Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Audio Research CD6: nástupce CD5 je tady

5.6.2014, Petr Štefek, aktualita
Audio Research CD6 je nástupcem oceňovaného modelu CD5. Nespolehá se na lampy, ale na palubě má pouze tranzistory. CD6 funguje nejen jako CD přehrávač, ale také jako plnohodnotný externí převodník.
Audio Research CD 6 je novinkový přehrávač lampových mágů patřících společně s McIntosh, Wadia nebo Sonus Faber pod Fine Sounds Group. Zajímavostí Audio Research CD 6 je absence lamp na výstupu. Nový přehrávač se spoléhá výhradně na tranzistory. Cenovka přehrávače je jako vždy odvážná a pohybuje se na hranici 240 000 Kč. Audio Research CD6 nahrazuje model CD5.Přítomnost 4 digitálních vstupů dává tušit, že výrobce počítá s tímto CD přehrávačem také jako s externím převodníkem. Pokud má být dnes takto drahý produkt opravdu úspěšný, musí nabídnout všechny možné druhy rozhraní včetně asynchronního USB 2.0. Audio Research CD6 má vše včetně USB, dvojice optických vstupů a jednoho koaxiálního vstupu. Digitální vstupy mají limity na 24-bit/192 kHz. Výrobce vybavil přehrávač i ovladači pro Windows a iOS, které jsou nutné pro využití USB až do výše uvedeného limitu.

Jako transport je zde opět osvědčený Philips CD-Pro2, který je pro high-endové CD přehrávače pomalu automatickou volbou. Srovnatelné mechaniky čtoucí SACD/CD produkují snad pouze TEAC, Accuphase či snad Luxman. Digitální výstupy jsou reprezentovány AES/EBU a BNC. Analogové jsou reprezentovány obvyklými symetrickými XLR a nesymetrickými RCA.D/A část je reprezentována 4 samostatnými 24bitovými převodníky pracujícími v mono režimu, které doplňuje dvojice kvalitních oscilátorů, které jsou samostatně pro samplovací frekvence 44.1/88.2/176.4 kHz a 48/96/192 kHz. Mimo jiné lze zvolit i typ filtru, který bude u přehrávání aplikován, což by mělo vést podle výrobce k tomu, aby si mohl každý zvolit podle nálady nebo přehrávacího řetězce adekvátní vyznění reprodukce.

Výrobce udává hmotnost 11,8 kg a rozměry 48 (Š) x 13.4 (V) x 31.1 (H) cm. Český distributor již má CD6 v ceníku, takže koupěchtiví zájemci mohou začít lustrovat stav svého konta.

Zdroj: Audio Research