Audiolab 8300 a M-DAC+: trojice britských novinek

Audiolab 8300 a M-DAC+: trojice britských novinek
, , aktualita
Britská značka Audiolab uvedla novou sérii dostupných audio komponent, tou je série 8300, která nahrazuje dnes již letitou řadu 8200. Novinkou je také převodník Audiolab M-DAC+, který nabídne podporu DSD i PCM v luxusnějším provedení.
K oblíbeným
reklama
Audiolab uvedl několik zajímavých novinek. První z nich je náhrada za dosluhující sérii 8200. Zbrusu novou sérii Audiolab 8300 reprezentuje CD přehrávač s integrovaných D/A převodníkem a předzesilovačem pod označením Audiolab 8300CD. Druhou novinkou je pak integrovaný zesilovač Audiolab 8300A navržený konstruktérem s českými kořeny, Janem Ertnerem. Třetí a možná nejzajímavější novinkou je převodník Audiolab M-DAC Plus, který současný M-DAC nenahradí, ale bude existovat vedle něj jako dražší alternativa s větší funkčností.

Jak už bylo řečeno výše, tak novinkový Audiolab 8300CD nahradí všechny digitální zdroje starší série, což v praxi znamená ukončení výroby modelů 8200CD a 8200CDQ. Velkou novinkou je také integrovaná „slot-in“ mechanika pro čtení CD. Audiolab zjemnil design série, ten je méně industriální, než jak tomu bylo u starších produktů. Audiolab 8300CD plní funkci externího D/A převodníku s podporou PCM 32-bit/384 kHz a DSD 256. Samozřejmostí jsou digitální koaxiální a optické vstupy spolu s USB, přes které je možné přehrávat PCM o vyšší samplovací frekvenci než 192 kHz a samozřejmě také DSD (Direct Stream Digital). K dispozici je rovněž profesionální verze AES, který využijete v případě některých „rendererů“ jako Auralic či Aurender. Digitální výstupy jsou reprezentovány XRL, koaxiálním a optickým rozhraním.


Integrovaný zesilovače Audiolab 8300A je postaven na zcela novém designu a má navázat na úspěchy originální verze 8000A, uvedené v roce 1983. K dispozici je výkon 2×70 W do zátěže 8 Ohmů a 2×105 W do zátěže 4 Ohmy. Zesilovač má stejný profil jako výše zmiňovaný CD přehrávač a jedná se o velmi kompaktní dvojici. Samozřejmostí jsou linkové analogové vstupy a jeden pár symetrických XLR. Hmotnost zesilovače je na úrovni 8 kilogramů, což není mnoho, ale není důvod pochybovat o tom, že Audiolab vše domyslel od posledního detailu v rámci povoleného rozpočtu. Více napoví až fotky vnitřní částí zesilovače. Cena tohoto zesilovače by se podle odhadů měla pohybovat na úrovni 33 tisíc korun s daní.

Poslední novinkou je externí převodník M-DAC+, který přináší vše, co nám mohlo v případě levnějšího převodníku chybět. Převodník disponuje podporou PCM do 32-bit/384 kHz a také DSD do DSD 256 (11,2 MHz). Převodník využívá jednoho čipu ESS Sabre32 9018. Audiolab M-DAC+ má XLR i RCA stereo analogové výstupy jako klasický M-DAC, avšak postrádá sluchátkový výstup. To znamená, že využití jako periferie pro PC bude ztíženo nemožností využít sluchátka. Funkčně se zdá, že M-DAC+ do značné míry kopíruje možnosti klasického Audiolabu 8300CD, ale v kompaktnějším balení a bez mechaniky. Větší model 8300CD postaven také na stejné D/A čipu ESS Sabre32 9018. Jediným zásadním rozdílem je přítomnost Bluetooth APT-X v případě M-DAC+. Cena tohoto převodníku by se měla pohybovat na úrovni 35 tisíc korun.

Zdroj: Whathifi.com
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek