CAMBRIDGE CX: nová řada britského výrobce

CAMBRIDGE CX: nová řada britského výrobce
, , aktualita
Jeden z největších britských výrobců, Cambridge Audio, uvádí na trh zcela novou řadu audio komponentů pod označením CX. Výrobce se rovněž rozhodl zkrátit svou značku na prosté Cambridge a mírně upravil také své logo.
K oblíbeným
reklama
Řada Cambridge CX svou pozicí v portfoliu značky navazuje na dnes již nevyráběnou řadu audio komponentů řady Azur. Výjimku tvoří řada 8000, která zůstane v nabídce Cambridge Audio nadále. Výrobce se rozhodl pro výraznou inovaci vzhledu komponentů, které nyní působí modernějším dojmem, než tomu bylo u starších sérií Cambridge Audio. V případě nových zesilovačů řady CX se konstruktéři zaměřili především na vylepšení digitální konektivity.

Zesilovače Cambridge CX dostaly do vínku lepší D/A převodníky, než měli jejich starší souputníci. Podle Cambridge Audio již připojení digitálního zdroje audia přímo k zesilovači není třeba považovat za provizorní řešení. Jedním slovem zástupci Cambridge Audio dodávají, že zařazení síťového přehrávače Cambridge CXN, osazeného zdvojenými převodníky Wolfson, do sestavy výslednou kvalitu reprodukce posune ještě o něco výše.

U masových výrobců jsme svědky toho, že D/A převodníky začínají být běžnou součástí integrovaných zesilovačů a Cambridge Audio nezůstává pozadu. Zajímavou novinkou je v mainstreamových vodách samostatný transport CD, který nahrazuje dosavadní samostatné CD přehrávače značky. Tento transport lze propojit s integrovaným zesilovačem nebo síťovým přehrávačem. Škoda je ovšem absence AES/EBU nebo I2S (k dispozici je pouze SPDIF digitální výstup).

Všechny přístroje z řady Cambridge CX jsou dodávány jako obvykle v černé nebo stříbrné povrchové úpravě s čelními panely z kartáčovaného hliníku.


CAMBRIDGE CXA60 - integrovaný zesilovač


Základní model zesilovačů řady CX zdědil svou konstrukci po svých předchůdcích. Zesilovač má podle výrobce více než dostatečně dimenzované napájení, kde bylo použito toroidního transformátoru s nízkým rozptylem elektromagnetického pole. Větší pozornost byla věnována také kvalitě již zmiňovaného integrovaného D/A převodníku. CXA60 pracuje ve třídě AB, disponuje analogovými a digitálními vstupy a v neposlední řadě také sluchátkovým výstupem.
 • Výstupní výkon: 2 x 60 W (8 ohmů), 2 x 90 W (4 ohmy)
 • Kmitočtový rozsah: 5 – 60 000 Hz (+/-1 dB)
 • D/A převodník: Wolfson WM8728
 • Analogové vstupy: 4 x nesymetrický (RCA), 1 x 3,5 mm MP3 (na čelním panelu)
 • Digitální audio vstupy: 1 x S/PDIF koaxiální, 2 x TOSLINK optický, Bluetooth pomocí BT100
 • Výstupy: repro A + B, 3,5 mm sluchátkový, Preamp a výstup pro subwoofer
 • Cena: 24 990 Kč s DPH


CAMBRIDGE CXA80 - integrovaný zesilovač


Vyšší model zesilovače je plně symetrický design třídy AB s toroidním transformátorem s nízkým rozptylem elektromagnetického pole a samostatným vinutím pro levý a pravý kanál.

Zdokonalené obvody D/A konverze jsou postavené na osvědčeném čipu Wolfson s podporou samplovací frekvence až 192 kHz. Zesilovač nabízí kromě 2 optických a jednoho koaxiálního vstupu také asynchronní USB vstup, který umožňuje relativně kvalitní přehrávání hudby přímo z počítače. S pomocí volitelného Bluetooth přijímače BT100 je možné streamovat hudbu přímo ze smartphonu nebo tabletu.
 • Výstupní výkon: 2 x 80 W (8 ohmů), 2 x 120 W (4 ohmy)
 • Kmitočtový rozsah: 5 – 60 000 Hz (+/-1 dB)
 • D/A převodník: Wolfson WM8728
 • Analogové vstupy: 1 x symetrický XLR, 4 x nesymetrický (RCA),1 x 3,5 mm MP3 (na čelním panelu)
 • Digitální audio vstupy: 1 x S/PDIF koaxiální, 2 x TOSLINK optický, 1 x USB audio, Bluetooth pomocí BT100 (volitelné příslušenství)
 • Výstupy: repro A + B, 3,5 mm sluchátkový, Preamp a výstup pro subwoofer
 • Cena: 32 990 Kč s DPH


CAMBRIDGE CXN - síťový přehrávač

Nový streamer CAMBRIDGE CXN staví na technologii přístrojů série StreamMagic. Cambridge CXN přehraje všechny důležité formáty. Podpora zahrnuje vše od základních komprimovaných formátů MP3 až po FLAC soubory ve studiové master kvalitě v rozlišení až 24 bit/192 kHz a WAV soubory. A přehraje je neuvěřitelně dobře.
 • Podporované formáty: WAV, FLAC, ALAC, AIFF, WMA, MP3, AAC, HE AAC, AAC+ a Ogg Vorbis
 • D/A převodníky: zdvojené 24 bitové Wolfson WM8740
 • Digitální filtr: ATF2 (s časově proměnnou filtrací) druhé generace, převzorkování na 24 bit/384kHz
 • Digitální audio vstupy: S/PDIF koaxialní a TOSLINK optický, USB vstup (USB typu B, vyhovující USB audio profilu 1.0 nebo 2.0, volitelné uživatelem), DSD přes USB
 • Digitální audio výstupy: S/PDIF koaxialní a TOSLINK optický
 • Analogové audio výstupy: symetrický (XLR), nesymetrický (cinch)
 • Kompatibilita: UPnP, USB média, USB audio 1.0 a 2.0, S/PDIF Toslink a koaxiální, Internetové rádio, Spotify, BT100 Bluetooth přijímač (volitelné příslušenství)
 • Cena: 32 990 Kč s DPH


CAMBRIDGE CXC - CD transport


Transport Cambridge CXC byl navržen pro dobře fungující načítání digitálních dat z CD nosičů a disponuje podle výrobce nejmodernější korekcí chyb. Tento transport využívá osvědčené S3 servo a pokročilý systém chybové korekce. Víceúčelové univerzální přehrávače tomuto transportu nemohou podle výrobce konkurovat. Bez vlastního D/A převodníku je předurčen pro použití v kombinaci se zesilovači řady CX. Dokonale se uplatní také ve spojení s jakýmkoliv kvalitním externím D/A převodníkem. Problémem ovšem může být pouze koaxiální SPDIF výstup, ke kterému existují lepší alternativy v podobě I2S nebo AES/EBU.
 • Digitální audio výstupy: S/PDIF koaxialní a TOSLINK optický
 • Cena: 14 990 Kč s DPH

Zdroj: Tykon.cz
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek