Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Zesilovače  |  DA převodníky
Reproduktory  |  Sluchátka
CD/SACD přehrávače
Streamery  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

Astell&Kern: stylové pecky AKR03 Roxane

13.6.2014, Petr Štefek, aktualita
Luxusní přehrávače hi-res audia Astell&Kern dostaly nové sparing partnery v podobě luxusních sluchátek do uší, které by podle společnosti neměly urazit ani nejzarputilější audiofily. Garantem jsou profesionálové z JH Audio.
Astell&Kern AKR03 se rozhodl, že na trh pošle luxusní "pecková" sluchátka pod svou značkou, která budou vhodným doplňkem především k vlajkovému přehrávači AK240. Nejdražší model v portfoliu byl zmíněn především kvůli ceně AKR03, která je zhruba 40 000 Kč.

Návrh sluchátek je dílem firmy Jerry Harvey Audio, která se specializuje mimo jiné na individualizované monitory do uší (jinak řečeno profesionální pecky) pro hvězdy typu Robbieho Williamse nebo Rolling Stones. Astell&Kern je samozřejmě spíše luxusní značkou, a tak spolupráce nebo vývoj pro právě tohoto výrobce je poměrně prestižní záležitostí. Výsledkem výše uvedené spolupráce je série sluchátek JH Roxane, které jsou naladěny na míru modelům AK100/AK120/AK240.

Sluchátka mají originální konstrukci se třemi samostatnými měniči pro každou část přenášeného pásma. Celkově lze tedy sluchátka označit za třípásmová, ale s tolika specifiky, že celkově lze konstrukci označit za zcela unikátní. Zajímavostí je možnost zvýraznit nízké frekvence produkované specializovanými nízkotónovými měniči až o 15 dB pro frekvenční pásmo 10-100 Hz (osobně si podobné zvýraznění nedokáži představit jako přínosné pro jakýkoli typ hudby).

Sluchátka budou rovněž profitovat ze 4žilového kabelu, který pomocí 4pinového konektoru bude možné připojit k symetrickému sluchátkovému výstupu přehrávače Astell&Kern AK240. Mimo jistě mimořádnou kvalitu zvuku dostanete za zaplacenou sumu i pěkné hliníkové pouzdro z intarsií JH Audio a Astell&Kern. Cena sluchátek je poměrně vysoká, a tak nelze než doufat, že poskytnuté zvukové výkony budou opravdu na úrovni high-endu.

Zdroj: Phileweb