www.svetaudia.cz
>
>

Audio Solutions Overture: náhrada za Euphony

Audio Solutions Overture: náhrada za Euphony
, , aktualita
Audio Solutions z Litvy přichází s novou řadou reprosoustav pod označením Overture. Novinka nahrazuje v portfoliu firmy starší řadu Euphony, která byla oceňována za velmi dobrý poměr ceny ku výkonu. Overture je ovšem malinko dražší.
K oblíbeným
reklama
Audio Solutions uvádí novou řadu reprosoustav pod označením Overture. Velmi sympatické je, že pro jejich zakoupení nebudete muset brát hypotéku ani prodávat svůj automobil. Série Overture vychází ze starší série Euphony, ale má být podle výrobce značným způsobem vylepšena. Nečekejte žádné velké obměny v koncepci ani vzhledu, ale celkově Overture působí na fotografii solidním provedením a vcelku svěžím designem. Řada Euphony nedisponuje tak moderním vzhledem jako Overture, ale to se může některých zákazníkům líbit.

Audio Solutions je poměrně mladou firmou a stále si buduje své renomé. Firma vznikla v roce 2010 a založená byla konstruktérem reprosoustav Gediminasem Gaidelisem. Uvedení prvních produktových řad samozřejmě předcházely roky tvrdé práce a nespočet návrhů různých reprosoustav. V názvu Audio Solutions se odráží, podle zakladatele společnosti, praktická realizace průkopnických myšlenek. Zatímco řada Euphony nabízí velmi dobrý poměr ceny ku výkonu, řada Rhapsody se snaží bojovat především v „high-endu“. Reprosoustavy jsou navrhované i vyráběné v Litvě.

Zajímavostí nové řady je realizace předního panelu reprosoustav. Zákazník dostává dva přední panely reprosoustav (ty zřejmě neplní roli ozvučnice), kde jeden z nich má napevno nainstalovánu krycí tkaninu a druhý touto krycí tkaninou pro měniče nedisponuje. Důvod pro toto řešení je zřejmě jednoduchý. Pokud se rozhodnete provozovat reprosoustavy bez krycích mřížek potažených tkaninou, pak můžete mít přední panel bez příchytných děr.

Ozvučnici tvoří desky z MDF o tloušťce 36 mm, které nejsou opatřeny dýhou, ale jsou lakovány různými barvami. Koncept trošku připomíná Sonus Faber Chameleon, ale nemá demontovatelné bočnice reprosoustav. Podle výrobce došlo optimalizaci bass-reflexových vyústění, aby byly omezeny šumy vznikající „pumpováním“ vzduchu. Středotónové a nízkotónové měniče mají membránu z impregnovaného papíru. Výškový měnič je reprezentován měkkou hedvábnou kalotou, což by mělo zajistit příjemný zvuk s decentním rozlišením.

Pro českého zájemce ale bude nejspíše nejdůležitější cena:
  • Audio Solutions Overture O201C – centrální reproduktor s rozměry 204×590×320mm a hmotností 14 kg, citlivost 91 dB/2,83 V, minimální impedance 3,25 Ω, cena od 22 190 korun s DPH.
  • Audio Solutions Overture O202B – regálové reproduktory s rozměry 340×191×310mm a hmotností 8,5 kg,citlivost 90 dB/2,83 V, minimální impedance 6 Ω, cena od 26 890 s DPH.
  • Audio Solutions Overture O203F – sloupové reproduktory s rozměry 1038×232×377mm a hmotností 25 kg, citlivost 91 dB/2,83 V, minimální impedance 3,25 Ω, cena od 63 290 s DPH.
  • Audio Solutions Overture O204F – sloupové reproduktory s rozměry 1128×232×399mm a hmotností 30 kg, citlivost 89,5 dB /2,83 V, minimální impedance 3,4 Ω, cena od 78 390 s DPH.
  • Audio Solutions Overture O205F – sloupové reproduktory s rozměry 1248×252×428mm a hmotností 36 kg, citlivost 92 dB/2,83 V, minimální impedance 5,6 Ω, cena od 93 890 s DPH.
Výrobce slibuje bohatou škálu různých barevných provedení. Standardně se ovšem dodávají čtyři barevné laky a také speciální bílá a černá textura, která je odolnější oproti zašpinění než běžný lesklý lak. Pro vyznavače klasických dýhovaných vzorů budou k dispozici čtyři různé dubové dýhy pro bočnice. Český distributor Exaudio.cz prozatím nemá na stránkách informace k této uvedené řadě, ale ceny jsou již známy.

Zdroj: Exaudio.cz
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek