Audio Research CD6: nástupce CD5 je tady

Audio Research CD6: nástupce CD5 je tady
, , aktualita
Audio Research CD6 je nástupcem oceňovaného modelu CD5. Nespolehá se na lampy, ale na palubě má pouze tranzistory. CD6 funguje nejen jako CD přehrávač, ale také jako plnohodnotný externí převodník.
K oblíbeným
reklama
Audio Research CD 6 je novinkový přehrávač lampových mágů patřících společně s McIntosh, Wadia nebo Sonus Faber pod Fine Sounds Group. Zajímavostí Audio Research CD 6 je absence lamp na výstupu. Nový přehrávač se spoléhá výhradně na tranzistory. Cenovka přehrávače je jako vždy odvážná a pohybuje se na hranici 240 000 Kč. Audio Research CD6 nahrazuje model CD5.Přítomnost 4 digitálních vstupů dává tušit, že výrobce počítá s tímto CD přehrávačem také jako s externím převodníkem. Pokud má být dnes takto drahý produkt opravdu úspěšný, musí nabídnout všechny možné druhy rozhraní včetně asynchronního USB 2.0. Audio Research CD6 má vše včetně USB, dvojice optických vstupů a jednoho koaxiálního vstupu. Digitální vstupy mají limity na 24-bit/192 kHz. Výrobce vybavil přehrávač i ovladači pro Windows a iOS, které jsou nutné pro využití USB až do výše uvedeného limitu.

Jako transport je zde opět osvědčený Philips CD-Pro2, který je pro high-endové CD přehrávače pomalu automatickou volbou. Srovnatelné mechaniky čtoucí SACD/CD produkují snad pouze TEAC, Accuphase či snad Luxman. Digitální výstupy jsou reprezentovány AES/EBU a BNC. Analogové jsou reprezentovány obvyklými symetrickými XLR a nesymetrickými RCA.D/A část je reprezentována 4 samostatnými 24bitovými převodníky pracujícími v mono režimu, které doplňuje dvojice kvalitních oscilátorů, které jsou samostatně pro samplovací frekvence 44.1/88.2/176.4 kHz a 48/96/192 kHz. Mimo jiné lze zvolit i typ filtru, který bude u přehrávání aplikován, což by mělo vést podle výrobce k tomu, aby si mohl každý zvolit podle nálady nebo přehrávacího řetězce adekvátní vyznění reprodukce.

Výrobce udává hmotnost 11,8 kg a rozměry 48 (Š) x 13.4 (V) x 31.1 (H) cm. Český distributor již má CD6 v ceníku, takže koupěchtiví zájemci mohou začít lustrovat stav svého konta.

Zdroj: Audio Research
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek