Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
CD/SACD přehrávače
DA převodníky
Streamery
Zesilovače
Reproduktory
Sluchátka
Ostatní
Facebook  |  Twitter
O nás  |  Napište nám
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Burson Audio Conductor Virtuoso: nová vlajková loď

, , aktualita
Burson Audio Conductor Virtuoso: nová vlajková loď
Burson Audio si několik málo let vydobyl poměrně solidní renomé v oblasti sluchátkových zesilovačů a převodníků. Nyní přichází se svou novou vlajkovou lodí pod označením Conductor Virtuoso. Na cestě je rovněž nová verze koncového zesilovače TimeKeeper.
Burson Audio Conductor Virtuoso: nová vlajková loď
Burson Audio je poměrně mladá australská firma, která se zaměřuje především na převodníky a sluchátkové zesilovače. Nejznámější model Burson Audio HD160 si vydobyl solidní renomé a v nastoleném trendu pokračoval také Burson Audio Conductor. Společnost ale rozhodně nezahálí a na trh pouští další novinku, která je evoluční verzi zmiňovaného modelu Conductor. Novinka nese označení Conductor Virtuoso a jedná se opět o kombinaci D/A převodníku, sluchátkového zesilovače a předzesilovače v jednom balení.

Mezi hlavní devizy Burson Audio Conductor Viruoso patří především solidní poměr ceny ku výkonu a také opravdu maximalistické provedení. Pro Conductor Virtuoso není problém na maximum využít téměř libovolná sluchátka díky vysokému výkonu až 4W na kanál. Jako předzesilovač poslouží velmi dobře i pro dražší koncové zesilovače, ale pouze v případě, že se spokojíte s nesymetrickými RCA linkovými výstupy. Jak si Burson Audio Conductor Virtuoso povede ve všech třech zmiňovaných rolích je prozatím velká neznámá, ale opět lze předpokládat, že se celkové výkony o krůček posunou před starší Conductor. Novinku lze spárovat s firemními koncovými zesilovači TimeKeeper.

Burson Audio prohlašuje, že u své novinky vylepšil oproti předchozí generaci nejen výkonnostní parametry sluchátkové zesilovače, ale rovněž se soustředil na implementaci zbrusu nového odporového krokového regulátoru hlasitosti s jemným rozlišením 100 kroků v celém rozsahu. Výrobce vybavil Conductor Virtuoso také originálním informačním displejem, který je na první pohled neviditelný a tvoří ho soubor LED, které svítí skrze mikrootvory v hliníkovém čelním panelu. Toto řešení činí celý design opravdu velmi čistým bez rušivých elementů.

Opravdu zajímavou možností danou výrobcem je možnost zvolit si D/A převodník do tohoto zařízení. Ten je tvořen samostatným modulem, takže celá konstrukce je do značné míry modulární a přímo se tato možnost tedy nabízí. Burson Audio také vsadil na své vlastní operační zesilovače a nevyužívá běžně dostupných řešení v podobě čipů Burr-Brown/Texas Instruments nebo dalších. Podle výrobce to přináší samá pozitiva v podobě perfektní tonality, čistoty zvuku a nízké úrovně šumu. V případě samotného D/A modulu si může zákazník zvolit, zda chce mít na palubě převodník Burr-Brown PCM1793 nebo ES9018 Sabre. Prvně jmenovaný by měl mít muzikální zvuk s důrazem na středových frekvencích, ale mírně nižší úroveň detailů než je tomu u ES9018 Sabre. Rozdíl v cenách obou variant je nezanedbatelných 500 Euro.

Dálkový ovladač není žádným laciným plastovým kouskem, ale precizně vysoustruženým hliníkovým nástrojem, který ladí k samotnému přístroji. Provedení Burson Audio Conductor Virtuoso je na první pohled bez slabých stránek. Cena v Evropě by se měla pohybovat okolo 55 tisíc korun s daní za verzi s převodníkem ES9018 Sabre a zhruba 42 tisíc korun s daní za verzi s převodníkem Burr-Brown PCM1793. Dostupnost prozatím není známa, ale je pravděpodobné, že výrobce nebude otálet a dočkáme se už v prvním kvartále toho roku.

Na CES 2015 Las Vegas výrobce představil rovněž koncové zesilovače Timekeeper Virtuoso, které se přímo na míru hodí k převodníku a předzesilovači Conductor Virtuoso. Koncový stereo zesilovač nabízí výkon 100 W na jeden kanál při zátěži 8 Ohmů, a pokud využijete koncové zesilovače dva v můstkovém zapojení, pak máte k dispozic rovnou 300 W na kanál při 8 Ohmech. Výkony při nižší impedanci 4 Ohmy jsou jednoduše dvojnásobné. Burson Audio si za Timekeeper Virtuoso účtuje v přepočtu zhruba 72 tisíc korun s daní. Aby toho nebylo málo, tak v přípravě je také integrovaný zesilovač Timekeeper Virtuoso.

Zdroj: Monoandstereo