www.svetaudia.cz
>
>
>

Aurender N100: konkurence pro Auralic Aries

Aurender N100: konkurence pro Auralic Aries
, , aktualita
Aurender N100 je zbrusu nový zástupce tzv. "rendererů", které se v poslední době rychle etablují na trhu s audio komponenty. Jejich funkce je jednoduchá. Udělají z vašeho USB D/A převodníku plnohodnotný hudební streamer.
K oblíbeným
reklama
Aurender N100 je odpovědí firmy na Auralic Aries. Jedná se o tzv. „renderer“, což znamená trochu zjednodušeně řečeno digitální transport pro externí D/A převodník. Aurender N100 připojíte do vaší domácí sítě a nakonfigurujete velmi jednoduše přístup k síťovému disku (NAS), kde máte uloženu svou hudbu. Pak si nainstalujete ovládací aplikaci na Apple iPad a můžete se směle pustit do přehrávání vašich oblíbených alb. Aurender je v této oblasti zkušených matadorem a má na svém kontě pár podobných zařízení, které si získaly mnoho fanoušků. Bohužel ostatní modely jsou poměrně drahé. Aurender si uvědomil, že podobný komfort chtějí i ti lidé, pro něž je investice 200 000 Kč do hudebního serveru spíše snem, nebo je pro ně jednoduše neodůvodnitelná.

Aurender N100 se z obvyklého rámce vymyká právě svou cenou. Za zhruba 2500 dolarů získáváte stejnou funkcionalitu jako u dražších modelů, ale na rozdíl od nich N100 nedisponuje vnitřním pevným diskem pro skladování hudby. Na palubě je pouze SSD o kapacitě 120 GB sloužící jako rychlá cache pro přehrávání, kdy jsou skladby daného alba nahrány z NAS na SSD a přehrávání samotné je tak realizováno z tohoto disku. Později přijde i model s interním pevným diskem o kapacitě 1 TB, ale pro toho, kdo již vlastní slušný NAS, se jedná o zbytečnost. Auralic Aries je v tomto ohledu také zajímavý, ale mnoho uživatelů neoslovuje svým designem a plastovým provedením. Tento konkurent také nemá na palubě SSD jako „cache“ pro přehrávání.

Tento „renderer“ podporuje všechny myslitelné formáty (DSF, DFF, WAV, FLAC, ALAC, APE, AIFF, M4A). DSD je omezeno na 5,6 MHz, což v současné době postačuje. Díky tomu, že je zařízení založeno na platformě PC, je možné v budoucnu podporu dále rozšiřovat. Firma tak ostatně často činí. Aurender asi nikdy nebude úplně levná značka, ale modelem N100 se posunula blíže k masám. Sympatické také je, že se i v tomto případě dočkáte luxusního hliníkového šasi a přehledného OLED displeje, což známe z dražších modelů. Ovládací aplikace Aurender je na špičkové úrovni, Nezbývá tedy už nic jiného, než se těšit, až Aurender N100 dorazí i k nám. Jediným omezením je nutnost D/A převodníku s USB vstupem.

Zdroj: Aurender
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek