www.svetaudia.cz
>
>

Audeze EL-8 Titanium: luxusní sluchátka pro Apple iPhone

Audeze EL-8 Titanium: luxusní sluchátka pro Apple iPhone
, , aktualita
Audeze EL-8 jsou na trhu již několik měsíců, ale nyní výrobce přichází s jejich luxusní verzí EL-8 Titanium pro mobilní zařízení Apple vybavená konektorem Lightning. Zároveň sluchátka nabízí kompaktní D/A převodník a zesilovač.
K oblíbeným
reklama
Audeze EL-8 je na trhu již delší dobu (zhruba od začátku roku 2015), ale nyní přichází firma s variantou těchto sluchátkem pro „jablíčkáře“, kteří bez svých mobilních zařízení nedají ani ránu. Problémem většiny mobilních telefonů nebo tabletů je zoufalá kvalita reprodukce hudby, a pokud k nim připojíte náročnější sluchátka, tak jste na nejlepší cestě tento způsob poslechu po chvilce zavrhnout. Audeze si tento problém vzala za svou prioritu a pro majitele produktů Apple tento problém vyřešila zcela novým modelem luxusních sluchátek.

Audeze EL-8 Titanium lze připojit k mobilním zařízení od Apple pomocí Lightning konektoru a využít jej k přenosu digitálního audia do sluchátek. Samotná sluchátka nemohou digitální signály zpracovat, a proto oproti standardnímu modelu EL-8 má verze Titanium také malý D/A převodník s DSP přímo na kabelu sluchátek. Převodník by sám o sobě byl málo, protože zařízení od Apple mají integrován pouze velmi kompromisní řešení s nízkým výkon, a tak bylo nutné Audeze EL-8 Titanium vybavit také integrovaným zesilovačem, který by sluchátka adekvátně „nakrmil“.

Zmíněná digitální dekódovací jednotka se sluchátkovým zesilovačem má zároveň integrovaný mikrofon, který je plně kompatibilní s aplikací Siri. Na designu se podíleli BMW DesignWorks a sluchátka tvoří v naprosté většině slitiny hliníku, což dává tušit, že hmotnost by mohla být poměrně nízká. Nesmíme ovšem zapomenout, že se jedná sluchátka planární, které alespoň prozatím na tom s hmotností nejsou tak jako někteří otevření dynamičtí rivalové.

Ti, co nejdou s davem a nemají Apple, si nemusí zoufat, protože sluchátka budou mít k dispozici za příplatek i symetrický kabel pro zařízení Astell & Kern, Pono a Sony PHA-3. Samozřejmě tím přijdete o možnost využít převodník a zesilovač na kabelu, ale v případě výše uvedených přehrávačů to určitě nebude na závadu, protože se dá předpokládat, že jejich vlastní D/A převodníky a zesilovače na tom budou kvalitativně o něco lépe.

Cena našince nepotěší, neboť se bude pohybovat okolo 25 tisíc korun, což je zhruba cena samotného iPhone 6S, který Audeze EL-8 Titanium považuje za svého partnera. Na druhou stranu se už dnes nikdo nad sluchátky za 30 tisíc korun nepohoršuje, a tak lze předpokládat značný zájem.


Audeze EL-8 Titanium - technické specifikace:


  • Frekvenční odezva: 10 Hz-50 kHz
  • Impedance: 30 ohmů
  • Celkové harmonické zkreslení (THD): <0,1 % (1 kHz, 1 mW)
  • Další vybavení: D/A převodník a sluchátkový zesilovače na kabelu s konektorem Apple Lightning
  • Konstrukce: uzavřená mušle přes ucho
  • Měniče: planární (magnetické)
Zdroj: Apple.com
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek