www.svetaudia.cz
>
>
>

Astell&Kern: stylové pecky AKR03 Roxane

Astell&Kern: stylové pecky AKR03 Roxane
, , aktualita
Luxusní přehrávače hi-res audia Astell&Kern dostaly nové sparing partnery v podobě luxusních sluchátek do uší, které by podle společnosti neměly urazit ani nejzarputilější audiofily. Garantem jsou profesionálové z JH Audio.
K oblíbeným
reklama
Astell&Kern AKR03 se rozhodl, že na trh pošle luxusní "pecková" sluchátka pod svou značkou, která budou vhodným doplňkem především k vlajkovému přehrávači AK240. Nejdražší model v portfoliu byl zmíněn především kvůli ceně AKR03, která je zhruba 40 000 Kč.

Návrh sluchátek je dílem firmy Jerry Harvey Audio, která se specializuje mimo jiné na individualizované monitory do uší (jinak řečeno profesionální pecky) pro hvězdy typu Robbieho Williamse nebo Rolling Stones. Astell&Kern je samozřejmě spíše luxusní značkou, a tak spolupráce nebo vývoj pro právě tohoto výrobce je poměrně prestižní záležitostí. Výsledkem výše uvedené spolupráce je série sluchátek JH Roxane, které jsou naladěny na míru modelům AK100/AK120/AK240.

Sluchátka mají originální konstrukci se třemi samostatnými měniči pro každou část přenášeného pásma. Celkově lze tedy sluchátka označit za třípásmová, ale s tolika specifiky, že celkově lze konstrukci označit za zcela unikátní. Zajímavostí je možnost zvýraznit nízké frekvence produkované specializovanými nízkotónovými měniči až o 15 dB pro frekvenční pásmo 10-100 Hz (osobně si podobné zvýraznění nedokáži představit jako přínosné pro jakýkoli typ hudby).

Sluchátka budou rovněž profitovat ze 4žilového kabelu, který pomocí 4pinového konektoru bude možné připojit k symetrickému sluchátkovému výstupu přehrávače Astell&Kern AK240. Mimo jistě mimořádnou kvalitu zvuku dostanete za zaplacenou sumu i pěkné hliníkové pouzdro z intarsií JH Audio a Astell&Kern. Cena sluchátek je poměrně vysoká, a tak nelze než doufat, že poskytnuté zvukové výkony budou opravdu na úrovni high-endu.

Zdroj: Phileweb
reklama
Nejnovější články
Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky Aurender N100: nejdostupnější renderer od korejské jedničky
Aurender je v současné době jedním z nejlepších, ne-li vůbec nejlepším výrobcem rendererů, které slouží coby digitální transporty pro externí D/A převodníky. Dnes se podíváme na nejnovější přírůstek v podobě modelu N100.
30.6.2016, recenze, Petr Štefek4 komentáře
McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří McIntosh MB50: malý streamer ze zámoří
McIntosh uvedl při příležitosti CES 2016 několik novinek a jednou z nich je také malý hudební streamer, který by měl doplnit mini systém MXA70 nebo sluchátkový zesilovač MHA100. Ve velmi těžké konkurenci to ovšem bude mít opravdu těžké.
17.6.2016, aktualita, Petr Štefek
ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM ASTELL & KERN AK300: přehrávač s nahráváním v DSD a PCM
ASTELL & KERN uvedl zbrusu nový přehrávač řady 300. Novinku neochudil, a tak má zhruba stejné možnosti jako dražší souputníci. Překvapením je přenosný rekordér zvuku ve formě dokovací stanice pod označením AK Recorder.
7.6.2016, aktualita, Petr Štefek
Auralic Altair: streamer a DAC v jednom Auralic Altair: streamer a DAC v jednom
Auralic vydává poslední dobou jednu zajímavou novinku za druhou a nutno dodat, že všechny jsou opravdu povedenými produkty. Zbrusu nový streamer Auralic Altair by neměl být žádnou výjimkou.
3.6.2016, aktualita, Petr Štefek2 komentáře
Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán Dynaudio Contour S3.4 LE: poslední Dán
Dynaudio pomalu, ale jistě uzavírá éru současné řady Contour S a při té příležitosti minulý rok vypustila do světa jako rozloučení velmi povedenou limitovanou edici modelů Contour S1.4 a Contour S3.4.
31.5.2016, recenze, Petr Štefek