TV či multimediální přehrávač.

Na palubě jsou osvědčené převodníky Wolfson WM8740 po jednom na každý kanál a rovněž zde najdeme ATF2 up-sampling od Anagram Technologies, který každý příchozí signál převzorkuje na 384 kHz/24-bit. Zároveň je pak streamer vybaven třemi volitelnými filtry (LinearPhase, Minimum Phase, Steep), které umožní jemným způsobem doladit zvuk podle vašich představ. Jako analogové výstupy jsou přítomny symetrické XLR (nově) a také klasické RCA.

Samozřejmostí je podpora internetových rádií, kterých je v současné době okolo 20 000 a vy si z nich můžete zvolit dvacítku svých nejoblíbenějších. Služby jako Spotify podporovány nejsou, ale to bychom v této cenové relaci chtěli poněkud hodně. Pro obsluhu streameru je zde obligátní aplikace pro iOS, která vám umožní listovat ve své sbírce a ovládat přehrávání. Cambridge Audio Stream Magic 6 V2 má i digitální předzesilovač, ale ten lze vidět spíše jako nouzové řešení k regulaci hlasitosti, neboť digitální regulace z principu degraduje signál.

Zdroj: Cambridge Audio