Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Audia Flight Three S: nový integrovaný Ital

26.2.2015, Petr Štefek, aktualita
Italská značka Audia Flight uvádí zbrusu nový integrovaný zesilovač Audia Flight Three S. Jako vždy jsou solidní výkony zabalené v italském designu, který je poznávacím znakem této relativně mladé značky.
Italská značka Audia Flight uvádí po několika letech zbrusu nový integrovaný zesilovač Audia Flight Three S. Název vám může být povědomý, neboť Audia Flight Three je rovněž označení pro dosluhující integrovaný zesilovač této značky řady Three. Jednalo se o nejlevnější model v nabídce tohoto výrobce, který přišel na trh ve dvou evolučních variantách. První varianta z konce roku 2009 byla čistě integrovaným zesilovačem a druhá vylepšená verze, která přišla na trh v roce 2012, obsahovala navíc volitelný integrovaný USB D/A převodník ve formě modulu. Audia Flight Three byl ve své době a stále je opravdu velice dobrý zesilovač za rozumné peníze. Audia Flight Three S má ambice nahradit tento model a přinést zároveň něco navíc.

Vzhledově nový integrovaný zesilovač odkazuje na high-endové modely Strumento, ale vše přeci je v poněkud levnějším kabátku. Volitelnou součástí Audia Flight Three S je D/A převodník ve formě modulu s podporou asynchronních přenosů USB. Limitem pro tento D/A modul je kódování PCM se samplovací frekvencí 192 kHz a rozlišení 24 bitů. Druhou možností, jak využití slot pro přídavný modul je MM/MC gramofonový předzesilovač. Tento přístup je už ovšem uplatněn i u současného modelu.

Samozřejmostí je sluchátkový výstup. Jako u valné většiny integrovaných zesilovačů není přítomen dedikovaný sluchátkový zesilovač, ale zesílení je řešeno děličem a využívá se výkonových stupňů zesilovače. Výrobce uvádí, že přední panel je vyroben z jednoho kusu hliníku a ošetřen stříbrným nástřikem. K dostání bude černá a stříbrná varianta čelního panelu. Vstupy integrovaného zesilovače zastupují linkové nesymetrické RCA a jeden pár symetrických XLR. Všechny výstupy a vstupy zesilovače využívají pozlacených konektorů, které jsou odolné proti oxidaci.

Srdcem celého integrovaného zesilovače je toroidní transformátor o kapacitě 600 VA, který je doplněný filtračními kondenzátory o celkové kapacitě 13200 u. Konstrukce Audia Flight Three S je koncipována jako čisté dual-mono a nabízí výkon 100 Wattů na kanál při zátěži 8 Ohmů. To je výrazně více než u předchůdce, který disponoval „pouze“ 75 Watty na kanál při 8 Ohmech. Novinkou je také možnost „rozpojit“ koncový stupeň a předzesilovač. Nyní je tedy možné využití Audia Flight Three S u domácího kina pro přední kanály a vše nechat řídit AV předzesilovač.

Integrovaný zesilovače má k dispozici čtvero linkový analogových vstupů (nesymetrických), jeden symetrický analogový XLR vstup, jeden „monitor“ vstup. Na straně výstupů je to je to jeden „pre-out“ pro subwoofer nebo jiný koncový zesilovač a fixní analogový výstup. Vstup USB D/A modulu je galvanicky oddělený a pro využití maximálního rozlišení 192 kHz/24-bitů nepotřebuje podle výrobce pro operační systémy Mac OS a Linux žádný ovladač, což naznačuje, že je zřejmě použit USB receiver XMOS. Pro Windows je ovladač jako vždy nutností, pokud chcete využívat integrovaný D/A převodník pro vyšší rozlišení než 96kHz/24-bitů.

Celkově se svým konceptem jedná spíše o konkurenta dražšímu modelu Audio Flight Two. Prozatím není známo, zda bude mít v brzké době následovníka také tento integrovaný zesilovač. Tento krok by byl ovšem logický, neboť Audia Flight Three S se cenově přiblížila na dostřel modelu Flight Two. Cena podle dostupných informací činí 2600 Euro, což je při současném kurzu asi 72 tisíc korun. K této ceně si ještě musíte respektive můžete připočíst cenu jednoho z rozšiřujících modulů. Pokud bychom připočítali za D/A převodník nebo gramofonový předzesilovač zhruba 10 tisíc korun, tak se již dostáváme na dohled integrovaným zesilovačům prémiových značek. Audia tedy musí svému výrobku opravdu věřit. Ostatně kvality staršího Audia Flight Three jsou neodiskutovatelné.


Audia Flight Three S – technická data

:
 • Výstupní výkon (8/4 Ohmů): 100 Wattů / 160 Wattů
 • Zisk zesilovače: 26 dB
 • Frekvenční odezva (1 Wrsm, -3db): 1Hz – 450 KHz
 • Rychlost přeběhu (při 8 Ohmech) > 80 V/µS
 • Celkové harmonické zkreslení (THD): menší než 0,1 %
 • Odstup signál/šum: větší než 95 dB
 • Vstupní impedance (RCA): 51 Kohm, 150 pF
 • Vstupní impedance (XLR): 30 Kohm
 • Příkon ve stavu stand-by: 0.5 W
 • Maximální příkon zesilovače: 400 Wattů
 • Rozměry (mm) a hmotnost zesilovače: 450 x 110 x 440 (W x H x D) a 16,5 Kg

Zdroj: Audia.it