ASTELL & KERN AK300 nebyl ochuzen po stránce vybavení o parametrický korektor (PEQ), VCXO Reference Clock (Femto hodiny) pro minimalizaci jitteru, podporu AK Connect - funkci USB DAC, konektivitu Wi-Fi, a také o tlakově citlivé kovové tlačítko „home“. Srdcem celého zařízení je D/A čip AK4490 s podporou PCM do rozlišení 32-bit/384 KHz (konverze do 24bit/192 kHz PCM) a také DSD 128 (konverze do PCM – výrobce zřejmě myslí DoP). Nainstalováno je 64 GB interním paměti a je zde také možnost rozšířit uložiště vložením microSD karty s kapacitou až 200 GB. Asi nejlepší zprávou je ovšem cena, která po přepočtu činí zhruba 30 000 Kč s DPH (konečná česká cena zatím není známa), což je výrazně méně než u modelů AK320/380.

ASTELL & KERN AK Recorder je volitelným příslušenstvím ke všem modelům série AK3xx a můžete si jej pořídit za zhruba 25 000 Kč s DPH. AK Recorder se hodí k nahrávání zvuku ve vysokém rozlišení, ale samozřejmě nedoufejte, že AK Recorder nahradí profesionální studiovou techniku. AK Recorder slouží především k tomu, aby dokázal na cestách nebo v domácích podmínkách nahrát zvukovou stopu, která bude použitelná k následnému publikování na internetu nebo dalším úpravám v domácím studiu. Marketingovou zajímavosti je možnost přímého nahrávání zvuku v DSD 5,6 MHz (DSD128). Výrobce se pyšní tím, že jde o první takovéto zařízení vůbec, ovšem je vhodné dodat, že takto nehrané DSD už poté nelze bez velmi nákladného software nijak upravovat, kdežto nahrávku v PCM si upravíte v mnoha aplikacích.
AK Recorder je svými vlastnostmi ovšem profesionální technice poměrně podobný:
- mic in – podporuje profesionální mikrofony s fantomovým napájením 5V a 48V
- line in – podporuje signály z analogových zdrojů zvuku
- AES / EBU In – profesionální obdoba digitálního SPDIF vstupu pro spojení s kompatibilními zdroji
- podpora pro samostatný kit Recording Stereo (prodávaný odděleně)
- možnost nahrávání následujících formátech – bitové rozlišení 16/24/32bit se vzorkovací frekvencí 44,1/48/88,2/96/176,4/192/352/384 kHz a samozřejmě také 1bitové DSD64 a DSD128
- možnost úpravy vstupního signálu skrze dedikovaný předzesilovač
- široké možností nastavení nahrávání např. digital limiter, peak hold, low-cut filters, pre-recording a další
- podpora vzdáleného ovládání a správy přes Wi-Fi

Zdroj: Hifi.pl