www.svetaudia.cz
>
>
>

Bryston BDA-3: zbrusu nový DAC s DSD

Bryston BDA-3: zbrusu nový DAC s DSD
, , aktualita
Bryston uvedl nový převodník s podporou přehrávání DSD přes USB a HDMI. Nový převodník nabízí velké množství digitálních vstupů a výstupů a jeho design zůstává věrný tradici značky. Za tento nový DAC ovšem Bryston nežádá zrovna málo.
K oblíbeným
reklama
Firma Bryston ohlásila zbrusu nový D/A převodník, který by se měl dostat do distribuce začátkem listopadu. Převodník je znám pod označením BDA-3 a měl by být k dostání za v přepočtu zhruba 90 tisíc korun (přepočet z amerických dolarů). Bryston BDA-3 je vůbec prvním převodníkem, který podporuje přehrávání DSD. Nový Bryston akceptuje signál DSD na vstupu USB a také na vstupu HDMI, přes který lze připojit přehrávač fyzických médií SACD. Limitem pro DSD přes USB rozhraní je DSD256, které odpovídá čtyřnásobné frekvenci původního DSD užitého u SACD.

Podpora DSD je pro výrobce převodníků dnes z marketingové hlediska nezbytná, protože uživatelé jí přikládají při rozhodování poměrně velký význam. USB rozhraní je samozřejmě asynchronní, ale výrobce se nezmiňuje o tom, jaký čip pro USB do převodníku integroval. Smutnou pravdou bohužel zůstává, že naprosto dostatečnou podporou je dnes PCM do rozlišení 192 kHz/24 bitů. Záznamy o vyšší jakosti na trhu prostě nejsou, a pokud se sem tam objeví, tak se jedná o převzorkované materiály z nižších rozlišení. Některý vydavatelství se nebojí dokonce vydávat originální záznam 44/16 překonvertovaný na DSD za Studio Master. Ale to už je jiná historie a Bryston se tak jako každý musí podřídit požadavkům trhu, jinak z něj jednoduše zmizí.

Bryston BDA-3 podporuje záznamy kódované v PCM do 384 kHz/32 bitů. Bryston rovněž tvrdí, že všechny přehrávané formáty jsou obsluhovány v jejich nativní formě. To by ukazovalo na integraci čipů BB/TI 17xx nebo alternativně programovatelných FPGA, což ovšem neodpovídá příliš koncové ceně, která je u podobných zařízení násobně vyšší. Bryston také prohlašuje, že všechny signály jsou zpracovávány bitperfect od vstupu až po analogové výstupy. To by znamenal, že není aplikován žádný up-sampling a podobné manipulace s originálním signálem. To by bylo přinejlepším neobvyklé.

Bryston BDA-3 - digitální vstupy zařízení:


  • 4× dvoukanálové digitální vstupy HDMI
  • 2× asynchronní vstupy USB
  • 1× profesionální AES/EBU (symetrické)
  • 1× optický digitální vstzp TOSLINK
  • 1× koaxiální digitální vstup RCA
  • 1× digitální vstup BNC

Analogové výstupy jsou reprezentovány obligátními symetrickými XLR a nesymetrický linkovými RCA. K dispozici je také digitální výstup SPDIF (BNC) a HDMI. Pro zapojení převodníku do složitějších řízených aplikací domácího ozvučení je převodník vybaven také rozhraními RS232, USB a Ethernet.

Zdroj: Hifi.pl
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek