www.svetaudia.cz
>
>
>

Bryston BDA-3: DAC s podporou DSD 512 a PCM 384

Bryston BDA-3: DAC s podporou DSD 512 a PCM 384
, , aktualita
Bryston oznámil zbrusu nový převodník BDA-3, který se bude pyšnit podporou formátů hi-res audia PCM 384 a DSD 512. Pro praktické využití nás ovšem bude zajímat spíše přítomnost 10 digitálních vstupů.
K oblíbeným
reklama
Bryston přichází s novým D/A převodníkem BDA-3, který se může pochlubit mimo jiné podporou samplovací frekvence 384 kHz a rozlišení 32 bitů. Nový převodník podporuje také DSD 512, které ovšem není v praxi využitelné. Tyto formáty zřejmě nebudou ani hudbou blízké budoucnosti, protože standardem v současném nahrávacím průmyslu je PCM. DSD se objevuje u nahrávek jen zcela ojediněle. K převodníku můžete připojit prakticky jakékoli zařízení s digitálním výstupem. Bryston BDA-3 disponuje 10 digitálními vstupy, mezi kterými najdete čtveřici HDMI, dvojici asynchronních USB, S/PDIF skrze BNC, koaxiální a optický vstup Toslink.Bryston BDA-2

Předchozí převodník měl limit na hranici 192 kHz/24-bit, ale vývoj jde dále a jak jinak vysvětlit zákazníkovi, že je něco nové, než přidat podporu nových formátů nebo vyššího rozlišení. Novinkou je firemní re-clocking všech PCM signálů, což přispěje ke snížení jitteru a zlepšení výsledného zvuku. Zástupci Brystonu se dušují, že díky precizním hodinám je jitter nyní na téměř neměřitelné úrovni. Bryston ovšem prozatím nezmiňuje, jakého řešení využil u vstupu USB, který je pro většinu uživatelů velmi důležitý. Podpora DSD zahrnuje již zmiňovaný exotický formát DSD 512, což odpovídá samplovací frekvenci 22,4 MHz u DSD streamu. V tomto formátu není v současné době dostupná žádná hudba. Záznamy pořízené ve formátu DSD 64 jsou někdy převzorkovány do vyšších formátů DSD, což reálně nepřináší žádné kvalitativní bonusy.

Bryston zapracoval i na analogové sekci, kde nevyužil žádných integrovaných obvodů, které by limitovaly nějakým způsobem dynamický nebo frekvenční rozsah. Proprietární analogové obvody využité u převodníku BDA-3 jsou založeny na letitých znalostech firmy při konstrukci předzesilovačů a zesilovačů. Nový převodník se může stát součástí celého systému díky mnoha digitálním vstupům. Bryston tvrdí, že převodník BDA-3 může být velmi dobrou cestou k upgradu pro majitele levnějších SACD přehrávačů nebo Blu-ray přehrávačů, jejichž převodníky jsou velmi kompromisní. Cena tohoto převodníku prozatím není známa, ale lze předpokládat, že půjde o částku okolo 100 000 Kč s DPH.

Zdroj: Bryston
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek