Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Audio Solutions Guimbarde: malé regálovky pro malé pokoje

25.6.2014, Petr Štefek, aktualita
Litevská firma Audio Solutions sbírá pochvalné recenze jako na běžícím páse. Posledním počinem této relativně malé manufaktury jsou lidové regálové reprosoustavy Guimbarde, které můžete podle výrobce s klidem postavit velmi blízko zdi.
Audio Solutions není u nás příliš známá značka reproduktorů, ale rozhodně stojí za pozornost. Výrobce samotný je situován v Litvě a veškeré své reprosoustavy vyrábí ručně za použití kvalitních měničů Seas. Vzhled a dýhování je luxusní a nezapře mírnou inspiraci v legendárních produktech značky Sonus Faber, byť jde skutečně o inspiraci a nikoli o plagiát. Na to je design a provedení příliš svébytné.

Posledním počinem společnosti jsou malé regálové reprosoustavy Guimbarde, které vás nezruinují a pro menší pokoj mohou poskytnout vskutku zajímavou alternativu k zavedeným značkám. Cena je zhruba 40 000 Kč a případný zákazník si připlácí 8-15 % podle provedení (palisandr či olivovník). Standardní barvy RAL jsou dostupné bez příplatku a jedinou výjimku tvoří matné odstíny, kde je třeba počítat se zhruba 5 %.

Regálové reproduktory Audio Solutions Guimbarde jsou konstrukce typu bass-relfex a port je umístěný na zadní straně, což dává na vědomí, že bude třeba dávat pozor na zadní stranu. Ozvučnice reproduktorů je vyrobená ze 3 vrstev. Vnitřní vrstvy jsou z lepené překližky a vnitřní vrstva z HDF (dřevovláknitá deska). Svrchní vrstva pak podle provedení. Výhybka druhého řádu je osazená kvalitními komponenty a trochu netradičně zasypaná pískem křemene.

Reproduktory jsou poměrně skrovně dimenzované. Středobasový má pouhých 12 cm a membránu z papíru, vysokotónový měnič má 25 mm a je vybaven anodizovanou hliníkovou membránou. Původ výrobce tají, ale zřejmě se bude jednat o nějaké standardně vyráběné reproduktory. Zajímavostí je, že konstruktér doporučuje tyto malé reproduktory umístit dost blízko stěně, protože tak prý umožní ukázat všechny své dobré stránky. Většina z nás nemá místa nazbyt a podobné umístění praktikuje poměrně běžně.

Minimální impedance je poměrně nízkých 3.12 Ů (226 Hz). Pro maximální využití těchto reproduktorů stačí podle výrobce zesilovač s výkonem 35 W na kanál. Citlivost je 86 dB (2.83 V/1 m) a dělící frekvence je nastavena na 2200 Hz. Frekvenční odezva reproduktorů je podle výrobce v běžném pokoji 58-25000 Hz. Rozměry jsou 302 (V) x 175 (Š) x 289 (H) mm a hmotnost 7 kg.

Zdroj: Audio Solutions